IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕУ - НАТО, просперитет или утопија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕУ - НАТО, просперитет или утопија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 28>
Прашање: Дали сте за членство на Македонија во ЕУ и НАТО
Одговор Гласови Статистика
6 [27,27%]
13 [59,09%]
1 [4,55%]
2 [9,09%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 04:48
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

 
дај наведи кој ни се тоа пријатели, горам од нетрпение да чујам кои се тие наши пријатели???


Прочитај уште еднаш.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 10:18
Еве прочитав и тоа неколку пати, и никако да разберам кои се тие наши пријатели во твоето пишување. 
Можеби ги имаш наведено помеѓу редови ( ја меѓу редови не знам да читам ), или пак си ги напишал со невидливо мастило.
Може и да не сум доволно интелигентен за да откријам што сакаш да кажеш, ама човек се учи додека е жив, нели!!!????
Затоа, овој пат ќе те замолам, одговори ми на прашањето ако сакаш, без кружење ко киша око крагујевца.


"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 10:24
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

дај наведи кој ни се тоа пријатели, горам од нетрпение да чујам кои се тие наши пријатели???

а зашто претседателот одел во Чикаго, мое мислење е можеби пак да си намигнат со Обама, а и да се испослика со врвните политичари на НАТО земјите, за после да ни раскажува и да се подмочува од среќа дека еве се поздравувал и се сликал со најголемите светски бандити и пљачкаши
 fala bogu, ovojn ednash i porazumno i trezveno da pomisli...neshto.аплауз

...zarem nekoj si  milsi deka obama ,...namignuva na  sekoj ?намигнување


Изменето од brza - 22.Мај.2012 во 10:25
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 17:59
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Еве прочитав и тоа неколку пати, и никако да разберам кои се тие наши пријатели во твоето пишување. 
Можеби ги имаш наведено помеѓу редови ( ја меѓу редови не знам да читам ), или пак си ги напишал со невидливо мастило.
Може и да не сум доволно интелигентен за да откријам што сакаш да кажеш, ама човек се учи додека е жив, нели!!!????
Затоа, овој пат ќе те замолам, одговори ми на прашањето ако сакаш, без кружење ко киша око крагујевца.




Кружење како киша око Крагуевца? голема насмевка

Напишано меѓу редови ? голема насмевка

Напишано со невидливо мастило ? голема насмевка

Не си доволно интелигентен ? голема насмевка

Ништо не е точно од сето тоа. нека ти е срам

Само не ти се гледа оноа што не сакаш да го видиш... или уште поточно кажано, гледаш оноа што сакаш да видиш и оноа во што си убеден.

Во случајов со самитот на НАТО во Чикаго и евентуалното примање на Македонија под било каква форма јас напишав кои беа пријателите кои особено работеа за реализирање на нашите интереси.

Originally posted by Messenger Messenger напиша:


... Работата беше дека позади сцена се организираа дипломаитите на Британија, Холандија, Турција, Хрватска, Словенија


Треба ли да ги додадам и САД, Канада, Чешка, Полска, Романија...






Изменето од Messenger - 22.Мај.2012 во 19:37
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 19:01
Originally posted by Messenger Messenger напиша:



Vo sluchajov so samitot na NATO vo Chikago i eventualnoto primanje na Makedonija pod bilo kakva forma jas napishav koi bea prijatelite koi osobeno rabotea za realiziranje na nash*te interesi.

Originally posted by Messenger Messenger напиша:


... Работата беше дека позади сцена се организираа дипломаитите на Британија, Холандија, Турција, Хрватска, Словенија



 
Пријатели? изненадување За мене се НЕпријатели... Грците ни се пријатели што нè блокираат во НАТО... кој како ќе си го сфати... голема насмевка
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 19:36
Добро, од некои причини ти си против зачленувањето во НАТО алијансата... 
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 22:53
ништо повеќе нема да биде како порано..!После Чикаго дали на повидок е и раскол меѓу нашите иселеници..во Америка на пример..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 23:16
смеење Од каде таквата идеја ???

Од каде воопшто идеја за раскол меѓу македонците било каде во светов, во републиката или надвор од неа , затоа што членките на НАТО беа преокупирани со  крајно горливите прашања за Афганистан и опстанокот на ЕУ,  како и севкупната критична економска ситуација во светов ???  збунетост

Поради тоа немало ништо повеќе да биде како порано меѓу македонците ???

Небаре македонците се причината за ваквата состојба во светов. смеење

Од каде само собирате вакви  идеи ??? ма ајде









Изменето од Messenger - 22.Мај.2012 во 23:18
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 23:36

еве од каде..за мене и најмала искра е доволен индикатор како тоа Вие таму се сложувате...од овде се гледа..што би рекол колега brza..од десет илјади наутички миЉи..загриженост

Zeksi му вели.....

Еве прочитав и тоа неколку пати, и никако да разберам кои се тие наши пријатели во твоето пишување. 

Можеби ги имаш наведено помеѓу редови ( ја меѓу редови не знам да читам ), или пак си ги напишал со невидливо мастило.
Може и да не сум доволно интелигентен за да откријам што сакаш да кажеш, ама човек се учи додека е жив, нели!!!????

Затоа, овој пат ќе те замолам, одговори ми на прашањето ако сакаш, без кружење ко киша око крагујевца.........

а Messenger му одговара....

Само не ти се гледа оноа што не сакаш да го видиш... или уште поточно кажано, гледаш оноа што сакаш да видиш и оноа во што си убеден.

Во случајов со самитот на НАТО во Чикаго и евентуалното примање на Македонија под било каква форма јас напишав кои беа пријателите кои особено работеа за реализирање на нашите интереси.


а јас им велам..

ЈАС мислам дека сепак во краен случај за добро на процесот на евро интеграцијата на МК и битката за полноправно членство во НАТО да изнајдете компромис макар и разумен компромис...како би се надминал проблемот околу спорот кој е а кој не пријател на МК...

ич ли не ви е жал за нас овде македонциве?тага....ние кој деноноќно бдееме над повелбата на ООН и судската пресуда на Европскиот суд за правда..ние кој будно ја следиме дешавката кај јужниот сосед..ние кои.,...и.т.н.ух


...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 23:44
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

 
Во случајов со самитот на НАТО во Чикаго и евентуалното примање на Македонија под било каква форма јас напишав кои беа пријателите кои особено работеа за реализирање на нашите интереси.

Originally posted by Messenger Messenger напиша:


... Работата беше дека позади сцена се организираа дипломаитите на Британија, Холандија, Турција, Хрватска, Словенија


Треба ли да ги додадам и САД, Канада, Чешка, Полска, Романија...


Зар си веруваш сам на ова што го пишуваш???

Јас те прашав за твое објаснување а ова твоево е исто како да го слушам портпаролот на НАТО, или некој од другите хоштаплери во таа бранша.

Некои од државите што ги наброја како Чешка, Полска, Романија, Хрватска и Словенија се последно дупче во НАТО шупелката, безгласни букви. Така да тие можат и 24/7 да лобираат за МК, тоа нема да вреди ни врбово свирче.

Многу добро знаеш кој ведри и кој облачи во таа структура, така да ако америте сакаат до сега ќе бевме во нато одамна.

А кога веќе ги прикажуваш како пријатели, барем да ни објаснеше за пријателството кое ја врзува МК со тие божемни пријатели.

Треба ли да те потсетувам кој ни претеше дека ќе употребеле авијација за да ги бомбардираат нашите воено-полициски сили околу Арачиново ако не сме престанале со нападите.

Треба ли да те потсетувам кој ги наоружуваше и кој им беше логистика на шиптарските орди 2001 год.

Може си заборавил и кој ги извлече под притисок и уцени шиптарските терористи кои веќе беа опколени и војнички победени во Арачиново.

Или можеби си заборавил како бевме понижени и поразени со рамковниот договор донесен на сила од нашите "големи" западни пријатели а имплементиран од домашните полтрони.

Може треба и да те потсетам кој изврши геноцид на стотици илјади македонци од Егејска Македонија по 45-та год., кој ги убиваше и прогонуваше безмилосно, им ги палеше селата.

И ти ќе ми раскажуваш сега за некакви си големи наши пријатели.
 
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 23:48
тајм аут..ете,повторно.доста е
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2012 во 00:05
...ma ostaj gi...neka se pokoljat samo,голема насмевка

...samo ,..nema da go gledame toj film...za zal.намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2012 во 01:02
Originally posted by zagor zagor напиша:

еве од каде..за мене и најмала искра е доволен индикатор како тоа Вие таму се сложувате...од овде се гледа..што би рекол колега brza..од десет илјади наутички миЉи..загриженост

Zeksi му вели.....

Еве прочитав и тоа неколку пати, и никако да разберам кои се тие наши пријатели во твоето пишување. 

Можеби ги имаш наведено помеѓу редови ( ја меѓу редови не знам да читам ), или пак си ги напишал со невидливо мастило.
Може и да не сум доволно интелигентен за да откријам што сакаш да кажеш, ама човек се учи додека е жив, нели!!!????

Затоа, овој пат ќе те замолам, одговори ми на прашањето ако сакаш, без кружење ко киша око крагујевца.........

а Messenger му одговара....

Само не ти се гледа оноа што не сакаш да го видиш... или уште поточно кажано, гледаш оноа што сакаш да видиш и оноа во што си убеден.

Во случајов со самитот на НАТО во Чикаго и евентуалното примање на Македонија под било каква форма јас напишав кои беа пријателите кои особено работеа за реализирање на нашите интереси.


а јас им велам..

ЈАС мислам дека сепак во краен случај за добро на процесот на евро интеграцијата на МК и битката за полноправно членство во НАТО да изнајдете компромис макар и разумен компромис...како би се надминал проблемот околу спорот кој е а кој не пријател на МК...

ич ли не ви е жал за нас овде македонциве?тага....ние кој деноноќно бдееме над повелбата на ООН и судската пресуда на Европскиот суд за правда..ние кој будно ја следиме дешавката кај јужниот сосед..ние кои.,...и.т.н.ух







Ете, го наседна закси... смеење



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2012 во 01:21
utopija ..za makedonija!да

propseritet za....nekoja si makedonija!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,268 секунди.