IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Масакр кај с.Смилковци ,убиени  пет Македонци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Масакр кај с.Смилковци ,убиени пет Македонци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 29>
Автор
Порака
viktor77 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktor77 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 05:53
Zeksi 71
Mene barem mozokot ne mi e ispran i razmisluvam so moja glava.Vakvi raboti koga se slucuvaa vo poranesna jugoslavija ti moze igrase krienka.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 06:36
барем да објаснеше малку повеќе околу твоите високо аналитички ставови, зошто мислиш дека срби се извршителите а пак грците ги наведуваш како организатори и налогодавачи.

еве јас па на пример мислам дека извршителите се од молдавија, а налогодавците се од џибути!!!

"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 10:33
Koj i da se izvrsiteli na ovoj grozomoren cin mora da se fatat i da se kaznat najstrogo


Socustvo do semejstvata !
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
viktor77 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktor77 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 14:21
Srpskite platenici se mnogu dobro obuceni,go poznavaat nasiot jazik,mnogu polesno im e da funkcioniraat a da ne bidat primeteni kaj nas(posto mnogu srbi ima vo mkd)nemoj nekoj da me svati pogresno ne vikam deka Srbija e vmesana ili nesto slicno zboruvam za platenici koj sto nemaat srce i dusa
takva im e rabotata ubivaat za pari.A grcija se samo naracateli i tie sto ja plakaat smetkata.Motivot e golem ,ako vo Makedonija pocne da se puka kako vo2001 site pregovori za EU i NATO ke se zamrznat,i ciganite ke mozat da zdivnat malku od nas.
Jas ne sum ekspert ama ova e moja pretpostavka.
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 15:55
Neshto naslusanav ,navodno gi nashle storitelite na grozomornoto ubistvo (mozebi i ova beshe spekluacija ne znam ) no znam deka navodno vo tekot na denesniot den oficijalno ke gi soopstile informaciite okolu toa...збунетост...aj da vidime sto ke chueme denes....
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 22:31
Originally posted by viktor77 viktor77 напиша:

Srpskite platenici se mnogu dobro obuceni,go poznavaat nasiot jazik,mnogu polesno im e da funkcioniraat a da ne bidat primeteni kaj nas(posto mnogu srbi ima vo mkd)nemoj nekoj da me svati pogresno ne vikam deka Srbija e vmesana ili nesto slicno zboruvam za platenici koj sto nemaat srce i dusa
takva im e rabotata ubivaat za pari.A grcija se samo naracateli i tie sto ja plakaat smetkata.Motivot e golem ,ako vo Makedonija pocne da se puka kako vo2001 site pregovori za EU i NATO ke se zamrznat,i ciganite ke mozat da zdivnat malku od nas.
Jas ne sum ekspert ama ova e moja pretpostavka.

платеник си е платеник, ама од кај па баш српски, зошто да не се платеници од бугарија на пример, тие уште подобро го познаваат нашиот јазик, а и од кај па баш грција е нарачателот, демек ако избијат нереди нема да не примеле во нато и еу.
па во букурешт зошто не не примија, тогаш немаше нереди во мк.

дечко претпоставката ти е голема утка , грците ич не ги боли стојко за нас, си имаат свои проблеми, без нивно да за нас нема ни нато ни еу а и ни они не се прашуваат баш за се, амерот командува во нато и ако тие сакаат да сме таму до сега ќе бевме. ма не име да промениме, ма да се викаме занзибар ако сакаш ние у нато не влегуваме а ни во еу ( дај боже).

"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 22:35
И јас мислам дека си во право Зекси...пре ќе поверувам дека е било кој околу нас освен грците, незнам зошто ама така мислам...
Плус..најголемите грчки компании и банки имаат филијали во Македонија кои се доста доходовни...дефинитивно мислам дека тие имаат најмал интерес за дестабилизација на Македонија преку оваков чин....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 22:50

.....и од Косово не се!Тие зависат пак од "нашата" нафта!.

....може да се од Србија!а?збунетост

аааа... да не си имаме ние проблем.... сами од себе!

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2012 во 00:37

Овој грозоморен чин е направен со една цел а тоа е  да се предизвика нестабилност најпрво во Македонија, а подоцна и во регионот. Крајната цел на извршителите на масакрот е повторно да се отвори војна најпрвин во Македонија, после и на Косово и  Босна и со тоа да започнат прекројувања на сегашните граници.


Криминалците и убијците немаат вера, немаат нација , немаат ни држава. Не треба да се подлегнува на провокации и да се влезе во нивната шема на размислување, бидејќи тие токму тоа го сакаат. 

 Оваа акција е испланирана до детаљ, а жртвите за жал само се најдоа на погрешно место во погрешно време ... тоа можеше да биде било кој.



   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2012 во 05:16
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

Овој грозоморен чин е направен со една цел а тоа е  да се предизвика нестабилност најпрво во Македонија, а подоцна и во регионот. Крајната цел на извршителите на масакрот е повторно да се отвори војна најпрвин во Македонија, после и на Косово и  Босна и со тоа да започнат прекројувања на сегашните граници.


Криминалците и убијците немаат вера, немаат нација , немаат ни држава. Не треба да се подлегнува на провокации и да се влезе во нивната шема на размислување, бидејќи тие токму тоа го сакаат. 

 Оваа акција е испланирана до детаљ, а жртвите за жал само се најдоа на погрешно место во погрешно време ... тоа можеше да биде било кој.

Кој е најнервозен на Балканот, на кој му се брза да ја заокружи територијата на новата голема држава ( лабораторија за дрога, и шверц на луѓе и оружје а по ново и на човечки органи ) која им е ветена и до сега требаше да постои како таква. 

Дел веќе добија, ама и таму не им оди како што треба поготово во совет за безбедност ги дупат русите и кинезите, добија нешто што нема меѓународен кредибилитет а и со тоа си имаат проблем. 

Кој секојдневно промовира идеи за здружување на целиот народ во една држава на една територија. Забавени им се процесите бааги, ни им оди со предвидената динамика на случување на нештата а ги знаеме сите како нервозни типови.


Ќе почекаме да се заврши истрагата, само не верувам дека нашата полтронска власт ќе има јајца да ја каже вистината се во интерес на "соживотот" кој е одамна умрен.

И пак ќе речам, криминалот со овој злостор нема никаква врска.

"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2012 во 06:03
Претпоставките, конспирациите, клеветите и ширењето гласини се лоша работа...

16 Не разнесувај клевети меѓу твојот народ.

ЛЕВИТ , Глава  19  


18 А она, што излегува од устата, произлегува од срцето, и тоа го онечистува човекот.

19 Зашто од срцето произлегуваат: зли мисли, убиства, прељуби, блудства, кражби, лажни сведоштва, хули.

ЕВАНГЕЛИЕ СПОРЕД МАТЕЈ, Глава  15 







... и по извесно време повторување и прераскажуване луѓето почнуваат да веруваат во нив како да се вистини...

... потоа раководени од тие "вистини" превземаат конкретни акции. тага









Изменето од Messenger - 19.Април.2012 во 06:51
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2012 во 11:35
Се логирав само за да искоментирам на кратко...

Пред се, сочувство до фамилиите на убиенитерозарозарозарозароза

Денес имав прилика да разговарам по телефон со едно пријателче што работи во МВР што има некои корени од тој дел...го терав да ми заврши една работа, па падна муабет за случајов....

Ми вели...дали знаеш ли од колку мирни фамилии беа децава? Се немаат замерено со никого...татковците ден и ноќ работеа за подобро да живеат децата...едниот шнајдер, другиот ѕидар, третиот столар а четвртиот продавал брашно...
После следеше еден коментар...знаеш ли колку мирно дете беше (па следи едно од имињата)...сите играа надвор, а тој срамежлив, мирен, повлечен..само ги гледаше...греота, едно од децата ги ставило рацете на лице кога пукале во него, па куршумот поминал и низ рака ... на еден од нив и некои заби му биле искршени...не искоментира дали е како последица од тепање или нешто слично...

Останав без зборови...МРВ не дава никакви информации..па се мислам ...еднаш не учеа дека е добро да тактизираме, да одолговлекуваме...ако всушност немаме што да понудиме...
Дали воопшто ги знаат професионалциве...или на крај некој ќе го окрка колку да има некој осудено?!?
Не сакам ни да помислам дека утре кога ќе завршам, ќе собирам делови од деца...од деца ејтагасите убиени се помали од мене...


Ве читам погоре...зборите за платеници, па спомнувате албанци, срби дури и грци...
Изгледа не ви е јасно...платените убијци работат за пари...платените убијци менуваат и идентитети ( и тоа не е само на филмовите ) ... платените убијци работат за тие што ќе ги најмат...па зошто бе луѓе шпекулирате и мешате други држави? Не се разликуваат тие во ништо...пасошот и државјанството нив ништо не им значат...
Ајде, може се и од Босна...србите, босанците..тие пак ги имаат најдобрите снајперисти...бивши војници што поминале низ сите војни и сега работат најчесто како обезбедување на високи функционери...ретко кој од нив ќе се избаци во Смилковци да убие деца..
Ние сами на себе очи ќе си извадиме...нема да ме изненади ако убијците се македонци или албанци кои што во било кое време престојувале во МК или пак се воделе како нејзини државјани...

Срамотно..и жалосно....Јанкуловска доста тактизираш...ќе добиеш тоа што не го сакаш..граѓанска непослушност...па ќе ни се смеат сите како што се смееа на грците кога кршеа излози, палеа куќи и згради....


И уште нешто да не одам во темата за смртна казна......смртната казна е малку за нив....и доживотна казна затвор е малку...
Би им ги искршила сите коски...би ги дерела...би ги искасапила...дел по дел..прст по прст...сред плоштад...ваквите луѓе заслужуваат да умрат во најголеми болки...а после чекам да ми направите споменик и да го тргните веќе тој Аце од фонтанатахи, хи...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2012 во 13:18
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

Овој грозоморен чин е направен со една цел а тоа е  да се предизвика нестабилност најпрво во Македонија, а подоцна и во регионот. Крајната цел на извршителите на масакрот е повторно да се отвори војна најпрвин во Македонија, после и на Косово и  Босна и со тоа да започнат прекројувања на сегашните граници.


Криминалците и убијците немаат вера, немаат нација , немаат ни држава. Не треба да се подлегнува на провокации и да се влезе во нивната шема на размислување, бидејќи тие токму тоа го сакаат. 

 Оваа акција е испланирана до детаљ, а жртвите за жал само се најдоа на погрешно место во погрешно време ... тоа можеше да биде било кој.

Кој е најнервозен на Балканот, на кој му се брза да ја заокружи територијата на новата голема држава ( лабораторија за дрога, и шверц на луѓе и оружје а по ново и на човечки органи ) која им е ветена и до сега требаше да постои како таква. 

Дел веќе добија, ама и таму не им оди како што треба поготово во совет за безбедност ги дупат русите и кинезите, добија нешто што нема меѓународен кредибилитет а и со тоа си имаат проблем. 

Кој секојдневно промовира идеи за здружување на целиот народ во една држава на една територија. Забавени им се процесите бааги, ни им оди со предвидената динамика на случување на нештата а ги знаеме сите како нервозни типови.


Ќе почекаме да се заврши истрагата, само не верувам дека нашата полтронска власт ќе има јајца да ја каже вистината се во интерес на "соживотот" кој е одамна умрен.

И пак ќе речам, криминалот со овој злостор нема никаква врска.


Можеби тој што го испланирал ова сака да мислиме дека е така како што велиш .  Многу е важно да не подлегнуваме на провокации и да не ја играме нивната игра . 


Најлошо нешто е да се отвори војна на овие простори . Тоа сценарио мора да се избегне.


Убијците треба да се најдат и да се казнат, иако тоа изгледа тешко ќе оди бидејќи не оставиле многи траги зад нив за да се идентификуваат.


А криминалот нема никаква врска со убиството на овие недолжни луѓе, за тоа си во право. 

Тоа се платени убијци кои се најмени за да предизвикаат политички немири на Балканот.


Платените убијци може да се Македонци, Срби, Албанци или мешан состав ... тие само си ја работат работата за пари, ним не им е важно кого треба да убијат. 

   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2012 во 15:10
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

 

Можеби тој што го испланирал ова сака да мислиме дека е така како што велиш .  Многу е важно да не подлегнуваме на провокации и да не ја играме нивната игра . 

Најлошо нешто е да се отвори војна на овие простори . Тоа сценарио мора да се избегне.

Убијците треба да се најдат и да се казнат, иако тоа изгледа тешко ќе оди бидејќи не оставиле многи траги зад нив за да се идентификуваат.

А криминалот нема никаква врска со убиството на овие недолжни луѓе, за тоа си во право. 

Тоа се платени убијци кои се најмени за да предизвикаат политички немири на Балканот.

Платените убијци може да се Македонци, Срби, Албанци или мешан состав ... тие само си ја работат работата за пари, ним не им е важно кого треба да убијат. 


Точно, тој што го планирал ова баш така сака да мислиме. Ама ова не е провокација, ова е злостор за кој што нарачателите знаат дека ќе не заболи до коска.

Понекогаш војната е неизбежна за да се решат крупни прашања, сведоци сме на многу случаи во историјата. А јас не верувам дека има еден меѓу нас кој сака војна.

Директните извршители ако се платеници, се најмалку битни, тие за пари можат и утре пак да го повторат делото, било кога, било каде, истите тие може одработувале некогаш и за нас нешто, нарачателот е оној кој на нас ни е битен.

А се си мислам дека нарачателите се истите оние кои и 2001 год. работеа против нас, нашите западни "пријатели".
 


"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.