IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - КАДЕ СТЕ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КАДЕ СТЕ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 20>
Автор
Порака
laki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2006 во 02:29
MARIESTAD TOA E NA GOLEMOTO EZERO PISI KOA IDES
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2006 во 23:14
Barbados
Don't drink and drive, just walk and fly
Кон врв
ohrigjanka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ohrigjanka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2006 во 00:44
jas sum vo spanija vo santiago de compostela na ednomesecen k*rs po spanski.si odam zautre i milo mie.gradov e ubav ima mnogu prednosti vo sporedba so mk.od organizacija do kultira higiena i se drugo ama se slozvam so deckoto od norveska neznam kako se vikat.to e to, so i da pram znam dek makedonija vakva takva taa me cekat.taka da...maka mie zosto da e tolku haos tamu i so moram na cela svet ovde da mu drzam predavanja po istorija politika i kultira zs nikoj neznajt ni kae makedonija a kamoli drugo.care???
Yo
Кон врв
ivancic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
NaughtyBitch

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 753
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivancic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2006 во 22:46
Originally posted by teona teona напиша:

zdarvo i od mene
od pred godina i nekoj mesec,novoto mesto na ziveenje mi e Hagen-Germanija i iskreno receno,edvaj cekam da pomine mesecov,za da si pojdam Mak.i da si gi vidam moite najbliski so gi ostaviv tamu.Tie se edinstvenoto so mi nedostasuva,dobro sega,ako go izostavime na pr.burekot,zs so ajvar sum snabdena 
Za Ger.mozam samo da recam,deka sepak ne cvetaat ni ovde rozi,kako sto mnogumina seuste vo Mak go mislat toa i mene mi smeta mnogu koga ke mi recat,eh,Germanci ste vie,imate pari,pouboo ziveete tamu.Iskreno receno,poubav i posloboden zivot od Mak.nema,mozebi stvarno nedostasuvaat poveke pari,ama kade gi ima pak visok denesno vreme.Ovdesniot zivot,mozebi e poinakov i poubav za nekoi raboti,ama polesen pobogat i poubav vo se,vo nikoj slucaj.Ama,se si ima svoja cena,pa taka i ziveenjeto nadvor od rodniot kraj.Ne veruvam deka nekade postoi sovrseno mesto na ziveenje,mozebi covek treba sam da si go stvori,so bi se reklo,zivotot ke ti bide takov kako sto ke resis da go zivees..
bidi mi pozdravena Makedonijo,pa se gledame za nekoe vreme


ova e vistinata
Кон врв
ok-girl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2006
Локација: Cyprus
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ok-girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2006 во 00:02
 
 
    JAS SUM NA KIPAR,
  IMA LI I DRUGI NA FORUMOV?
 
NOSTALGICARKA
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2006 во 21:54
ja s'm u BURUNDI,..sigurno, edini od tuka!
Кон врв
martin_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2006 во 22:43
Missisauga, Canada (zalepeno do Toronto)
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2006 во 00:00
London,UK
Кон врв
Oreska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2006
Локација: Ireland
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oreska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2006 во 02:46
Dublinia
Кон врв
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2006 во 21:37
   jas sum makedonka vo slovenija i tuka imam kontakt so mnogu makedonici ama imam nekoi koi se pravat pogolemi slovenci od samite slovenci i toa mnogu mi smeta.ne mi e jasno zošto plukaat na makedonija koga i samite se svesni deka seto toa što go imame vo makedonija slobodata demokratijata načinot na život go nema nikade vo stranstvo odnosno vo tuđinata
Кон врв
ribari Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јули.2006
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ribari Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2006 во 00:13
jassum vo australia pa ako idi nekoj vamu neka navrati na kafe
Кон врв
bagio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bagio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2006 во 00:51
jugoistocen severozapaden nov juzen vels na istok od canada ili taka nesto
I`m back in the game
Кон врв
JoeyTribbiani Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Септември.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JoeyTribbiani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 09:13
Originally posted by martin_mk martin_mk напиша:

Missisauga, Canada (zalepeno do Toronto)
 
Znaeme dobro kade e Misisaga.Nekni bev vo Starsky Supermarket.Finest European food.Meraci.
 
Toronto,Ontario.
 
 
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 10:50
mali Pariz...momentalno
......
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,195 секунди.