IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовен квантитет!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовен квантитет!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2011 во 19:21
Сè е до навикнување.Кога навикнеш со еден човек потоа е тешко да се разделиш со него.Дури и да не оди врзката така како ти што сакаш....
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 11:30
Originally posted by емил емил напиша:

Сè е до навикнување.Кога навикнеш со еден човек потоа е тешко да се разделиш со него.Дури и да не оди врзката така како ти што сакаш....


Се согласувам со тоа дека човек се навикнува. Ама дека е потешко да се разделиш со некој кога не ти иде врската, па не сум многу сигурен. Од искуство бар... Првата врска, идевме долго, не идеше, се препородив 20 мин после раскинувањето, абе камен од душа ми падна
Исто и втората, се навикнавме еден на друг, па не идеше, овој пат дури и побрзо, раскинуваме, се вртам да си одам и ВО ТОЈ момент ми дојде насмевка на лице и камен од душа ми падна
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 12:00
Искрено јас сум повеќе за љубовен квалитет,не за квантитет.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 12:13
Доволно љубов збунетост Премногу љубовзбунетост Воопшто?

Време, простор и сите опкружувања во љубовта? нели љубовта е премалку ако трае само неколку месеци иако е пресилна?
Ако во врската се чувствуваш распнат (маченик) , е тогаш то е БЕЗ ВРСКА, не е врска.... не си ни ти самиот крив, криво е твоето его што попуштило... И непопуштањето од чиста гордост помага за врската да се одржи, нели, кога е само чисто добронамерно...

Потреба од љубов ИМАМЕ.... кој повеќе кој помалку....
Е сеа, ја имам премногу. Барам да ми се покажува постојано, да се изразува постојано, да се подгрева постојано....  Епа сеа, кој има воља за постојано и интензивно изразување.... буууумм....и такаа...трепкање
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 12:18
...toj shto "nema" kvalitet, ide na kvantitet

Изменето од viktorija123 - 13.Октомври.2011 во 12:24
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 13:14
Е не е баш така...
Пример...ако имам многу љубов но непостојана , тогаш е глупост
ако имам постојана ама малку , тоа е уште поголема глупост... голема%20насмевка
трепкање
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 13:28
Е како не е така Фолки?

Оној кој нема љубовен квалитет,постојано е во потрага по нов партнер и со тоа добива на квантитет.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 13:30
ma jas sum povekje za eden ubav, socen, mlecen sladoled otkolku za 3 ovosni...
Incredible Blue
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 13:32
Ете ти дечко со вкус и мерило за убаво!да
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 13:35
ama ako se ponudat cetiri, kje ramislam...
Incredible Blue
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 13:39
Ама немал срце да одбие...не бе мора нешто да фали.тага
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 13:42
rekov kje razmislam...
Incredible Blue
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2011 во 13:19
Оп - стоп....
Квантитет на ЉУБОВ или ПАРТНЕРИзбунетост
гледам дека се испобркала работава...
јас зборувам за апстрактен поим, вие за суштества... затоа не се наоѓаме во дискусијава голема%20насмевка
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2011 во 14:08
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Оп - стоп....
Квантитет на ЉУБОВ или ПАРТНЕРИзбунетост
гледам дека се испобркала работава...
јас зборувам за апстрактен поим, вие за суштества... затоа не се наоѓаме во дискусијава голема%20насмевка
ili poveke pati so poveke sustestvaгазење%20од%20смеење
me iznasmea volkuголема%20насмевка
vivi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,221 секунди.