IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Уапсен Љубе Бошковски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Уапсен Љубе Бошковски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 15>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 21:56
Одамна спомнав дека не ми се допаѓаше реториката на Бошковски за време на изборите. Сега мислам дека ги сноси последиците на таа реторика. Незнам зошто се зборува за некаква присила а не се зборува за соочување со релноста дека секој напад или офирање на некоја личност без аргументи има законски последици.
Повеќе држи вода констатацијата дека станал свесен дека за навреда може да биде соголен. Три тужби и не е малку. И искрено, да бев на местото на Мијалков не би ги повлекла тужбите бидејки кажаното е кажано.

Ом: Бошкоски му се извинил на Мијалков под присила


Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 22:34
мамамд,

не се работи за тоа дали на некого му се допаѓа реториката од Јанко или Петко.
Проблемот е многу едноставен, од братот беа изнесени еден куп тврдења, за кои рече дека има и докази дека е тоа така, па повели сега, штом има докази нека ги презентира пред судот, па ќе се види кој лаже. Јас би бил најсреќен кога братот би докажал спротивно од се она за кое го обвинуваат.
Би било добро доколку некој од најблиското опкружување на Грујо се докаже дека криво мочал, па да мора да застане пред суд.
Него се се плашам дека нема никакви докази, само уште едно млатење празна слама.
А највише што ме чуди е како поединци овдека на форумов си зимаат за право да даваат оценки, дека еве му ја турале главата на некого во кофа во Шутка, му подметнувале и разни други СФ трипови.
Да не случајно му ги корнеле ноктите со шајки, или го попарувале со врела вода, или кој знае што се уште на поединци тука може да им текне. А бе бог да чува.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 23:50
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

ДамеМак,

Ич да не ти е гајле овие матачи на секојдневието од погоре што ти зборат. Такво нешто и се очекува од луѓе кои беспоштедно можат да подржуваат луѓе од тип на рошавиот бандит. Највероватно имале некои привилегии или функции во минатото, додека нивните пулени биле на власт, и нормално е да се почитува "ликот и делото на рошавата банда".

А ова што викаат поединци дека власта застрашувала, не дека не е точно ама ич не е точно односно се измислици. Како бе мене никој не ме застрашува, како едн куп мои роднини и пријатели во МК, никој од нив не ми рече дека власта ги застрашува. Со едн куп членови на СДСМ зборев летоска, никој од нив не ми рече дека власта од спротивниот табор ги застрашува.
Ај доста со лажење овдека на форумов.

Само оној кој што мочал криво може да каже дека власта застрашувала вака или онака, за чесните луѓе кои што чесно живеат и заработуваат ниедна власт не може да биде застрашувачка.

    


Na kogo be ti matach mu vikash ?
Ajde be chergar bugarski kazi im na forumshive kolku pasoshi imash ! I kazi sho dokument poptisha za bugarskiot .
Ti si mal iskompleskiran i neuspeshen .
Za site tvoi padovi i neuspesi kriv ti e nekoj roshav AKO e taka pet godini si pominal kaj ne ti e mestoto bujrum tuka...fantastichno e i onaka nishto ne si videl u Kanada po cel den dremesh na forumov.
I kaj si sea svoj na svoeto???....nikogash nema da go vidish toj film .


p.s. Im se izvinuvam na poshtenite forumdzii za ovoj komentar . Samo sakav da se nadovrzam na komentarot koj go ostaviv vo "Problemi i prashanja"
Ako na ovoj chlen mu e kazano blagovremeno deka ponashanjeto ne dolukuva za ovaka ugleden forum Gorazd777 nemashe da bide baniran i ovoj moj bezobrazen i krajno nekulturen ispad istotaka nemashe da postoi .

Vo domino efektot ne se chudish zoshto padnala poslednata plochka....
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 23:59
I, shto so toa toa ako e uapsen?????
Johan e vo zatvor na smetka na Ljube pa nikoj ne spomenuva nishto za toa.
Imav i imam prilika da otidam nadvor od drzjavata, a tamu kade bev ima shto i da se osoznae.
Ljube e srekjen shto e tuka vo zatvor. Vo Croatia go chekaat kako sedmica na loto.
Mozjda ne e korekno shto toa se sluchi bash vo vreme na seushte nezavrsheni izbori, no Ljube si ma grevovi, ne onie za koi go teretat nego grevovi shto i na toj svet kje go ima Tarchulovski na dusha. Trebashe i pored osloboditelnata presuda vo Hag da insistirashe da ostane se dodeka JJJJJohan ne bide osloboden.
Napokon, toj mu beshe predpostaven na Johan.
Dali e izdadena NAREDBA  ili NE toa e sosema druga rabota i dali deloto e takvo kakvo mu odgovarashe na Ahmeti toa treba drug da kazje.

 
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2011 во 02:38
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:


Na kogo be ti matach mu vikash ?
Ajde be chergar bugarski kazi im na forumshive kolku pasoshi imash ! I kazi sho dokument poptisha za bugarskiot .
Ti si mal iskompleskiran i neuspeshen .
Za site tvoi padovi i neuspesi kriv ti e nekoj roshav AKO e taka pet godini si pominal kaj ne ti e mestoto bujrum tuka...fantastichno e i onaka nishto ne si videl u Kanada po cel den dremesh na forumov.
I kaj si sea svoj na svoeto???....nikogash nema da go vidish toj film .


p.s. Im se izvinuvam na poshtenite forumdzii za ovoj komentar . Samo sakav da se nadovrzam na komentarot koj go ostaviv vo "Problemi i prashanja"
Ako na ovoj chlen mu e kazano blagovremeno deka ponashanjeto ne dolukuva za ovaka ugleden forum Gorazd777 nemashe da bide baniran i ovoj moj bezobrazen i krajno nekulturen ispad istotaka nemashe da postoi .

Vo domino efektot ne se chudish zoshto padnala poslednata plochka....


Ако сам се препознаваш во клубот на матачите, тука јас не сум крив, тоа си е твој проблем.

Во врска со пасошите неколку пати сум кажал колку пасоши имам, еве специјално за тебе ќе кажам дека имам 4 различни пасоши.
За бугарскиот пасош што го спомнуваш, тебе да не ти се причинува нешто бе дечко, у кој фазон си моментално???

Ако ќе ти биде од корист, ако ти врши работа еве ќе ти кажам дека сум и мал, и ископлексиран и неуспешен. Се надевам помирно ќе спиеш сега.

Лично јас и мојата фамилија не сме осетиле голем пад или големи неуспеси поради рошавиот и неговата банда, зошто секогаш сме се труделе многу, ама чувствував и се уште чувствувам кога поголемиот дел од население на МК како и самата држава, и ден денес ги осеќа последиците од неговото погубно владеење.

Начинот на кој ти се изразуваш и со какви омаловажувања говориш за бугарите во овој случај нарекувајќи ги чергари, само го одразува нивото на култура и домашно воспитување, како за утеха тука ти ама ништо не си крив.

А и стварно не ми е јасно што сакаш да постигнеш со твоето безобразно и навредувачко однесување.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2011 во 02:51
Originally posted by orlov orlov напиша:

I, shto so toa toa ako e uapsen?????Johan e vo zatvor na smetka na Ljube pa nikoj ne spomenuva nishto za toa. Imav i imam prilika da otidam nadvor od drzjavata, a tamu kade bev ima shto i da se osoznae.Ljube e srekjen shto e tuka vo zatvor. Vo Croatia go chekaat kako sedmica na loto.Mozjda ne e korekno shto toa se sluchi bash vo vreme na seushte nezavrsheni izbori, no Ljube si ma grevovi, ne onie za koi go teretat nego grevovi shto i na toj svet kje go ima Tarchulovski na dusha. Trebashe i pored osloboditelnata presuda vo Hag da insistirashe da ostane se dodeka JJJJJohan ne bide osloboden.Napokon, toj mu beshe predpostaven na Johan.Dali e izdadena NAREDBA  ili NE toa e sosema druga rabota i dali deloto e takvo kakvo mu odgovarashe na Ahmeti toa treba drug da kazje. 


Орлов,
Со сета почит кон тебе ама дали ти имаш докази кај што ќе може да се види дека Љубе го цинкарел Јохан. Јас такво нешто не сум видел ни во предсудските истражувања на хашките обвинители ни во тек на самите судења, кои беа јавни. Доказ за моиве тврдења е и молчењето на Јохан кога Љубе го ослободија од Хаг, а и долго време потоа.
Како тоа кога се растури љубовта меѓу Грујо и Љубе, тек тогаш почнаа обвинувања дека овој некого предал, и од страна на власта и од страна на Јохан. Ако Љубе го цинкарел Јохан за време на судењата, нормално е овој да реагира веднаш, исто така и луѓето од власта, а не да се чека толку време.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2011 во 05:01
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

ДамеМак,

Ич да не ти е гајле овие матачи на секојдневието од погоре што ти зборат. Такво нешто и се очекува од луѓе кои беспоштедно можат да подржуваат луѓе од тип на рошавиот бандит.



    



А ти што ... таму во Канада немаш попаметна работа освен на форуми да матиш и солиш памет на тие кои живеат тука и им кажуваш со кого им е подобро или не збунетост
Ќе си го земаш тоа право кога постојано тука ќе живееш ... а на форуми можеш да кажуваш како е во Канада да намигнување

Ете тоа ти го кажува активист и симпатизер на владеачката партија ... а не од тие што го поддржуваат тој рошавиот како што го нарекуваш а немаш право јавно така да се навредуваш ...

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2011 во 12:03
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:



Ако сам се препознаваш во клубот на матачите, тука јас не сум крив, тоа си е твој проблем.

Во врска со пасошите неколку пати сум кажал колку пасоши имам, еве специјално за тебе ќе кажам дека имам 4 различни пасоши.
За бугарскиот пасош што го спомнуваш, тебе да не ти се причинува нешто бе дечко, у кој фазон си моментално???

Ако ќе ти биде од корист, ако ти врши работа еве ќе ти кажам дека сум и мал, и ископлексиран и неуспешен. Се надевам помирно ќе спиеш сега.

Лично јас и мојата фамилија не сме осетиле голем пад или големи неуспеси поради рошавиот и неговата банда, зошто секогаш сме се труделе многу, ама чувствував и се уште чувствувам кога поголемиот дел од население на МК како и самата држава, и ден денес ги осеќа последиците од неговото погубно владеење.

Начинот на кој ти се изразуваш и со какви омаловажувања говориш за бугарите во овој случај нарекувајќи ги чергари, само го одразува нивото на култура и домашно воспитување, како за утеха тука ти ама ништо не си крив.

А и стварно не ми е јасно што сакаш да постигнеш со твоето безобразно и навредувачко однесување.


Прво ... му викаш на Даме да не се занимава со матачите од погоре , значи не сум се пронашол јас сам туку ти посочуваш кон мене пошто јас сум меѓу тие од погоре.
Во врска со пасошите , ТИ кажа дека имаш бугарски пасош сега шо ??? Викаш дека немаш буграски пасош ?
Лично ти имаш пишувано колку си бил оштетен од `рошавиот` и поради тоа си се одселил од МКД , сеа друго разкажуваш !
Јас немам ништо против Бугарите и ниту имам нешто против било која нација во светот !
Мене ме иритираат лицемери квазипатриоти како тебе со бугарски пассоши кои се најгласни ви зачувување на македонскиот интегритет А кои веќе пред време се продале.
Ете тие се за мене бугарски чергари .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2011 во 15:24
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

А ти што ... таму во Канада немаш попаметна работа освен на форуми да матиш и солиш памет на тие кои живеат тука и им кажуваш со кого им е подобро или не збунетостЌе си го земаш тоа право кога постојано тука ќе живееш ... а на форуми можеш да кажуваш како е во Канада да намигнувањеЕте тоа ти го кажува активист и симпатизер на владеачката партија ... а не од тие што го поддржуваат тој рошавиот како што го нарекуваш а немаш право јавно така да се навредуваш ...


во последно време многу типаци овде се уфилмани у некој нов фазон ( дај бе кажете што користите ), па така и на овој почнало да му се причинува кај дека е активист и симпатизер на владеачката партија а у исто време и бранител на рошавата њушка.
Јесте дека сме 21 век, технологијата е напредна ама ова ги поминува сите очекувања на пазарот.   
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2011 во 15:32
Зекси, оддамна си се чудам сама на себе што ти реплицирам.

Изгледа дека ме вади од такт твојата безобразност и непочитување на оваа земја.
Си отишол таму на безбедно, и најде да ни раскажуваш надвор од ум работи.
Лудост е и безобразие да кажеш дека не ти е познато дека оваа власт владее по принцип на застрашување. Тоа докажува дека намерно не сакаш да видиш некои работи, или пак дека оддалеку и не можеш да ги видиш, па почесно е да замолчиш.
Едно е да ги сакаш ВМРО, друго е да си безобразен. Посебно од причина што твојот ’’рошав’’ и Грујо не се многу различни по прашање на чесноста.

Ветувам дека повеќе нема да реплицирам со тебе, бидејќи се чувствувам како идиот.
Луѓе како тебе ми ја уништуваат вербата во оваа земја, а баш не сакам да ја изгубам.

Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2011 во 15:35
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:


Прво ... му викаш на Даме да не се занимава со матачите од погоре , значи не сум се пронашол јас сам туку ти посочуваш кон мене пошто јас сум меѓу тие од погоре.
Во врска со пасошите , ТИ кажа дека имаш бугарски пасош сега шо ??? Викаш дека немаш буграски пасош ?
Лично ти имаш пишувано колку си бил оштетен од `рошавиот` и поради тоа си се одселил од МКД , сеа друго разкажуваш !
Јас немам ништо против Бугарите и ниту имам нешто против било која нација во светот !
Мене ме иритираат лицемери квазипатриоти како тебе со бугарски пассоши кои се најгласни ви зачувување на македонскиот интегритет А кои веќе пред време се продале.
Ете тие се за мене бугарски чергари .


Кога сум кажал за пасоши какви имам, ти нешто си ги побркал лончињата. И денеска си у некој фазон.
А од рошавиот бандит сум оштетен и тоа како, еве нека каже некој ама искрено кој не е оштетен.
А дека имаш против бугарската нација, имаш и тоа колку, само си голем лицемер па тоа и не го признаваш, ама тоа си е пак твој проблем.
На крај на памет не би ми паднало да навредувам некого на национална основа,зашто човек не може да бира каков ќе се роди, ама пак ќе речам дека тоа е сврзано со домашното воспитување, а поради кое ти ама баш ич не си крив.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2011 во 15:54
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

I, shto so toa toa ako e uapsen?????Johan e vo zatvor na smetka na Ljube pa nikoj ne spomenuva nishto za toa. Imav i imam prilika da otidam nadvor od drzjavata, a tamu kade bev ima shto i da se osoznae.Ljube e srekjen shto e tuka vo zatvor. Vo Croatia go chekaat kako sedmica na loto.Mozjda ne e korekno shto toa se sluchi bash vo vreme na seushte nezavrsheni izbori, no Ljube si ma grevovi, ne onie za koi go teretat nego grevovi shto i na toj svet kje go ima Tarchulovski na dusha. Trebashe i pored osloboditelnata presuda vo Hag da insistirashe da ostane se dodeka JJJJJohan ne bide osloboden.Napokon, toj mu beshe predpostaven na Johan.Dali e izdadena NAREDBA  ili NE toa e sosema druga rabota i dali deloto e takvo kakvo mu odgovarashe na Ahmeti toa treba drug da kazje. 


Орлов,
Со сета почит кон тебе ама дали ти имаш докази кај што ќе може да се види дека Љубе го цинкарел Јохан. Јас такво нешто не сум видел ни во предсудските истражувања на хашките обвинители ни во тек на самите судења, кои беа јавни. Доказ за моиве тврдења е и молчењето на Јохан кога Љубе го ослободија од Хаг, а и долго време потоа.
Како тоа кога се растури љубовта меѓу Грујо и Љубе, тек тогаш почнаа обвинувања дека овој некого предал, и од страна на власта и од страна на Јохан. Ако Љубе го цинкарел Јохан за време на судењата, нормално е овој да реагира веднаш, исто така и луѓето од власта, а не да се чека толку време.


Ti blagoddaram n pochitta i kamo site koi bar malku ja poznavaat politichko- ekonomskata sostoba vo drzjavata da diskitiraat ovaka javno kako nas dvajca.
Lichno jas imamadosta diskutirano na ovakvi i slichni temi na DEBATI za koi postoi i arhivska dokumentacija.
No, da ne se oddalecuvam od toa koe treba kako replika da ti go kazjam a so koe veruvam deka kje se soglasish.
Nikade nema spomnato deka Ljube go cinkarel Johan, naprotiv vo postot stoi deka: ,,koga e izrechana osloboditelnata presuda na Ljube a Johan ostanuva vo zatvorot...........trebashe da proraboti patriotskoto chuvastvo na Ljube i da barashe od govornicata DOKOLKLU I JOHAN  so nego ne si odi (shto bi znachelo deka treba da bide primeneta istata odredba od zakonot ) i toj ostanuva i ponatamu vo zatvorot so nego od prichina shto toj mu beshe predpostaven na Johan. Taka da ko ljube beshe osloboden po osnov na k_dna odgovornost togash tebashe i dvajcata da bidat istovremeno oslobodeni.
Postapkata na Ljube go pokazju tipichniot makedonski sindrom.
Lichno ne go obvinuvam no i ne gi opravduvam postapkite na Ljube. Neznam kako mu e na dushata koga pomisluva (ako voopshto pomisluva) deka Johan nevin lezji vo zatvorot a chetirite Hashki sluchai od teroristite Hag povtorno gji vrati nazad. Togash Ljube trebashe, nezavisno kade E da najde nachin da ja organizira masata protiv megjunarodno vlijatelniot Ahmeti koj sedi vo senka i so nasata drzja pravi shto saka.  Zoshto ednash narodot ne svati deka posle vrakjanjeto na tie sluchai Makedonija ne postoi.
Vo prashanje e samo vreme koga totalno kje ja snema od kartata, od prichina shto islamizacijata e neminovna, a bugarizacijata preku nekolkute stotici iljadi bugarski pasohi dlaboko navlezena i stihijno makedoncite dobrovolno stanuvaat bugari. A na oficijalna Atina toa i e karta plus vo raka i e debelo podrrzjana od megunarodniot faktor.
Sega mislam deka dobro me razbra i deka lichno nemam nishto prov Ljube a samo gi kritikuvam negovite postapki, zatoa shto vo Makedonija ne e problemot Ljube..............
Makedonija ima mnogu Ljubevci no za zjal poloshi i beskupolozni koi gazat vrz sopstveniot narod samo da si gi ostvarat svoite lichni celi. Ova se odnesuva site politichki opcii, i onie vo opzicijz i ovie vo pozicija od prichina shto i ednite i drugite shuruvaat o Ahmeti.

  
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2011 во 15:55
Originally posted by Kali Kali напиша:

<font id="yui_3_2_0_1_131641961453299" face="Arial" size="2">Зекси, оддамна си се чудам сама на себе што ти реплицирам.Изгледа дека ме вади од такт твојата безобразност и непочитување на оваа земја. Си отишол таму на безбедно, и најде да ни раскажуваш надвор од ум работи. Лудост е и безобразие да кажеш дека не ти е познато дека оваа власт владее по принцип на застрашување. Тоа докажува дека намерно не сакаш да видиш некои работи, или пак дека оддалеку и не можеш да ги видиш, па почесно е да замолчиш. Едно е да ги сакаш ВМРО, друго е да си безобразен. Посебно од причина што твојот ’’рошав’’ и Грујо не се многу различни по прашање на чесноста. Ветувам дека повеќе нема да реплицирам со тебе, бидејќи се чувствувам како идиот. Луѓе како тебе ми ја уништуваат вербата во оваа земја, а баш не сакам да ја изгубам.

Само напиши по што сум јас тоа безобразен, со кој чин сум безобразен според тебе.
Оваа власт ако според тебе владее со застрашување, што треба да се каже за рошавиот кога владееше. Еден куп неразјаснети убиства, кражба на дрога директно од полициските магацини, убиство во обид на претседател на држава, уште еден претседател загинат под крајно сомнителни околности, министер на МВР загинат во сомнителни околности, Диме поштарот како куче убиен на сред улица, 200 илјади луѓе оставени на улица со цел да се обезвреднат а после купат без пари фабриките, растурена економија, шверцови на нафта, цигари, бело робје, ТАТ, Алфа С, Лавци, треба ли уште да набројувам??????
Ти ќе ми кажеш кој владее со застрашување, па ова што си го напишала е вон секоја памет бе!!!!!
Да точно според тебе сите што не се за бившата гарнитура се безобразни, се сложувам со тоа.
А тоа што го споредуваш Грујо со оној избраздениот по образите, па како не ти е срам бе и после толку последователни порази уопште и да ги ставаш на кантар.
Мнозинството народ во МК кажува на избори кој ја има довербата а кој не да ја води оваа држава.   
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2011 во 16:01
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:


 ...........  


Na kogo be ti matach mu vikash ?
Ajde be chergar bugarski kazi im na forumshive kolku pasoshi imash ! I kazi sho dokument poptisha za bugarskiot .
Ti si mal iskompleskiran i neuspeshen .
Za site tvoi padovi i neuspesi kriv ti e nekoj roshav AKO e taka pet godini si pominal kaj ne ti e mestoto bujrum tuka...fantastichno e i onaka nishto ne si videl u Kanada po cel den dremesh na forumov.
I kaj si sea svoj na svoeto???....nikogash nema da go vidish toj film .


p.s. Im se izvinuvam na poshtenite forumdzii za ovoj komentar . Samo sakav da se nadovrzam na komentarot koj go ostaviv vo "Problemi i prashanja"
Ako na ovoj chlen mu e kazano blagovremeno deka ponashanjeto ne dolukuva za ovaka ugleden forum Gorazd777 nemashe da bide baniran i ovoj moj bezobrazen i krajno nekulturen ispad istotaka nemashe da postoi .

Vo domino efektot ne se chudish zoshto padnala poslednata plochka....

.....ajde be begaj od tuka ,shnmokljan eden,...... bukva vekje da ne ti vidam, dosado edna belosvetska!!!

...eve ,...jas ne sum ti direktno oshteten iod tvojot roshav,...ama ,  i nego i dlugal ti ( so celosnata nivna, posrana ,lopovska  "svita"),bi gi obesil na ista granka , na isto drvo,
...samo ti fati gi i dvajcata pa,...eve jas  lichno,ke dojdam i ke ti gi egzekutiram i ,...oko nema da mi trepne!

...kako shto nekoi vekje stopati ti povtoruvaat,...dojdi vamu i togash visi tuka non-stop ,...pa,  tropaj shto ke ti padne na toa zaostanatiot mozok,
..a ne da im seresh na lugjeto ,...od edna od najrazvienite zemji vo svetot,..vo koja shto ochigledno e deka nemash popametna rabota pa ,..dremesh  tuka po cel den i nokj i gi maltretirash nekoi od chlenoviite...

....zen,. ubavo pochna kako shto gledam,..ama,ti se chudam shto so vakvi izbegani  propalici od narodov kutar,...mu se ''kachi'' na nivoto koe shto toj go saka,..iako takvi kako ovoj ne zasluzuvaat nishto povisoko od ,....toa shto vekje mu go imaat kazano mnogumina tuka!

...ama i ovoj ne e kriv!!
...kriv e edinstveno narodot shto takvi i slichni na nego,...si gi izbral i da mu ja vodat....''rajskata'' drzava!..........
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.