IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Уапсен Љубе Бошковски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Уапсен Љубе Бошковски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 15>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2011 во 20:13
Za karmata imash pravo.

S'e e karma, pa neka ne ne chudi onoa shto im se sluchuva na lugjeto.


Shto se see, toa se zhnee.

Shto se gotvi, toa se srka.

Kako za site nas, taka i za Ljubcho i za Ljube i za... site drugi.



Bez turkanje, samo po red, ima rezervirano mesto za site !



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2011 во 20:53
Не за џабе се рекло, у лагата се кратки нозете.

Друго ме изнервира, па не би можел да лажам онака јавно и да изнесувам невистини како што тоа го правеа и се уште го прават поедини наши политичари, пред народ на митинзи, на радија, на телевизии, очи во очи, и после да речам пу пу не важи.

Се повеќе се стеснува кругот на политичари од поверење ( дали и уопште ги има повеќе ), луѓе на кои можеш да им веруваш, лица без афери, антиполтронски настроени во секој правец и кон било кого, чесни, а кои треба да ја водат оваа земја.

Дали е дојден моментот на едно ново поставување и видување на политиката во МК, дали можеби е време за една надпартиска организација која би донела нови луѓе за да ја водат државата во иднина.   
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2011 во 21:29
Ништо Љубе не лажел....а сега му е мајката да биде протеран од Македонија....да не и смета на владата.

Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2011 во 21:31
Мислам,на фамилијата!!!!!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 11:14
ete...mu dadoa livceto toj si se podpisa i ekspresno si dobi proska od Saseta...ova ko Tarculovski sto isprati pofalbi za vladata od Hag dodeka toj bese vo Germanijaгазење%20од%20смеење
ah,tolku *intelegentna vlada* imame,a takvi gluposti pravi,prosto da se cudis...sigurni se deka vladeat vo zemja na debili
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 15:15

 Koga e covek izoliran vo samotija , pa makar i vo zatvorska kelija , ima vreme da razmisli za svoite postapki i da razmisli sto napravil vo minatoto i sto da pravi vo idnina.


 Vo predizbornata kampanja brat Ljube bese vo euforija pa duri mislese i deka ke pobedi negovata partija pa ne vnimavase ni sto pravi ni sto zboruva.


Sto rece eden negov cimer vo Sutka : Se pretera, preteravme ....



   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 16:11
Кога е човек изолиран во затворска ќелија, има време да му текне дека е опасно да се закача со власта и моќниците.
Не за друго, туку поради семејството.
Љубе, е ист како и повеќето фраери на нашата политикоматачка сцена- не ми е намера да го бранам...Ама нешто не ми дава да поверувам дека ќе го направеше ова со изјавата, да немаше нешто да му ги стресе гаќите. А нашата власт, каква и да е, дефинитивно е власт која застрашува. Тоа фрла сомнеж дека изјавата може да се прифати како искрена и реална.

Ама како и да е....после ова, сигурно му е јасно дека нема што повеќе да бара во политиката, оти изгуби секаков кредибилитет.


Изменето од Kali - 18.Септември.2011 во 16:14
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 16:28
Originally posted by Kali Kali напиша:


... А нашата власт, каква и да е, дефинитивно е власт која застрашува. Тоа фрла сомнеж дека изјавата може да се прифати како искрена и реална. ...


Власта треба да го застрашува секого кој го крши законот.
Љубета го фатија со 100,000 евра кеш, Велија го фатија со пусулчињата „каса прими“, и со неплатените даноци, „Космос“ го фатија како го изградил 1.5м повисоко најдолниот спрат од дозволеното. Ќе го папаат - и тоа до даскеее.
И ќе ја поддржувам оваа „застрашувачка власт“ затоа што мене не ме застрашува воопшто.
Јас не го кршам законот, и сакам УШТЕ ПО ЗАСТРАШУВАЧКА ДА БИДЕ ВЛАСТА, па се’ додека гледам дека фаќаат „живи“ т.е. на дело, криминалци како Љубе, Велија, Фијат, ... ќе ја имаат мојата поддржка.

Е сега можда ќе ми одговориш, дааа, а зошто не го фатија Ѕинго, Стојменов, Камчев, ... Нема на тоа да ти противречам, само ќе ти кажам - за нив сега нема објективни шанси да видиме корпус-деликт докази. Имаше шанса, кога другата политичка опција беше на власт, ама тие кога требаше да ги фатат се покажаа како ептен килава политичка гарнитура, па затоа треба да скапат во опозиција се’ додека не се реформираат, па дури тогаш реално да очекувам да успеат да фаќаат типови како Ѕинго, Стојменов, Камчев, ...
Illegitimi Non Carborundum
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 16:43
Originally posted by DameMak DameMak напиша:

Originally posted by Kali Kali напиша:


... А нашата власт, каква и да е, дефинитивно е власт која застрашува. Тоа фрла сомнеж дека изјавата може да се прифати како искрена и реална. ...


Власта треба да го застрашува секого кој го крши законот.
Љубета го фатија со 100,000 евра кеш, Велија го фатија со пусулчињата „каса прими“, и со неплатените даноци, „Космос“ го фатија како го изградил 1.5м повисоко најдолниот спрат од дозволеното. Ќе го папаат - и тоа до даскеее.
И ќе ја поддржувам оваа „застрашувачка власт“ затоа што мене не ме застрашува воопшто.
Јас не го кршам законот, и сакам УШТЕ ПО ЗАСТРАШУВАЧКА ДА БИДЕ ВЛАСТА, па се’ додека гледам дека фаќаат „живи“ т.е. на дело, криминалци како Љубе, Велија, Фијат, ... ќе ја имаат мојата поддржка.

Е сега можда ќе ми одговориш, дааа, а зошто не го фатија Ѕинго, Стојменов, Камчев, ... Нема на тоа да ти противречам, само ќе ти кажам - за нив сега нема објективни шанси да видиме корпус-деликт докази. Имаше шанса, кога другата политичка опција беше на власт, ама тие кога требаше да ги фатат се покажаа како ептен килава политичка гарнитура, па затоа треба да скапат во опозиција се’ додека не се реформираат, па дури тогаш реално да очекувам да успеат да фаќаат типови како Ѕинго, Стојменов, Камчев, ...


Ami ako zeme choek pa tebe da te analizira samo vreme kje gubi za dzabe.

Koj ti kaza deka vlasta treba da zastrashuva ?
Kaj prochita vo koja literatura , samo nemoj da mi gi spomenuvash Stalin , Hitler , Gadafi , Sadam , Ahmadinedzad i ostanata bagra .
ONI VLADEAT SO ZASTRASHUVANJE !
A ovoj sho neznae da odi i da zboruva samo e paranoichen , Nikola vladee so strav oti on e uplashen i zatoa go dela narodot na nashi i vashi .

I sekako biser na nedelata "за нив сега нема објективни шанси да видиме корпус-деликт докази"
Koj treba obezbedi dokazi ? Da ne treba gragjanska parnica za niv ?

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 17:17
Абе Даме...можеби некогаш ќе се сетиш дека и ти се наоѓаш меѓу народот. Дека не дај Боже, може некогаш, со нешто, да и засметаш на власта. И воопшто не прави разлика дали го следиш законот или не. Власт како нашата, на која и сметаш и која сака да те казни- ќе најде начин.
Мислиш нив им е гајле што ги љубиш? намигнување
Да не се зезаме намигнување- не им е.

П.С. Велија го најдоа со пусулчињата, ама Велија изнесе и баајги инфо за диловите со власта. А кој ќе го истражи тоа...?




Изменето од Kali - 18.Септември.2011 во 17:18
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 17:52
Originally posted by DameMak DameMak напиша:



Власта треба да го застрашува секого кој го крши законот.
Љубета го фатија со 100,000 евра кеш, Велија го фатија со пусулчињата „каса прими“, и со неплатените даноци, „Космос“ го фатија како го изградил 1.5м повисоко најдолниот спрат од дозволеното. Ќе го папаат - и тоа до даскеее.
И ќе ја поддржувам оваа „застрашувачка власт“ затоа што мене не ме застрашува воопшто.
Јас не го кршам законот, и сакам УШТЕ ПО ЗАСТРАШУВАЧКА ДА БИДЕ ВЛАСТА, па се’ додека гледам дека фаќаат „живи“ т.е. на дело, криминалци како Љубе, Велија, Фијат, ... ќе ја имаат мојата поддржка.




vlata TREBA da zastrasuva???
dali Dame?
pa neli plukame i ne ja priznavame vlasta vo edno vreme vo koe ziveevme a rabotese na istiot princip-na zastrasuvanje?
znaci namesto Goli Otok sega ja imame Sutka...i sto se razlicni tie dve vlasti?
pusulcinja -kasa primi?
izgleda imas kratko pomnenje
neli i ministerkata za kultura mutese nesto so pusulcinja KASA PRIMI???
ili ne se vazi ova,oti taa e od vlasta?
nekako samo na ednava strana ima kriminalci?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 18:29
ДамеМак,

Ич да не ти е гајле овие матачи на секојдневието од погоре што ти зборат. Такво нешто и се очекува од луѓе кои беспоштедно можат да подржуваат луѓе од тип на рошавиот бандит. Највероватно имале некои привилегии или функции во минатото, додека нивните пулени биле на власт, и нормално е да се почитува "ликот и делото на рошавата банда".

А ова што викаат поединци дека власта застрашувала, не дека не е точно ама ич не е точно односно се измислици. Како бе мене никој не ме застрашува, како едн куп мои роднини и пријатели во МК, никој од нив не ми рече дека власта ги застрашува. Со едн куп членови на СДСМ зборев летоска, никој од нив не ми рече дека власта од спротивниот табор ги застрашува.
Ај доста со лажење овдека на форумов.

Само оној кој што мочал криво може да каже дека власта застрашувала вака или онака, за чесните луѓе кои што чесно живеат и заработуваат ниедна власт не може да биде застрашувачка.

    

Изменето од Zeksi71 - 18.Септември.2011 во 19:22
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 19:38
Абе вмроиди ако по некоја случајност вие двајца(жекси и даме)паднете во идризово не покајување абе мајмуни ќе потпишете дека сте!Со сила будали се правите или стварно не сте запознати со државните ,,апарати,,за застрашување.Се покајал,мало сутра туку мора кога ќе стегнат или тоа или во канта ќе го удават,овие идиоти не се знае веќе на што се се спремни.Само арно ви рече кали,убаво се додека оваа власт е на правиот пат(според вас-да нема забуна јас не ја сметам дека е на прав пат)што ако застрани,и се спротиставите?И вас ќе ве лапне матната.Оти лесно е да викате ура дури сте со нив ама ако се замерите некако со власта*?

*ова повеќе важи за даме-,,канаѓанинот,, не може да се спречка со власта пошто он нели е далеку(од што ја сака многу Македонија во канада избега за од таму да ни соли памет колку ни е убаво,како и голем број од останатите наши иселеници-преродбеници бидеќи знаете како вели народната по туѓ грб сто стапа не болат)
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 20:38
Зајцеф,

Точно е тоа, ако паднам во Идризово гарант ќе ми биде тешко, не викам не.
Ама како се паѓа во Идризово, според неколкумина одовде, тек така, власта решила дека сте неподобен и оп одма во Идризово тера а???

Е па не ќе да е така, има едн куп медиуми и луѓе кои што секојдневно зборат против власта па не се у идризово.

Ама ако почнам со криминал, со дејствија кои се санкционираат законски, штом почнам да се бавам со тоа треба и да очекувам некој и да ме санкционира, а и да го посетам Идризово, да си одлежам.

Како што поединци кажуваат овде на форумов и какви изјави даваат, според вас досега требаше сите во Идризово да бидат. Ама еве не се, значи не ви стојат тврдењата дека власта тек онака ги испраќа луѓето во затвор.

А дали власта е на правиот пат тоа се виде на последните избори, по не знам кој пат. Мнозинството кажа дека се на правиот пат, оние кои што мислат спротивно се помалку и завршена работа.
Ај малку олабавете со вакви глупости и само сетете се на онаа старата српска народна " рђавом к*рцу и длаке сметају".
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.