IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Поддршка за А1 Телевизија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Поддршка за А1 Телевизија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6970717273 84>
Автор
Порака
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2011 во 15:12
Чадиковски и Момировски земаат плата од 120 000 до 150 000
е па сега види ти дали нив подобро им е да бидат професионалци
или потчинети послушници на пресветиот Велија....

И после тие ќе зборувале за состојбите во државата...ужасни се сите....никогаш повеке нема да сменам мислење за нив, во било која тв и да работат....сите новинари од а1 кариерите си ги оставија таму..

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2011 во 17:11
ФИКС!
Ајде малку нормална дискусија,прво и јас не сум член на ниедна партија,...сега ми веруваш,колку ти мене толку јас тебе...ова е недоверба од нанизок ранг,за доказ нема можност.
Друго, сите овие работи за А1 и со плати и со куќи,станови и со се,е гола вода,пријателе тргнете кога ќе кажувате од библиската поговорка,прво видете си ја гредата во сопствените очи,а потоа раската во другите или поубаво,секој што е чесен,ама не направил ниеден грев ,нека фрли камен по нечистата,неморалната жена.
Од тука па натаму,прво во партијата на власт гледај ја и нејзините гнасотии ,а после понатаму,и
На крај ти изнесе работи што ги кажа првиот митчија и кадар на дпмне (несакам името да му го кажам)Г.трајкоски,кој треба да се бори за чесност и праведност за сите,а тие уште постапка не почната ,па и незавршена ги знаат обвиненијата,кочете малку пријатели,завртете се кај латас и б. стојменов,газди на медиуми,а лица со функција,и нивните потесни семејства работат во ТВ-куќите,колку пари тие земаат,колку данок немаат платено,ајде кажете ги овие работи.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2011 во 18:01
Ма јок бре... Сител и Канал 5 се бубачиња... едвај плата земаат кутрите, па мора да се греба лево десно...
Убаво кажа.... Погледни прво дома што имаш, па после зборувај за другите....

Но тоа не им се чита и не им се гледа на тие што виделе или мислат дека ќе видат корист од тоа што се гребат за вмро....
Медиумската битка е одамна почната и на овој форум, и сите иснтрукции функционираат беспрекорно... бтв имаш мн. докази колку јавната администрација си ја заслужила платата, висејки на форум...

А за А1, да ептен знаат да преувеличаат, ама барем ја кажуваат и црната страна, за која НЕОБЈЕКТИВНИТЕ и НЕПАРТИЗИРАНИТЕ канал 5 и сител, воопшто не ни помислуваат....
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 01:28
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

ФИКС!
Ајде малку нормална дискусија,прво и јас не сум член на ниедна партија,...сега ми веруваш,колку ти мене толку јас тебе...ова е недоверба од нанизок ранг,за доказ нема можност.
Друго, сите овие работи за А1 и со плати и со куќи,станови и со се,е гола вода,пријателе тргнете кога ќе кажувате од библиската поговорка,прво видете си ја гредата во сопствените очи,а потоа раската во другите или поубаво,секој што е чесен,ама не направил ниеден грев ,нека фрли камен по нечистата,неморалната жена.
Од тука па натаму,прво во партијата на власт гледај ја и нејзините гнасотии ,а после понатаму,и
На крај ти изнесе работи што ги кажа првиот митчија и кадар на дпмне (несакам името да му го кажам)Г.трајкоски,кој треба да се бори за чесност и праведност за сите,а тие уште постапка не почната ,па и незавршена ги знаат обвиненијата,кочете малку пријатели,завртете се кај латас и б. стојменов,газди на медиуми,а лица со функција,и нивните потесни семејства работат во ТВ-куќите,колку пари тие земаат,колку данок немаат платено,ајде кажете ги овие работи.
 

Ма од кај да знам ја Горазд кој колку зема,ја само го кажав она што го гледам.
Тие што ги наведе бе не се мои,за жал моја,да беа мои среќен ќе бев.

Нешто што смрди во А1 смрди и тоа многу,тоа треби да си се признае.

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 01:47
Не знам само која власт,кои судски инстанци ќе го решат сето тоа,а можеби и смрдењето кај латас,или кај стојменов,а можби и смрдеата кај керим со шишето во дневик,или пак списоците за администрацијата или...ееее многу смрдеа,а овде сеуште никој не се угушил.
и точно да е, од никој да не се, пак народот завзема став на избори,јас секогаш бев убеден дека нема човек кој не е определен,но ете по 20 години ваков живот,јас сум политички неопределен,а зошто што остана од сите и едните и другите ги стваат своите на работа,јас од овие изгубив леб,и тоа од човек кој стана бугарин,и ги извршува тие наредби...еее пријателе мора многу нешто повеќе да смрди од А1, и,..
нека не ми кажува некој дека се жалам по форумот,јас само тргнувам од себе си и никој друг не обвинувам,нека имаат доблест нека се видат во душите(тие што обвинуваат) и како што ти реков прво себе си да се преиспитаат ,а потоа на другите да им фрлат камен.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 11:49
Горазд братче за А1 е темава,не Латас Матас.

За А1 и 30-те фирми на една адреса,за гранапчињата и ситната роба,за новите комплети на презентерката Татијана или како беше,за Сафет Бишевац новинарот,потенцијалниот пратник,за не доделеното министерско место на таа новинарката што го води Фармер.

Просто несватливо ми е мене како може цела една Телевизија А1 да работи на тоа да го раскарува цел Македонски Народ во името на еден криминалец(недокажан е уште) од типот на Велија.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 12:29
ВО право си,за А1 е и најмногу заради тоа внимавав ,но и затоа неможе да има дискусија, овде можеш да кажеш за нив што сакаш ,јас можам да ти речам само одредени работи ,а да не се повторуваме,со оваа афера почнаа многу работи,сакале или не,секој си ги тумачи по свое,но ете чисто за криминалот,денес,да дури денес почнува судење,а циркусот што се направи овие месеци каде ќе го втераме.
Јас ти зборувам пак за чесност и праведност,па ако сакаш и законска постапка кон сите,а дали го има тоа ,прашање е сега.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 13:27
Во ред Горазд ја сум за држење до законите за било кого,без разлика од која пратија е ислично.

Тој што направил дубара одма в ќорка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 13:50
Еј баш интересно,од денес почнува ,и околу тоа кога се појавил велија на суд ,за прв пат рекол,"далеку е 5 Јуни,но јас веќе славам победа".
Ова не толку од исходот,туку да видиме како суди нашето непристрасно судство,само дали тогаш овде ќе пишуваме или друга тема?
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 13:56
Нема потреба од друга тема,пак истото ке се повторува.

Не ќе имаме ние судски записничар за да секој збор негово го коментираме.

Велиш рекол далеку е 5-ти јуни а јас салвам победа?смеење

Извини Горазд ама после таква изјава мислам дека човекот е во тотално бунилосмеење
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 14:56
Море остај работава,дури и бил ептен расположен,но да не коментираме вести,интересно е што веднаш рочиштето се презакажува за 13 Јуни,со изговор од одбраната дека не им биле доставени 160 докази и слични тракатанци.
Е сега да ти кажам ,затоа ти реков претходно ќе видиме со нашето судство,а зашто,ете и тука имам некои директни познавања,бев судија поротник едно извесно време(мандат,од 4 години)и работите ти се сеуште длабоко социјалистички,прво судии поротници е форма стара од бившиот систем,а второ се знае како и на кој начин се суди во демократии,кога се добиваат докази и кога се дозволува одлагање,ке видите како ќе оди судењето,но се разбира сега има и дополнителна шема,изборите да се избегнат,знаеш кај нас секогаш нешто се штима ,па и ова нека оди,тој е системот признавале или не .
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 15:34
Originally posted by fiks fiks напиша:

Просто несватливо ми е мене како може цела една Телевизија А1 да работи на тоа да го раскарува цел Македонски Народ во името на еден криминалец(недокажан е уште) од типот на Велија.




Се сомневам во твоето правдољубие !
А1 е само една обична национална ТВ куќа. Вас ве засегнува гледаноста на тој медиум и затоа сте строго против .
Прашање....Кој го подели народот на предавници и патриоти , кој повикуваше на `последна битка`. Етикети , дискфалификации на новинари поединечно , повиукувања да не се верува на тој и тој медиум....?

Симпатизерите на дпмне патат од суетата на лидерот. Неговата гордост недозволува критика а тоа е недозволиво за едно развинео демократско општество.

И само да напоменам , ова важи за членовите кои незнаат да дебатираат и се тука само да пропагираат..

Јас сум притв Велија и сум за да биде осуден за сите негови криминални активности.
Жал ми е шо владата е составена од исфрустрирани мали луѓе кој од Велија направија жртва .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 15:58
Originally posted by fiks fiks напиша:

Просто несватливо ми е мене како може цела една Телевизија А1 да работи на тоа да го раскарува цел Македонски Народ во името на еден криминалец(недокажан е уште) од типот на Велија.


за мене пак е просто насватливо како ти можеш да заклучиш дека една медиумска куќа може да го раскара ЦЕЛ Македонски народ?
сакаш да кажеш дека Македонскиот народ е без памет па може кој стигне да го лаже и раскарува???
во средена држава Велија досега би бил осуден,криминалот во ТВ куќата разоткриен,оној кој треба да одговара ќе одговара и тука е крајот
ама не е само А1 тв,тука е проблемот
слушај ги само говорите на митинзите на СИТЕ партии и пак кажи дека една медиумска куќа раскарала цел народ
политичариве држат говори ко баби на чешма бре,го хушкаат народот,го делат на предавници и патриоти,на наши и ваши
велите дека никој не ја гледа А1,од кај па А1 толкава моќ да не раскара кога никој не ги гледа?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2011 во 00:14
Слушајки го Латас добив дојам (што не мора да е точно) дека и тој е за А1голема%20насмевка
Дури начув дека и купец им предлага, ем да им се вратат долговите, ем да функционираат како што треба (пу пу скраја било)голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6970717273 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.