IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Поддршка за А1 Телевизија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Поддршка за А1 Телевизија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3334353637 84>
Автор
Порака
K1nm23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај K1nm23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:48
Голема поддршка за А1 телевизија.....од општинскиот комитет на ВМРО - ДПМНЕ од Штип
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:52
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Takvo chuvstvo imam koga polemiziram so tebe



Za chuvstva ne mozham da diskutiram.

Site imame razlichni chuvstva, no zatoa mozheme da diskutirame za konkretni raboti, so fakti i argumenti.





Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:53
Originally posted by K1nm23 K1nm23 напиша:

Голема поддршка за А1 телевизија.....од општинскиот комитет на ВМРО - ДПМНЕ од Штип



Подобро ќе беше да пишуваш во еднина намигнување
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:53
Originally posted by BoaVista BoaVista напиша:

Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by BoaVista BoaVista напиша:


Јас незнам дали ти ме читаш што пишувам.
Реков јас дека бременоста не ја амнестира жената, Велија пак уште помалку. Јас пишувам за тоа дека ЖЕНАТА МОРАЛА ДА БИДЕ ПУШТЕНА ВО КУЌЕН ПРИТВОР ЗАТОА ШТО БИЛА БРЕМЕНА.


Каде пишува дека жената морала да биде пуштена во куќен притвор затоа што била бремена? Дали може да посочиш точни одредби?

Прочитај го правилникот(подзаконски акт) кој го напишал судијата Јани Нича, истиот оној судија кој го продолжи притворот на бремената жена.


Остави го правилникот настрана. Дали е тоа преточено во некој закон? Јас колку што знам во ЗКП и КЗМ никаде не постои одредба каде што се вели, дека судијата мора да одреди куќен притвор на бремена жена, туку дека може, што е огромна разлика.
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:53
Кaквa поддршка бе, поддршка за криминал.Цел народ да стани и да дај поддршка сметките на А1 ќе бидат блокирани оти судот реши така и на гла да се наместите нема да смените ништо.
Ова држава е или анархија, се разбирате дека неможи на некој да му текни да проневери 20 милиони и да се вади на слобода за медиумите?Ако е така, нека кажат и јас ќе отворам една телевизија па ќе перам пари на нејзина сметка, а ако ми ја затворат ќе пиштам дека ми ја кршат слободата на медиумот.

Изменето од Анастеа - 05.Февруари.2011 во 16:50
Кон врв
K1nm23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај K1nm23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:55
Originally posted by Mindy Mindy напиша:


Originally posted by K1nm23 K1nm23 напиша:

Голема поддршка за А1 телевизија.....од општинскиот комитет на ВМРО - ДПМНЕ од Штип
Подобро ќе беше да пишуваш во еднина намигнување


Зошто еднина кога дво третинско мнозинство имаме за подршката.....
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:58
Originally posted by DragancoLeskoec DragancoLeskoec напиша:

Кaквa поддршка бе, поддршка за криминал.Цел народ да стани и да дај поддршка сметките на А1 ќе бидат блокирани оти судот реши така и на гла да се наместите нема да смените ништо.
Ова држава е или анархија, се разбирате дека неможи на некој да му текни да проневери 20 милиони и да се вади на слобода за медиумите?Ако е така, нека кажат и јас ќе отворам една телевизија па ќе перам пари на нејзина сметка, а ако ми ја затворат ќе пиштам дека ми ја кршат слободата на медиумот.


Имате слушнато за судски одлуки?Дали знајте шо е СУД ?

Изменето од Анастеа - 05.Февруари.2011 во 16:51
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:58
Во законот за политички партии во член 3 се вели :

Член 3
Програмата, статутот и дејствувањето на политичките партии не можат да
бидат насочени кон:
- насилно уривање на уставниот поредок на Република Македонија;
- поттикнување или повикување на воена агресија и
- разгорување на национална, расна или верска омраза или нетрпеливост


А токму тоа го прават преку А0

Се прашувам има ли некој во Мк што ги почитува законите ?збунетост
Кон врв
K1nm23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај K1nm23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:59
јас ги почитувам, жими Груевски...еве се колнам во лидерот наш
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 17:06
Член 7
(1) Политичките партии се организираат и дејствуваат на територијален
принцип.
(2) Политичките партии не смеат да се основаат и да
дејствуваат во органите на државната власт (законодавната, извршната и
судската), како и во јавните претпријатија, јавни установи и други
организации основани од
Република Македонија, општините и градот Скопје.


Епа арно си рече Груевски во интервјуто , таман си е работа да
Кон врв
Persej7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 254
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Persej7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 17:29

Само што видов дека некои уште ја потпишуваат Петицијата на А1.




Изменето од Анастеа - 05.Февруари.2011 во 16:37
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 17:37
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

Во законот за политички партии во член 3 се вели :Член 3Програмата, статутот и дејствувањето на политичките партии не можат дабидат насочени кон:- насилно уривање на уставниот поредок на Република Македонија;- поттикнување или повикување на воена агресија и- разгорување на национална, расна или верска омраза или нетрпеливостА токму тоа го прават преку А0 Се прашувам има ли некој во Мк што ги почитува законите ?збунетост

А1 е политичка партија?
Каде во постапките на а1 гледаш насилно рушење на уставен поредок или повикување на воена агресија?Или изјавата каде попот молеше вчера да ја пуштат на домашен притвор бремената е разгорување на берска омраза

Изменето од Анастеа - 05.Февруари.2011 во 16:37
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 18:02
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:


А1 е политичка партија?
Каде во постапките на а1 гледаш насилно рушење на уставен поредок или повикување на воена агресија?Или изјавата каде попот молеше вчера да ја пуштат на домашен притвор бремената е разгорување на берска омраза



Дали воопшто го читаш мојот пост во кој давам критика поради политичките партии кои ја користат А0 се појавуваат со изјави со кои уствари го прекржуваат законот предвиден за политичките партии ?


Јас сум на страна на ЗАКОНОТ , ич не ме боли за власта.намигнување


Изменето од Анастеа - 05.Февруари.2011 во 16:39
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 18:06
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

Во законот за политички партии во член 3 се вели :

Член 3
Програмата, статутот и дејствувањето на политичките партии не можат да
бидат насочени кон:
- насилно уривање на уставниот поредок на Република Македонија;
- поттикнување или повикување на воена агресија и
- разгорување на национална, расна или верска омраза или нетрпеливост


А токму тоа го прават преку А0

Се прашувам има ли некој во Мк што ги почитува законите ?збунетост
ева јас тука покултурно ќе се внесам во муабетов
каде тоа ти виде некој да поттикнува воена агресија, да урива уставен поредок или да разгорува национални интереси?

нити пак членовиве, конкретно овие, не забрануваат некој да користи медиуми во свои цели не%20знам
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3334353637 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.