IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Поддршка за А1 Телевизија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Поддршка за А1 Телевизија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 84>
Автор
Порака
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 15:47
Originally posted by DameMak DameMak напиша:


Велиш: Тие медиуми сите заедно немаат ни пола гледачи/слушатели колку А1.

Хехе - не за долго.
Алфа-ТВ станува се попопуларна, и имаат амбиции да добијат национална лиценца.
Телма е национална ТВ и со пропаста на А-НУЛА ќе лапнат од колачот на гледаност.

П.С. А забораи да искоментираш за газдата на А-НУЛА што произведуваше смоки во медиумот, отворил 20 други фирми и притаил 20 мил евра данок?

Искоментирав јас за него повеќе пати ама ти не ги виде коментарите или се правиш дека не ги виде.Ако е грешен нека го обесат ако треба.

А за болдот-тоа е поентата сега ќе добијат на гледаност а додека а1 функционираше не ги гледаа.Сега ако добијат гледаност а воедно продолжат со против грујо политика и нив иста судбина ќе ги најде ќе им откријат криминал.Освен алсат-таа е албанска а грујо молчи како п***а пред албанци

Изменето од Анастеа - 06.Февруари.2011 во 18:14
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 15:48

Јас ниту го оправдувам Велија и компанија, ако правел криминал нека ги гонат и крај на приказната.
Ама да оправдувам одлука на судија кој јасно и гласно со своја рака напишал дека притворот не е за бремени жени и дека на нив треба да им се изрече куќен притвор, а во пракса не го спроведува тоа, е повеќе од банално.

Бегаш од една тема на друга, се заплеткуваш во сопствените мислења.

Пак ќе напишам, незнам што не е јасно. ЖЕНАТА МОРАЛА ДА БИДЕ ВО КУЌЕН ПРИТВОР. Постапката пак ќе си течела сосема нормално. Таа пак ќе си биде обвинета итн.

Ама не, ако се работи за Велија и компанија, ајде да ги обесиме на плоштад, иако уште не е докажано дека се виновни. Битно постојат сомнениа, ајде да ги бесиме.


Изменето од Анастеа - 06.Февруари.2011 во 18:15
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 15:49
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


Kakov odgovor ochekuvash od mene? Kako shto sakash da prochitash ili kako shto e vo zakonodavstvata?

Namesto da prenesuvam linkovi od zakonicite na drzhavata, kako shto pravat nekoi tuka, kje ti kazham deka bremenosta na zhenata nikade ne e prichina taa da ne bide pritvorena ili zatvorena. Zatoa rekov deka zheni se poragjaat vo zatvori. Ako se zatvoraat vo bremena sostojba zarem ochekuvash deka nema da bidat pritvorani???

I povtorno kje te prasham, koja ti e poentata na meshanjeto na tragichniot sluchaj na ova zhena so kriminalnite dela na Ramkovski, zamrznuvanjeto na smetkite na negovite firmi i podrshkata za A1 televizija?



P.S. Ostavi ja mojata humanost na strana, taa ne e temata za diskutiranje.
 
Каков е овој начин на комуникација кога се одговара со прашање ?
 
Моето прашање е јасно , незнам од каде излезе сега дека јас сакам нешто да слушнам . Мене едниствено ме интересира вистината во шо е можно по кратка форма без многу извртување...ама нема врска не очекувам да одговориш пошто не одговори на ниту едно мое прашање.
 
Ако не гледаш која е поврзаноста на НАВОДНИОТ криминал подршката на А1 и губење на плодот тогаш само губам време во оваа неинтелегентна комуникација .
 
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 15:51
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


zagor... kakva vrska ima pritovor i zamrznuvanje smetki za subjekti koi se pod istaraga poradi osnovano somenie deka vrshele nezakonski dela na osnova na sobrani dokumenti?

Mora da se sheguvash!

Човеку ти си слушнал ли за замрзнување на имот и замрзнување на лични сметки?
Има и други начини државата да си обезбеди наплата, а да не мора да се замрзне сметката. На пример да се замрзне имотот на А1 или да се замрзне имотот на обвинетите, што е многу пологично. Вака апла провидно е дека се оди кон затворање на медиумот. Друго, што дека е замрзната сметката кога на неа ги нема тие пари? Никогаш на сметката на А1 немало толку средства колку што е побарувањето. Ај да почнеме малку пологично да размислуваме. Нели замрзнувањето на сметката според надлежните органи има за цел да се обезбедат средствата. А толку средства на таа сметка нема. И сега се поставува прашањето, па зошто тогаш е замрзната сметката кога од неа не можат да се обезбедат побарувањата? Одговорот е и повеќе од логичен - замрзнување на сметка=крај на А1 телевизија.


Изменето од Анастеа - 06.Февруари.2011 во 18:16
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 15:52
Originally posted by BoaVista BoaVista напиша:

Јас ниту го оправдувам Велија и компанија, ако правел криминал нека ги гонат и крај на приказната.
Ама да оправдувам одлука на судија кој јасно и гласно со своја рака напишал дека притворот не е за бремени жени и дека на нив треба да им се изрече куќен притвор, а во пракса не го спроведува тоа, е повеќе од банално.

Бегаш од една тема на друга, се заплеткуваш во сопствените мислења.

Пак ќе напишам, незнам што не е јасно. ЖЕНАТА МОРАЛА ДА БИДЕ ВО КУЌЕН ПРИТВОР. Постапката пак ќе си течела сосема нормално. Таа пак ќе си биде обвинета итн.

Ама не, ако се работи за Велија и компанија, ајде да ги обесиме на плоштад, иако уште не е докажано дека се виновни. Битно постојат сомнениа, ајде да ги бесиме.
 
 
Еве ова е коментар за респект , секоја чест.
 


Изменето од Анастеа - 06.Февруари.2011 во 18:17
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 15:53
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Нека го осудат бре, нека докажат, ама нека бидат мажи и нека кажат (нека сносат одговорност) зошто го толерирале толку години????З


Sigurno, ako dokazhat deka e vinoven kje go osudat.

I toa nema nikakva vrska, nitu pak e nechija odgovornost, kolku vreme im trebalo da gi soberat potrebnite dokumenti za da go sostavat sluchajot i da go iznesat na sud. Za nekoi sluchai se sobiraat dokumenti po desetina godini iako site lugje znaat deka inkriminiranata lichnost e sigurno kriva.

Sekako deka podobro e da bilo porano, no zatoa za pravdata nikogash ne e docna.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 15:54
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Kakov odgovor ochekuvash od mene? Kako shto sakash da prochitash ili kako shto e vo zakonodavstvata? Namesto da prenesuvam linkovi od zakonicite na drzhavata, kako shto pravat nekoi tuka, kje ti kazham deka bremenosta na zhenata nikade ne e prichina taa da ne bide pritvorena ili zatvorena. Zatoa rekov deka zheni se poragjaat vo zatvori. Ako se zatvoraat vo bremena sostojba zarem ochekuvash deka nema da bidat pritvorani??? I povtorno kje te prasham, koja ti e poentata na meshanjeto na tragichniot sluchaj na ova zhena so kriminalnite dela na Ramkovski, zamrznuvanjeto na smetkite na negovite firmi i podrshkata za A1 televizija? P.S. Ostavi ja mojata humanost na strana, taa ne e temata za diskutiranje.

 

Каков е овој начин на комуникација кога се одговара со прашање ?

 

Моето прашање е јасно , незнам од каде излезе сега дека јас сакам нешто да слушнам . Мене едниствено ме интересира вистината во шо е можно по кратка форма без многу извртување...ама нема врска не очекувам да одговориш пошто не одговори на ниту едно мое прашање.

 

Ако не гледаш која е поврзаноста на НАВОДНИОТ криминал подршката на А1 и губење на плодот тогаш само губам време во оваа неинтелегентна комуникација .

 


OK, ostani mi so arno. Barem nekomu mu e jasna povrzanosta, iako ne ja objavuva i ja chuva za sebe.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 15:55
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Kakov odgovor ochekuvash od mene? Kako shto sakash da prochitash ili kako shto e vo zakonodavstvata? Namesto da prenesuvam linkovi od zakonicite na drzhavata, kako shto pravat nekoi tuka, kje ti kazham deka bremenosta na zhenata nikade ne e prichina taa da ne bide pritvorena ili zatvorena. Zatoa rekov deka zheni se poragjaat vo zatvori. Ako se zatvoraat vo bremena sostojba zarem ochekuvash deka nema da bidat pritvorani??? I povtorno kje te prasham, koja ti e poentata na meshanjeto na tragichniot sluchaj na ova zhena so kriminalnite dela na Ramkovski, zamrznuvanjeto na smetkite na negovite firmi i podrshkata za A1 televizija? P.S. Ostavi ja mojata humanost na strana, taa ne e temata za diskutiranje.


За тие што се затвараат во бремена состојба ПОСТОИ ПРАВОСИЛНА СУДСКА ОДЛУКА ДЕКА СЕ ВИНОВНИ. А овие што се во притвор МОЖЕБИ СЕ НЕВИНИ. Голема е разликата!



Изменето од Анастеа - 06.Февруари.2011 во 18:06
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 15:59
Originally posted by BoaVista BoaVista напиша:



Човеку ти си слушнал ли за замрзнување на имот и замрзнување на лични сметки?
Има и други начини државата да си обезбеди наплата, а да не мора да се замрзне сметката. На пример да се замрзне имотот на А1 или да се замрзне имотот на обвинетите, што е многу пологично. Вака апла провидно е дека се оди кон затворање на медиумот. Друго, што дека е замрзната сметката кога на неа ги нема тие пари? Никогаш на сметката на А1 немало толку средства колку што е побарувањето. Ај да почнеме малку пологично да размислуваме. Нели замрзнувањето на сметката според надлежните органи има за цел да се обезбедат средствата. А толку средства на таа сметка нема. И сега се поставува прашањето, па зошто тогаш е замрзната сметката кога од неа не можат да се обезбедат побарувањата? Одговорот е и повеќе од логичен - замрзнување на сметка=крај на А1 телевизија.



Podobro e povekje fakti, a pomalu pretpostavki.

Obrati mu se na zakonodavecot so tvoite predlozi, a ako tie ne se opfateni so zakonot, predlozhi menuvanje na istiot.



Изменето од Анастеа - 06.Февруари.2011 во 18:08
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 15:59
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


Sigurno, ako dokazhat deka e vinoven kje go osudat.

I toa nema nikakva vrska, nitu pak e nechija odgovornost, kolku vreme im trebalo da gi soberat potrebnite dokumenti za da go sostavat sluchajot i da go iznesat na sud. Za nekoi sluchai se sobiraat dokumenti po desetina godini iako site lugje znaat deka inkriminiranata lichnost e sigurno kriva.

Sekako deka podobro e da bilo porano, no zatoa za pravdata nikogash ne e docna.

Приказни за мали деца. Собирале докази цели 5 години. Море си имале корист од Велија затоа си молчеле. Е сега им откажа послушност и оп ајде финансиски контоли и слични ствари.
Нели можела таа финансиска контрола да се спроведе пред 4 години?
Можело, ама не се сакало. Зошто?!? Е тоа веќе го знаат и врапчињата на гранките.

Толку веќе не коментирам.

Изменето од Анастеа - 06.Февруари.2011 во 18:08
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:00
А1 НЕ Е ПОД ИСТРАГА..така изјави лани директорот на УЈП и портпаролот на Владата,не јас.

ама ако се,а во процес на истрага се дури и А1 по ново,велам дека има други можности за обештетување..пример кауција,домашен притвор ...привремена блокада за отуѓување на имот и сл...а не вака!

е сега дали фирмите имаат имот или не..тоа е до законот кој кај нас дозволува регистрација на фирми и потоа несвојствено на тоа што работат и колку работат а скоро сите баратаат со суми поголеми и сто пати од вкупниот имот што е на располагање,е сосема друга работа..ние овде тоа го викаме...ДУПКИ ВО ЗАКОНОТ.Велија можеби ја видел дупката и си ја пополнил со 15 мил...а дали ќе ја наплатат од него ..незнам.Сите ние и во овој случај ќе си платиме како и досега..КАКО НА ТУПАН!Не ни е прв пат.И за жената,доколку тужи,гарант ќе добие...и пак НИЕ ЌЕ ПЛАТИМЕ за неукоста и заебанциите на некои од судиите.

ТОА Е ТОА....НАРОДЕ.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:06
Originally posted by BoaVista BoaVista напиша:


Јас незнам дали ти ме читаш што пишувам.
Реков јас дека бременоста не ја амнестира жената, Велија пак уште помалку. Јас пишувам за тоа дека ЖЕНАТА МОРАЛА ДА БИДЕ ПУШТЕНА ВО КУЌЕН ПРИТВОР ЗАТОА ШТО БИЛА БРЕМЕНА.


Каде пишува дека жената морала да биде пуштена во куќен притвор затоа што била бремена? Дали може да посочиш точни одредби?
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:10
Originally posted by BoaVista BoaVista напиша:


За тие што се затвараат во бремена состојба ПОСТОИ ПРАВОСИЛНА СУДСКА ОДЛУКА ДЕКА СЕ ВИНОВНИ. А овие што се во притвор МОЖЕБИ СЕ НЕВИНИ. Голема е разликата!



Devojko, ne me chitash...

Ne sum pripadnik na nikoja partija i nikogash ne sum rekol deka pritvor e dokaz deka nekoj e vinoven. Sum rekol deka vo site drzhavi po zakon se pritvaraat i se zatvaat bremeni zheni.

Za bremeni zheni se izdava sudska odluka pritvor isto kako i za nebremni zheni, kako za mazhi i za maloletnici, koga postoi osnovano somnenie (naodi i dokumentacija) za nivno nezakonsko deluvanje.



Изменето од Анастеа - 06.Февруари.2011 во 18:09
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:13
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by BoaVista BoaVista напиша:


Јас незнам дали ти ме читаш што пишувам.
Реков јас дека бременоста не ја амнестира жената, Велија пак уште помалку. Јас пишувам за тоа дека ЖЕНАТА МОРАЛА ДА БИДЕ ПУШТЕНА ВО КУЌЕН ПРИТВОР ЗАТОА ШТО БИЛА БРЕМЕНА.


Каде пишува дека жената морала да биде пуштена во куќен притвор затоа што била бремена? Дали може да посочиш точни одредби?

Прочитај го правилникот(подзаконски акт) кој го напишал судијата Јани Нича, истиот оној судија кој го продолжи притворот на бремената жена.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.