IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Поддршка за А1 Телевизија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Поддршка за А1 Телевизија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 84>
Автор
Порака
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 12:20
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


<h2 ="title">Бремена притвореничка од случајот “Пајажина“ го изгуби бебето </h2><h2 ="title">Според информации од Клиниката, жената и пред една недела била на
преглед. Причините за спонтаниот абортус засега е непознат, но како
причина најчесто од докторите се посочува стресот.
Жената е управител на една од фирмите од Перо Наков бб, осомничена за затајување данок и злосторничко здружување.
</h2>


Уфф - оваа вест ме шокира, и се воздржав одма да искоментирам - сакајќи да дознаам повеќе информации.
Жал ми е за несреќата што ја снашла жената.

Ми се чини дека судскиот совет можел да и додели куќен притвор на жената - ама се плашеле дека таа ќе влијае на текот на истрагата (исчезнатите документи од запечатените хангари на газда Велија и фактот дека Хеди Рамковски сеуште се крие не и одел во прилог, т.е. судиите се сомневале дека таа ќе влијае на текот на истрагата).

Всушност сите вовлечени во криминалот на газдата на А-НУЛА се крајно сомнителни пред судските власти и кон сите нив судиите не се баш благонаклони да им определуваат поблаги истражни мерки - требало да знаат со каков чкарт од газда си имаат работа. Од тој аспект - колку што судиите го имаат на душа нероденото бебе, толку го имаат и газдата на А-НУЛА а и самата мајка која се нафатила да биде вовлечена во пајажината на Велија.
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 12:29
Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:

Да бе , што ќе ни се нас други телевизии.. Си го имаме ние Сител и Канал 5 со Диленко. Све друго нека изпозатворат


1. Телма не е затворена а исто го пердаши Грујо.
2. Алфа-ТВ уште поише го пердаши Грујо - ама не е затворена.
3. Слушај ги вестите на Канал 77 во кои Горица Попова селективно вади извадоци од форумот на МакДенес и ќе речеш: Овие во Канал 77 се 10х поголеми критизери на Грујо од А-НУЛА.
4. Алсат исто како и Алфа-ТВ

Газдите на сите тие медиуми не правеле стопански криминал, не отворале по 20 фирми на адреса на медиумот и не затајувале данок.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 12:29
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

воопшто не е муабетот дали имаше или немаше сиромашни семејства порано...иако, искрено,се повеќе луѓе приметувам како шуркаат низ контејнери
муабетот е дали ја поддржуваме А1
и јас би додала -дали воопшто некој медиум заслужува наша поддршка



Не
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 12:31
работата е тоа што кај нас НИКОЈ НЕ Е ЧИСТ..и не велете дека не секој е вовлечен во разно разни нелегални дејствија....арно ама,виновен е кога ќе се докаже тоа!...не попусто Груевски кажа дека законите важат за сите!.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 12:36
Полека Даме полека. Една по една. Та нема место одеднашка за сите во Шутка.
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 12:39
Митреееее: Е до кога да чекам?
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 12:50
Prašaj go Gruevski, što mene me prašuvaš

Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 12:54
Ги читам мислењава оставени на темата и сфаќaм дека вистана било она дека човековата глупост е бесконечна.
Прво сакам да им укажам на некои од оние што коментираат во врска со бремената жена која го изгубила бебето, да седнат и да ги разграничат поимите, зошто очигледно е дека немаат елементарни познавања од правото.
Messenger пишува дека бремени жени се пораѓале во затвор. Да се пораѓаат жени во затвор, но тие жени се веќе осудени со правосилна судска одлука. Тие се прогласени за виновни. Женава од случајот пајажина е притворена. Таа не е осудена, таа е обвинета. Не секогаш обвинетите ги прогласуваат за виновни. А денеска баш сме сведоци на многу случаи кои лежат во притвор по неколку месеци и на крај ги пуштаат без да ги осудат. Но тоа е. Оваа власт конкретно обвинетите во овој случај предвреме јавно ги осуди. Со тоа целосно се прекршени човековите права и презумпцијата на невиност.
Друго, ми се згадија вчера сите од сите кои во главните вести објаснуваа дека не се работи за дете, дека е фетус итн. Па добро бе кој фрлаше милионски суми на реклами дека абортусот е убиство на дете?!?
Тоа е кога како им одговара така кажуваат.
И за крај, се би можела да разберам, и слепо подржување на партии, и бранење на одредена партија, ама да газиш врз живи луѓе и да ме убедуваш дека е исправно и хумано ова што се случи - НЕ БЛАГОДАРАМ.


Изменето од BoaVista - 03.Февруари.2011 во 13:10
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 13:05
Originally posted by DameMak DameMak напиша:

Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:

Да бе , што ќе ни се нас други телевизии.. Си го имаме ние Сител и Канал 5 со Диленко. Све друго нека изпозатворат


1. Телма не е затворена а исто го пердаши Грујо.
2. Алфа-ТВ уште поише го пердаши Грујо - ама не е затворена.
3. Слушај ги вестите на Канал 77 во кои Горица Попова селективно вади извадоци од форумот на МакДенес и ќе речеш: Овие во Канал 77 се 10х поголеми критизери на Грујо од А-НУЛА.
4. Алсат исто како и Алфа-ТВ

Газдите на сите тие медиуми не правеле стопански криминал, не отворале по 20 фирми на адреса на медиумот и не затајувале данок.

Кажи ја алфа 10 пати Тие медиуми сите заедно немаат ни пола гледачи/слушатели колку А1 оти знаеш дека 10 посто од Македонците не ги следат,затоа и не се закана.

Изменето од Анастеа - 06.Февруари.2011 во 18:19
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 13:17
Жално за изгубениот плод, жално за децата чија мајка е во притвор, но никој неможел да ги заштити друг од нивните мајки. Па, која бремена жена и која мајка на две малолетни деца дозволува да биде вовлечена во криминал?
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 13:21
Originally posted by Ane09 Ane09 напиша:

Жално за изгубениот плод, жално за децата чија мајка е во притвор, но никој неможел да ги заштити друг од нивните мајки. Па, која бремена жена и која мајка на две малолетни деца дозволува да биде вовлечена во криминал?

Добра замена на тези,мислам стварно за аплауз сте.И криминалците се луѓе,тоа што некој е криминалец не им дава право на државните органи да се изживуваат со него.И од каде знаеш дека се вовлекла во криминал.Нити судење уште немало а вие одма заклучивте дека се криминалци.Изгледа кај нас обратно е,крив си дури не го докажеш спротивното.
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 13:22
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Vo tvoj komentar vekje ja obvini pred sudot da ja proglasi za vinovna !
Posochi kade sum ja obvinil zhenata deka e vinovna. Vo sprotivno izjavava kje ja smetam za kleveta.
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Dali gubenjeto na deteto na zhenata koja bila del od kriminalnite aktivnosti znachi deka taa bila ispravna


Kade prochita tuka deka velam oti zhenata e VINOVNA?

Velam deka onoa shto se sluchilo so nea ne e nikakov dokaz deka taa bila nevina. Dokazot za nejzinata vina ili nevinost kje go pokazhe sudskiot proces, a ne nezjinata telesna sostojba.

Ти мене будала ли ме правиш....`жената која била дел од криминалните активности`
Кој си ти да кажуваш дека била дел од нешто? Дури од кога ќе се прсуди тогаш може да се каже овакво нешто а до тогаш е само осомничена !
 

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

JA podrzuvam A1 , ne go podrzuvam Ramkovski . Gi kritikuvam vmro ne gi podrzuvam sdsm ! E sega ti pokazi kade jas gi podrzuvam sdsm vo sprotivno kje go smetam ova za kleveta.


Toa go zakluchiv od tvoite pishuvanja do sega vo vrska so SDSM, VMRO i A1, a ne od ovoj komentar. Nemam namera sega da odam po site tvoi pishuvanja i da te citiram za da ti dokazham kako si ja sozdal taa impresija kaj mene. Vprochem jas voopshto ne ti zameram za tvoite politichki ubeduvanja bidejki sekoj ima potpolno pravo i sloboda da se socijalizira i da podrzhuva bilo koja partija. Jas samo ti rekov deka me iznenadi so tonot i nachinot na komentiranjeto vo tvojata replika.


 
Мене ли ќе ми лепиш етикети ?
Можев и јас исто да одговорам на твоето обвинение за клевета АМА мило ми е оти не сум како тебе.


Изменето од Анастеа - 06.Февруари.2011 во 18:21
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 13:26
Originally posted by Ane09 Ane09 напиша:

Жално за изгубениот плод, жално за децата чија мајка е во притвор, но никој неможел да ги заштити друг од нивните мајки. Па, која бремена жена и која мајка на две малолетни деца дозволува да биде вовлечена во криминал?

Ајде ако не сите криминалци јавно да ги обесиме на плоштад.
Еј народе свести се, женава што го изгубила детето сеуште не е ОСУДЕНА ДЕКА ИЗВРШИЛА КРИМИНАЛ. А и да е осудена ваква ли треба да биде казната? Па се работи за невино дете!

Недај Боже да му се случи ова на некој од вас или на некој ваш близок, да ве видам дали вака ќе пишувате.

Изменето од Анастеа - 06.Февруари.2011 во 18:21
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 13:26
Originally posted by Ane09 Ane09 напиша:

Жално за изгубениот плод, жално за децата чија мајка е во притвор, но никој неможел да ги заштити друг од нивните мајки. Па, која бремена жена и која мајка на две малолетни деца дозволува да биде вовлечена во криминал?
 
 
Значи што....?
Си го доби тоа шо го заслужува така ли....?
 
Срамота нели е ?
 
ОСЕТ ДА СЕ НЕМА !
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.