IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Поддршка за А1 Телевизија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Поддршка за А1 Телевизија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 84>
Автор
Порака
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 23:40
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

MIster Messenger prashaj tamu kaj sho si za koj krivichni dela zenite se poragjaat vo zatvor .


Toa nema nikakva vrska so temava, so Ramkovski i so zhenata koja bila pritvorena.

-Ima vrska so tvoite degutantni komentari .

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Vo tvoj komentar vekje ja obvini pred sudot da ja proglasi za vinovna !


Posochi kade sum ja obvinil zhenata deka e vinovna. Vo sprotivno izjavava kje ja smetam za kleveta.

Originally posted by Messenger Messenger напиша:



Dali gubenjeto na deteto na zhenata koja bila del od kriminalnite aktivnosti znachi deka taa bila ispravna



Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Ovaa zena trebalo da bide najmnogu vo domashen pritvor . Nema prilika da go povtori deloto , da vlijae na svedoci i sekako daa ne izbega .


Toa e tvoe mislenje, koe mozhebi go delam i jas, no zakonodavecot i sudot imaat podrugo mislenje bazirano vrz podatocite koi se vo nivni race i tie go sledat zakonot.

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Konkretnata vrska megju trudnata zena koja go zagubi plodot e da popushti pod pritisok i da dade izjava protiv Ramkovksi.


Toa e tvoe mislenje. Duri i da e taka, ispravnosta na tekot na sudskiot proces ne se odreduva spored nechie abortiranje (se izvinuvam na zhenata i souchestvuvam so nejzinata lichna tragedija, no ne go donesov nejziniot sluchaj na pazarenje vo ovaa tema), izvrshuvanje samoubistvo ili nekoja druga neposakuvana rabota.

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Spored vas Ok bi bilo da se kamenuva do smrt sepka perela pari i ne platila danok.


zenmaster, navistina te cenam... vakvite komentari i zakluchoci ne ti prilegaat.

- Te molam nemoj povekje da me cenish

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

SRAMOTA

Moj predlog....prestanate da pishuvate SE BRUKATE !


I za ova nemozham da najdam posoodveten odgovor od onoj shto go napishav prethodno.

Jasno mi e deka ja podrzhuvash A1, jasno mi e deka gi podrzhuvash SDSM, jasno mi e deka ne gi podnesuvash ovie koi se na vlast, no ne mi beshe jasno deka mozhesh da bidesh tolku tendenciozen i nekritichen vo pishuvanjeto.



JA podrzuvam A1 , ne go podrzuvam Ramkovski .

Gi kritikuvam vmro ne gi podrzuvam sdsm !

E sega ti pokazi kade jas gi podrzuvam sdsm vo sprotivno kje go smetam ova za kleveta.


Изменето од zenmaster - 02.Февруари.2011 во 23:43
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 23:42
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


 A1 se stavi preterano vo sluzba na Ramkovski i opozicijata, vestite im se komedija. MnOOooOOgu daleku od realnosta.

Ke snimaat nekoe siromasno semejstvo od Makedonija i  pretstavuvaat  deka Gruevski e kriv za toa.

Sitel i Makedonskata televizija se vo sluzba na vladata, ama sepak tamu nema tolku gluposti kako vestite na A1 .


 Sto jest, jest .


   nekoe vikash?!изненадување

...mislish nekoe od onaa edna tretina oficijalno siromashnite,

...za chija siromashtija i te kako e kriv toj tvoj sakan i nikogash ....neprezalen  plemiel..

...da ne mislish deka jas sum kriv,

.... ili mozebi,..ti?збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 23:43
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


 A1 se stavi preterano vo sluzba na Ramkovski i opozicijata, vestite im se komedija. MnOOooOOgu daleku od realnosta.

Ke snimaat nekoe siromasno semejstvo od Makedonija i  pretstavuvaat  deka Gruevski e kriv za toa.

Sitel i Makedonskata televizija se vo sluzba na vladata, ama sepak tamu nema tolku gluposti kako vestite na A1 .


 Sto jest, jest .


ова е далеку од реално, немој да збориш сега дека
немало сиромаштија во македонија... и дека Груевски, греотичка, немал никаква врска со неа

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 23:50

 Nemojte da mi  kazete deka nemase vakvi siromasni semejstva pred da dojde Gruevski na vlast. изненадување

Ve molam ... da bideme realni .
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 23:51
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


 Nemojte da mi  kazete deka nemase vakvi siromasni semejstva pred da dojde Gruevski na vlast. изненадување

Ve molam ... da bideme realni .
е добро де, и што сега? што докажа со тоа? дека сега нема сиромаштија и дека А1 лажеле, бидејќи сиромаштија имало поодамна, никаква логика нема таквото размислување не


Изменето од zabegan - 02.Февруари.2011 во 23:52
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 23:52
...eehh...pataka kazi de,...deka branko gi osiromashil i mu gi tutnal,да

....kutroto plemielche,...тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 23:53
воопшто не е муабетот дали имаше или немаше сиромашни семејства порано...иако, искрено,се повеќе луѓе приметувам како шуркаат низ контејнери
муабетот е дали ја поддржуваме А1
и јас би додала -дали воопшто некој медиум заслужува наша поддршка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 23:55
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


 Nemojte da mi  kazete deka nemase vakvi siromasni semejstva pred da dojde Gruevski na vlast. изненадување

Ve molam ... da bideme realni .
е добро де, и што сега? што докажа со тоа? дека сега нема сиромаштија и дека А1 лажеле, бидејќи сиромаштија имало поодамна не



Kako sto rece brza, edna tretina od zitelite na Makedonija se siromasni .

Toa e navistina loso za nasata zemja. I za zal, izgleda toj broj kje se zgolemuva, bez ogled koj ke bide na vlast.

NO, da se prikazuva deka za seto toa e vinoven Gruevski e smesno i preterano. A toa A1 go pravi celo vreme.


P.S. Odam da spijam , bidete pozdraveni se citame . Pozdrav ! да
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 01:05
Mrazam vakvi ligavenja kako slucajov so nekoja si tamu so go izgubila svoeto dete vo spontan abortus, ili pak poradi komplikacii.

Sekojdnevno iljadnici zeni go gubat svojot porod od objektivni ili subjektivni pricini, koja doma koja vo zatvor koja nekade na drugo mesto.

Muabetot mi e, taa se  naogaja tamu kaj sto verovatno zasluzuva da bide, po naredba na nadlezna institucija.

Za nejziniot segasen zatvorski status trebala da misli porano, pred da se vpusti vo nesto takvo za da nekoja ja pritvori poradi delata.

A nekoj rece deka mozebi bila i primorana na takvo nesto. E ne ke da e taka, so be mene nekoj ne me primora na kriminal ako jas nesakam. Ili pak moite prijateli, rodnini, roditeli.
Do sega ne sum naisol na slucaj nekoj da e primoran na kriminal, osven po sopstvena volja.

I dosta vise so tie patetiki, demek sega treba da zalime za sluckata. Site tie lopovite da ne zalat slucajno za obicnite lugje za tie so ne se kako niv, koga gi gledaat po ulici od nivnite koli od po 100 iljadi evra.

"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 01:21
не ми е јасно како може па да сте толку многу убедени и самоуверени во тоа што го зборувате, кога нити сте вмешани во самиот случај, нити пак некој ве известува постојано од А1 или од МВР збунетост
плус, конкретно за женава, нити ја познавате, нити знаете за што се работи, како и да е, чисто колку да се каже нешто против, да се изеде бурек
и општо сите „лопови“ за кои зборите, зборите за нив како секој ден да сте им помагале во „криминалот“, еве на пример zeksi71 живее толку далеку, а со сигурност знае кој тука бил лопов а кој не губитник
смешни сте исто колку што се смешни и од А1


Изменето од zabegan - 03.Февруари.2011 во 01:24
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 02:01
Zatoa denes sto se sluci so zenata sto go izgubi deteto e navistina zalno i tragicno,mislam bez komentar veke ova stanva katasrofa vo nasata zemja....
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 02:58
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Vo tvoj komentar vekje ja obvini pred sudot da ja proglasi za vinovna !
Posochi kade sum ja obvinil zhenata deka e vinovna. Vo sprotivno izjavava kje ja smetam za kleveta.
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Dali gubenjeto na deteto na zhenata koja bila del od kriminalnite aktivnosti znachi deka taa bila ispravna


Kade prochita tuka deka velam oti zhenata e VINOVNA?

Velam deka onoa shto se sluchilo so nea ne e nikakov dokaz deka taa bila nevina. Dokazot za nejzinata vina ili nevinost kje go pokazhe sudskiot proces, a ne nezjinata telesna sostojba.


Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

JA podrzuvam A1 , ne go podrzuvam Ramkovski . Gi kritikuvam vmro ne gi podrzuvam sdsm ! E sega ti pokazi kade jas gi podrzuvam sdsm vo sprotivno kje go smetam ova za kleveta.


Toa go zakluchiv od tvoite pishuvanja do sega vo vrska so SDSM, VMRO i A1, a ne od ovoj komentar. Nemam namera sega da odam po site tvoi pishuvanja i da te citiram za da ti dokazham kako si ja sozdal taa impresija kaj mene. Vprochem jas voopshto ne ti zameram za tvoite politichki ubeduvanja bidejki sekoj ima potpolno pravo i sloboda da se socijalizira i da podrzhuva bilo koja partija. Jas samo ti rekov deka me iznenadi so tonot i nachinot na komentiranjeto vo tvojata replika.




Изменето од Messenger - 03.Февруари.2011 во 03:08
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
VaZoLjIN Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
господ

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VaZoLjIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 05:23
Дај бре нека ја затворат веќе оваа анти-Македонска телевизија.Главата ни ја подуја,велија па велија.Нека го пуштат и тој волот само нека прекинат да серат секој ден исто па исто.
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 12:13
Да бе , што ќе ни се нас други телевизии.. Си го имаме ние Сител и Канал 5 со Диленко. Све друго нека изпозатворат
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.