IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Поддршка за А1 Телевизија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Поддршка за А1 Телевизија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 84>
Автор
Порака
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 16:09
Originally posted by MyWay MyWay напиша:


Originally posted by Kali Kali напиша:


Е, да си кажам искрено....алал вера на А1 за потегот - ТВ програма во живо од пред Влада да Се радувам за овој креативен и храбар момент, ми се допаѓа, и е уф...горда сум дури. Камо повеќе и почесто да реагира народот вака. И го загледав малку Грујо на вестите... работава е што не е лесно да им се спротивставиш на вмровциве. Специфичен менталитет се. Лесно можеш да изгубиш осет и да се спуштиш на нивно ниво...и тука готов си, ќе те решат.... махери се за ниски удари и небулози.
Na koe nivo da se spustis..pa pod nivoto na A1 i sdsm nemoze veke da se odi..Nema podolu..Ne sme slepci ....ne sme glupi ...ne sme kreteni...znaci A1 neznam sto baraat pred vlada..koga im se izvrsuvaat sudski odluki..a ne vladini.......Znaci jas im se vosh*tuvam na onie sto im se vosh*tuvaat na a1 ...i se cudam dali stvarno ne mislat ic so glavite, ne gledaat ili se pravat budali so sila ...ili pak stvarno  ogranicen im e kapacitetot...збунетост


Тоа што е добро за вмровците не е добро за некој друг и навреди за ограничен капацитет не е во ред да го каже некој кој се декларира како патриот оти навредата е упатена кон Македонски граѓанин.

За Кали...
Кога разговараш со будала прво ќе те спушти на негово ниво а после ќе те дотепа со искуство...
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 16:12
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:


Originally posted by Kali Kali напиша:


Е, да си кажам искрено....алал вера на А1 за потегот - ТВ програма во живо од пред Влада да Се радувам за овој креативен и храбар момент, ми се допаѓа, и е уф...горда сум дури. Камо повеќе и почесто да реагира народот вака. И го загледав малку Грујо на вестите... работава е што не е лесно да им се спротивставиш на вмровциве. Специфичен менталитет се. Лесно можеш да изгубиш осет и да се спуштиш на нивно ниво...и тука готов си, ќе те решат.... махери се за ниски удари и небулози.
Na koe nivo da se spustis..pa pod nivoto na A1 i sdsm nemoze veke da se odi..Nema podolu..Ne sme slepci ....ne sme glupi ...ne sme kreteni...znaci A1 neznam sto baraat pred vlada..koga im se izvrsuvaat sudski odluki..a ne vladini.......Znaci jas im se vosh*tuvam na onie sto im se vosh*tuvaat na a1 ...i se cudam dali stvarno ne mislat ic so glavite, ne gledaat ili se pravat budali so sila ...ili pak stvarno  ogranicen im e kapacitetot...збунетост


Тоа што е добро за вмровците не е добро за некој друг и навреди за ограничен капацитет не е во ред да го каже некој кој се декларира како патриот оти навредата е упатена кон Македонски граѓанин.

За Кали...
Кога разговараш со будала прво ќе те спушти на негово ниво а после ќе те дотепа со искуство...


Ograniceniot kapacitet e najmalata navreda sto e napisana ovde na forumot..za razlika od nekoi clenovi koi gubat kontrola vo pisuvanjeto...A i toa ne go smetam za navreda tuku stvarno taka gledam na taa situacija...да

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 16:16
Originally posted by MyWay MyWay напиша:


Ograniceniot kapacitet e najmalata navreda sto e napisana ovde na forumot..za razlika od nekoi clenovi koi gubat kontrola vo pisuvanjeto...A i toa ne go smetam za navreda tuku stvarno taka gledam na taa situacija...да


Dear MyWay...ако секој се грижи за сопствените постапки нема да постои одогвор како твојот дека за разлика од другите ти навредуваш умерено. Не ме сваќај погрешно не те напаѓам , свесвен сум дека ВИЕ така функционирате.
Ми падна чудно оти лицето Б.Ц. не беше виновен во случајот.
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 16:21
Zenmaster, ajde mastoriraj si vo svojot Zen, zatoa sto nemas nitu kapka prosvetlenost za realno da gi sogledas rabotite.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 16:28
Originally posted by Ane09 Ane09 напиша:

Zenmaster, ajde mastoriraj si vo svojot Zen, zatoa sto nemas nitu kapka prosvetlenost za realno da gi sogledas rabotite.


Фала за упатот .
Што е просветленост знаеш ?
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
K1nm23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај K1nm23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 16:43
Јас знам......јас сум од СДСМ и просвтлен сум.... и и давам целосна поддршка на А1 телевизија.....
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 17:53
Originally posted by MyWay MyWay напиша:


[QUOTE=Kali]
Znaci jas im se vosh*tuvam na onie sto im se vosh*tuvaat na a1 ...i se cudam dali stvarno ne mislat ic so glavite, ne gledaat ili se pravat budali so sila ...ili pak stvarno  ogranicen im e kapacitetot...збунетост

ili pak stvarno ogranicen im e kapacitetot..
Чудно, досега ми замериле за многу нешта, ама никој не ми рекол река имам ограничен капацитет Но за се има прв пат.
А1 (не Велија) покажаа една несекојдневна моќ на анимација на ситуацијата. Тие пристапија кон решение на нивниот (не на нивниот газда) проблем на функционирање на медиум на еден поинаков начин кој не е типичен за нашето новинарство.Сме се навикнале да гледаме вести од типот- Добро вечер претседателе.


Изменето од mamamd - 01.Февруари.2011 во 17:54
Кон врв
Persej7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 254
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Persej7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 18:17
Се' е тоа фино mamamd, но поентата за "анимација на ситуацијата" не цели во срцевината на проблемот. Дали е ситуацијата анимирана, дали се вработените на А1 телевизија убаво облечени, итн. се се споредни и неважни работи.

Срцевината на проблемот е дека вработените на А1 прават шоу при што инсинуираат дека владата прави притисок и ги го затвара тој медиум, а со тоа ја мамат македонската јавност. Претходно направија обид најбезочно да ја лажат јавноста дека наводно имало опсада и при тоа го повикуваа народот на бунт.

Она што не тангира сите се барањата владата т.е. извршната власт да се меша во работата на судската власт се со цел да се покрие криминалот на сопственикот на А1 и не неколкуте други фирми на таа адреса.

Многу убаво им кажа вчера Груевски дека на погрешна адреса се обратиле, владата има такви ингеренции.



Изменето од Persej7 - 01.Февруари.2011 во 18:18
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 18:21
Се согласувам со некои работи, апсолутно. Но не се согласувам дека го замајуваат народот. Кој сака верува, кој не сака не верува. (јас не би го потценила народот).
Секој од нас има право да ги осуди или даде подршка. Околу инцидентот претходниот-не би се повторувала.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 18:29
Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:

Се' е тоа фино mamamd, но поентата за "анимација на ситуацијата" не цели во срцевината на проблемот. Дали е ситуацијата анимирана, дали се вработените на А1 телевизија убаво облечени, итн. се се споредни и неважни работи.

Срцевината на проблемот е дека вработените на А1 прават шоу при што инсинуираат дека владата прави притисок и ги го затвара тој медиум, а со тоа ја мамат македонската јавност. Претходно направија обид најбезочно да ја лажат јавноста дека наводно имало опсада и при тоа го повикуваа народот на бунт.

Она што не тангира сите се барањата владата т.е. извршната власт да се меша во работата на судската власт се со цел да се покрие криминалот на сопственикот на А1 и не неколкуте други фирми на таа адреса.

Многу убаво им кажа вчера Груевски дека на погрешна адреса се обратиле, владата има такви ингеренции.

 
Скоро и да сум 100% сигурен ...оти (не мислише) дека Владата ИМА..туку дека НЕМА такви ингеренции (надлежности..при.  моја),  какви што се очекувани од страна на вработените (новинари+ПАКУВАЧ(к)И на смоки) во ТВ медиумот А1...голема%20насмевка
намигнување
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 20:09
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:


[QUOTE=Kali]
Znaci jas im se vosh*tuvam na onie sto im se vosh*tuvaat na a1 ...i se cudam dali stvarno ne mislat ic so glavite, ne gledaat ili se pravat budali so sila ...ili pak stvarno  ogranicen im e kapacitetot...збунетост

ili pak stvarno ogranicen im e kapacitetot..
Чудно, досега ми замериле за многу нешта, ама никој не ми рекол река имам ограничен капацитет Но за се има прв пат.
А1 (не Велија) покажаа една несекојдневна моќ на анимација на ситуацијата. Тие пристапија кон решение на нивниот (не на нивниот газда) проблем на функционирање на медиум на еден поинаков начин кој не е типичен за нашето новинарство.Сме се навикнале да гледаме вести од типот- Добро вечер претседателе.


А1 и новинарите не се занимаваат со ништо друго освен со ширење омраза против власта...не отруја на тв веќе.. и мислиш им е гајле ли за платите...Тие само бараат начин да ја нападнат владата.......за тој криминал што гледаме дека се случува ли треба да се правиме дека не се случил...А новинарите ќе си ги добијат нивните плати за 2000 евра Горан Момировски не да мрзни пред влада има да кисни таму..И јас да зимав толкава плата може исто ќе се понашав како чукната....Ама тоа не е објективно и реално......сите си ги гледат своите интереси мислите гајле им е за државата или било кој...да

П.С
ти маме не се пронаоѓај таму кај што не ти е местотоизненадувањебакнеж

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 20:15
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:


Ograniceniot kapacitet e najmalata navreda sto e napisana ovde na forumot..za razlika od nekoi clenovi koi gubat kontrola vo pisuvanjeto...A i toa ne go smetam za navreda tuku stvarno taka gledam na taa situacija...да


Dear MyWay...ако секој се грижи за сопствените постапки нема да постои одогвор како твојот дека за разлика од другите ти навредуваш умерено. Не ме сваќај погрешно не те напаѓам , свесвен сум дека ВИЕ така функционирате.
Ми падна чудно оти лицето Б.Ц. не беше виновен во случајот.


Тогаш и јас овој твој пост ќе го сватам како навреда....Мислам НИЕ ќе го сватиме така.........не


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 20:18
...Јас да не требаше да се пронајдам? плазење ....и да треба, некако не се пронаоѓам намигнување
мамамд одлично го објасни тоа што сакав да го кажам.... да


П.С.

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

....сите си ги гледат своите интереси мислите гајле им е за државата или било кој...да



Вака веројатно размислуваат и жртвите на транзицијата, и партиските вработени, корумпираните, многу патриоти, итн итн....во бројки, застрашувачки голем дел од народот.... изненадување До ограничениот капацитет е, или ...?


Изменето од Kali - 01.Февруари.2011 во 21:05
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 21:08
Originally posted by MyWay MyWay напиша:


Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:


Ograniceniot kapacitet e najmalata navreda sto e napisana ovde na forumot..za razlika od nekoi clenovi koi gubat kontrola vo pisuvanjeto...A i toa ne go smetam za navreda tuku stvarno taka gledam na taa situacija...да


Dear MyWay...ако секој се грижи за сопствените постапки нема да постои одогвор како твојот дека за разлика од другите ти навредуваш умерено. Не ме сваќај погрешно не те напаѓам , свесвен сум дека ВИЕ така функционирате.
Ми падна чудно оти лицето Б.Ц. не беше виновен во случајот.
Тогаш и јас овој твој пост ќе го сватам како навреда....Мислам НИЕ ќе го сватиме така.........не


Еве да се извинам , ама за кој збор. Пет пати прочитав и не гледам нешто навредливо баш напротив бев коректен.
Само сакав да го нагласам фактот дека одговорноста за искажанатие зборови треба да ја сноси авторот а не останатите.

Жал ми е.
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.