IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3536373839 62>
Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 18:12
Ma jok ... zasto da se otkazuvas ... drzi i ne pustaj .... голема%20насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
t.ina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај t.ina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 18:40
Vo toa e problemot kako da se smeni seto toa. Odnosite i ponatamu se drugarski. I navistina se somnevam deka moze da se promeni nesto. Kako da go promenam toa , da pocne i toj da go oseka istoto za mene
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 20:00
...

Vaka... Najdi epten zgoden, sharmanten, prekrasen decko, plus so dobar karakter, da ne shvrlja naokolu. Slicna vozrast kako vas site. Ama tipot da bide epten top. Bred Pit da ne mu e ramen. Da nema devojka sto nema da se zaljubi u nego.
Otkako kje go najdes, zapoznaj ja devojkata na kolegata tvoj so nego. Ako si se bendisaat, ete ti go kolegata sloboden.
Incredible Blue
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 20:04
Pa ako bendisue drugar ti poligamija...se kje e vo red...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 20:40
Наместо да и помогнете,вие момци го збунивте девојчето.

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 20:44
Ne znam dali bi go prifatila drugiot predlog sto mi teknue... ali kolegata kje mi bide zahvalen ako go realizira...
Incredible Blue
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 21:16
Originally posted by t.ina t.ina напиша:

Сакам да слушнам мислење на мојот проблем. Ми се допага колегата од работа и сме на иста возраст, а освен тоа и секој ден сме заедно . Но проблемот е во тоа што има девојка. Многу е фин спрема мене мислам дека му се допагам како личност. Но јас сакам нешто повеке со него. Ве молам да ми пишете како да постапувам со него . Како да се заитересира за мене . Што треба да направам Само да не ми кажете да се откажам од него заради женската
 
Замисли си само да ти успее планот... и тој да ја остави девојката заради тебе... и потоа ти да се запрашаш каква личност е тој? збунетост Дали ти треба таква личност? Запрашај се дали нема и тебе да те остави заради некоја друга? збунетост Најдобро е да се надеваш тој сам да прекине со девојката, а за тоа време со другото око да погледнуваш по некои СЛОБОДНИ дечки. среќа Ако ми текне нешто попаметно ќе пишам... голема%20насмевка
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 22:20
ete... mislam deka osven na Ren, i na t.ine-to ne i se dopadnaa nasite predlozi...

otsega treba da gi ohrabruvame devojkite da se umesaat u tugja vrska i da im ja okoncaat... its worth to try, anyway...




Изменето од Marko Polo 1 - 02.Јануари.2011 во 22:21
Incredible Blue
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 22:22
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

ete... mislam deka osven na Ren, i na t.ine-to ne i se dopadnaa nasite predlozi...

otsega treba da gi ohrabruvame devojkite da se umesaat u tugja vrska i da im ja okoncaat... its worth to try, anyway...


 
А капакот ќе биде кога ќе го изгуби и како пријател... тага
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 22:26
Lee, aj jas da probam... da vidime kako kje izgleda...

- Drugar mi ima zena... ama edna ubavaaaaa...


Incredible Blue
Кон врв
t.ina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај t.ina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 23:19
Тоа со запознавањето не верувам дека може да биде. Девојка му на излегување се заедно. Таков убавец не верувам дека е лесно да се пронајде, 99% от тие се зафатени. Треба и да ти биде добар дугар за да може да му се довериш. Но секоја тајна не е трајна кога ке се дознае дека јас стојам зад сето тоа ке биде уште полошо.
Има многу девојки што многу лесно го добиват тоа што го сакат. Едноставно се родени за флерт. Но тоа кај мене е слаба страна.
И затоа се сложувам со ЛиДивио треба да оставиме времето да си го направи своето , кога не можеме поинаку
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 23:21
Milo mi e sto dojde do nekakov zaklucok...

izvini za sarkasticnosta...
Incredible Blue
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2011 во 00:36
 
 
   Некои грешки..се премногу слатки....
   за да би ги направиле ...само еднаш .......замисленост
  
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2011 во 04:07
Originally posted by t.ina t.ina напиша:

Сакам да слушнам мислење на мојот проблем. Ми се допага колегата од работа и сме на иста возраст, а освен тоа и секој ден сме заедно . Но проблемот е во тоа што има девојка. Многу е фин спрема мене мислам дека му се допагам како личност. Но јас сакам нешто повеке со него. Ве молам да ми пишете како да постапувам со него . Како да се заитересира за мене . Што треба да направам Само да не ми кажете да се откажам од него заради женската
 
More pazi da ne te dograbi devojka mu...истепан
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3536373839 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,199 секунди.