IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Зоран ЗАЕВ... одново се ЗАКАНУВА !?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зоран ЗАЕВ... одново се ЗАКАНУВА !?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 13>
Прашање: Ќе ги оствари ли ЗАКАНИТЕ кон Македонците !!?.
Одговор Гласови Статистика
11 [40,74%]
15 [55,56%]
1 [3,70%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 02:09
газење%20од%20смеење...uchen chovek nema shto !

                                               

inache ,..eve ti ushte dokazi sa poshtenosta na tvoite ljubimci :

"За Скопје 2014 апсолутно се реализираат болни хирови на поединци. Се градат споменици од античко време, се инвестира во лавови, во триумфални капии. Како за пример, триумфалната капија е четири ипол милиони евра. Целиот плоштад во Струмица со целата подземна инфраструктура, подземни канализации, водоводи, електрокабли, телекомуникациски кабли со подземните сообраќајници, сето она што е одозгора направено со гранитот, со урбаната опрема, двете фонтани, саат кулата и се е три ипол милиони евра. Толку се лавовите отприлика исто така. Тоа е разликата."
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 13:54
Originally posted by brza brza напиша:

a, shto?....drzavata sakash vo stopanstvoto da ti zaposluva lugje?.изненадување..zarem tamu kajshto si ...toa drzavata go pravi?збунетост
...ili mozebi,....vo kina si збунетост,..ili kuba...nedaj boze....n.korea?изненадувањеизненадување

Леле, ме „отепа“ со одговоров! хи,%20хи... ма%20ајде
А, претходно мислев дека само се зезаш.збунетост
Навистина незнаев дека треба во детали да ти објаснувам што се се’ подразбира под „отворање нови работни места“. Но, очигледно човек треба(ло) да ти нацрта. Извини што те преценив.изненадување

Туку, остај тоа.
И една друга (off topic)* работа ми падна во очи.
Гледам си решил и ти да наоѓаш и да поправаш граматички и правописни грешки. Од една страна тоа е убаво, но сепак, за тоа не е доволно само желбата „да се возврати ударот“, туку за тоа треба да се има способност, знаење, капацитет ... намигнување
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

... Секако дека новите работни места треба да бидат за нововработените кои ќе работат во стопанството, а не во јавна адмимистрација,  за да ne ( m.z.)бидат на грбот на народот, за кого гледам, многу ... си загрижен!танцување

По мое мислење, овде по сеизгледа те збуниле „човечињата“, па не си можел да ја проследиш смислата на целата реченица. Затоа еве ја сега истата реченица, но без „административците“:
„Секако дека новите работни места треба да бидат за нововработените кои ќе работат во стопанството, а не во јавна адмимистрација, за да бидат на грбот на народот, ...“
Се надевам дека сега воочи каде ја имам ставено негацијата „не“, и сфати зошто не треба да стои и твоето ne ( m.z.), таму каде што ти го имаш ставено како твоја „поправка“! Во тој случај би имале двојна негација или, ако сакаш, негација на негацијата, што само по себе дава - афирмација!
Како што можеш(?!) да видиш, за да ме поправаш мене, ќе ти треба многу повеќе од тоа што моментално го имаш!смешен мафтање

* - Иако овој коментар е за во „јазичното катче“, би го/ја замолил модераторот, да не го брише, за да може да послужи како пример.молитва
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 14:32
Заев ....НЕ МОЖЕ да биде КАНАБОЛИСТ!
пс
  Одговарајќи на прашања од граѓаните, актуелниот потпретседател на СДСМ Зоран Заев објаснуваше што сакал да каже со изјавата дека ќе јаде живи луѓе и зошто го критикува Скопје 2014 кога истото го гради во Струмица. Еве ги неговите одговори во целост, без кратење, без литературна проверка и без лекторирање. Видеото во целост можете да го погледнете на http://www.sdsm.org.mk/default.aspx?mId=55&agId=5&articleId=4669 голема%20насмевка
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 15:05
“Јадењето“ живи луге е пракса кај нас, односно “јадењето“ на нивните живци.Зошто?
Па секојдневното информирање за некои немили ситуации-ни ги скина живците. Денеска читам за лугето со пресадени бубрези=ке им ги качувале цените на лековите кои им се неопходни трансплатантот да се одржи инаку завршуваат на дијализа и џабе им биле маките со пресадувањето и џабе членовите на семејството останале без бубрег само да си спасат блискиот свој.
Ке коментираме колку Заев згрешил со изјавата ( а не се знае ни дали некогаш ке се врати на власт-значи не се знае дали ке има прилика да ги оствари своите цели)
Ми се смачи од демагошки одвлекувања на вниманието од вистинската катастрофална ситуација во земјава.тага
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 15:24
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:


Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

... Секако дека новите работни места треба да бидат за нововработените кои ќе работат во стопанството, а не во јавна адмимистрација,  за да ne ( m.z.)бидат на грбот на народот, за кого гледам, многу ... си загрижен!танцување

По мое мислење, овде по сеизгледа те збуниле „човечињата“, па не си можел да ја проследиш смислата на целата реченица. Затоа еве ја сега истата реченица, но без „административците“:
„Секако дека новите работни места треба да бидат за нововработените кои ќе работат во стопанството, а не во јавна адмимистрација, за да бидат на грбот на народот, ...“
Се надевам дека сега воочи каде ја имам ставено негацијата „не“, и сфати зошто не треба да стои и твоето ne ( m.z.), таму каде што ти го имаш ставено како твоја „поправка“! Во тој случај би имале двојна негација или, ако сакаш, негација на негацијата, што само по себе дава - афирмација!
Како што можеш(?!) да видиш, за да ме поправаш мене, ќе ти треба многу повеќе од тоа што моментално го имаш!смешен мафтање

* - Иако овој коментар е за во „јазичното катче“, би го/ја замолил модераторот, да не го брише, за да може да послужи како пример.молитва
изненадувањеизненадувањеti bre, znachi, tolku si nabien so samobendisanost shto, najverojatno, i si namignuvash pred ogledaloto koga se chechlash nasabajle ili shto li drugo pravish pred nego....

...ako sakash nekoj pravilno da te razbere (ne)stavaj zapirki tamu kaj shto treba,...
..zatoa shto taka kako shto si ja sklepal rechenicata ,
 .."za da bidat na grbot na narodot",...se odnesuva na ova,..."Секако дека новите работни места треба да бидат за нововработените кои ќе работат во стопанството,"...sprema toa...itekako fali edno ne!

...inache , koga stanuva zbor za dvojna negacija , makedonskiov e prepoln so niv !

...a i normalno e da se zgreshi ponekogash!

...zatoa ,...ne popuvaj premnogu u prazno !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 15:29
Жалам ....што толку те вознемири веста ...за тоа дека крадоначалникот струмички Заев ..ете не бил КАНАБОЛИСТ...наместо...КАНИБАЛ(ист)..
 Ако забележи..човечево е со доста сиромашен фонд на поими..односно не ги „разбира„ странските поими....кои кај нас често и во голема мера се користени...како супституција за домашниот појам ЧОВЕКОјадец..се разбираголема%20насмевка
пс
А тоа е чинам и голема грешка ..на ОБРАЗОВНИОТ СИСТЕМ во минатото?
намигнување
 
ппс
Се моли личноста со интерен код од мене обележан  како К.К
да не спамира..
Благодарам за разбирањето.
голема%20насмевка


Изменето од novace - 27.Декември.2010 во 15:37
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 15:36
Originally posted by brza brza напиша:

газење%20од%20смеење...uchen chovek nema shto !

                                               

inache ,..eve ti ushte dokazi sa poshtenosta na tvoite ljubimci :

"За Скопје 2014 апсолутно се реализираат болни хирови на поединци. Се градат споменици од античко време, се инвестира во лавови, во триумфални капии. Како за пример, триумфалната капија е четири ипол милиони евра. Целиот плоштад во Струмица со целата подземна инфраструктура, подземни канализации, водоводи, електрокабли, телекомуникациски кабли со подземните сообраќајници, сето она што е одозгора направено со гранитот, со урбаната опрема, двете фонтани, саат кулата и се е три ипол милиони евра. Толку се лавовите отприлика исто така. Тоа е разликата."
kako i da e...kolku i da e ucheno chovecheto...sepak ,....ima pravo za toa!

bez razlika shto....lopovot nashol da zboruva za...lopovite!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 15:42
Originally posted by novace novace напиша:

А тоа е чинам и голема грешка ..на ОБРАЗОВНИОТ СИСТЕМ во минатото?
намигнување
 

голема%20насмевка

Не е грешка на образовниот систем-не може сите да научат се (не беа сите одличнинамигнување)
Крива е политичката “дозвола“ за влез на многумина “оратори“
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 15:50
paa....kako na koj,
...na vrhovniot mu ide ( k'o "podmachkana")matematikata,...stopati  dokazal do sega,да

..na nekoi pa, literaturniot makedonski,..

...na treti ete,...stranskite "domashni" kovanici...i.t.n...

sve u svemu"...navistina visoko  obrazovan narod!изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 15:59
К.К. (КаКа) да не спамира..нека напише нешто свое лично и автентично..голема%20насмевка
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2010 во 01:37
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

“Јадењето“ живи луге е пракса кај нас, односно “јадењето“ на нивните живци.Зошто?
Па секојдневното информирање за некои немили ситуации-ни ги скина живците. Денеска читам за лугето со пресадени бубрези=ке им ги качувале цените на лековите кои им се неопходни трансплатантот да се одржи инаку завршуваат на дијализа и џабе им биле маките со пресадувањето и џабе членовите на семејството останале без бубрег само да си спасат блискиот свој.
Ке коментираме колку Заев згрешил со изјавата ( а не се знае ни дали некогаш ке се врати на власт-значи не се знае дали ке има прилика да ги оствари своите цели)
Ми се смачи од демагошки одвлекувања на вниманието од вистинската катастрофална ситуација во земјава.
тага
чекај да го болдирам, за да му влезе на некој во глава ова големо%20гушкање
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2011 во 20:50
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 18:52
Dobri demokratski izjavi dade Zaev pak...аплауз

malogragjanstina breeeeee

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 22:48
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Dobri demokratski izjavi dade Zaev pak...аплауз
malogragjanstina breeeeee
 
Само што и јас не знам сега.....ДАЛИ  треба да го болдирам текстот....за да некои овде... со видливо „оштетен„ вид..конечно да си ПРОгледаатголема%20насмевка
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.