IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 62>
Автор
Порака Обратен редослед
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 22:20
ete... mislam deka osven na Ren, i na t.ine-to ne i se dopadnaa nasite predlozi...

otsega treba da gi ohrabruvame devojkite da se umesaat u tugja vrska i da im ja okoncaat... its worth to try, anyway...




Изменето од Marko Polo 1 - 02.Јануари.2011 во 22:21
Incredible Blue
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 21:16
Originally posted by t.ina t.ina напиша:

Сакам да слушнам мислење на мојот проблем. Ми се допага колегата од работа и сме на иста возраст, а освен тоа и секој ден сме заедно . Но проблемот е во тоа што има девојка. Многу е фин спрема мене мислам дека му се допагам како личност. Но јас сакам нешто повеке со него. Ве молам да ми пишете како да постапувам со него . Како да се заитересира за мене . Што треба да направам Само да не ми кажете да се откажам од него заради женската
 
Замисли си само да ти успее планот... и тој да ја остави девојката заради тебе... и потоа ти да се запрашаш каква личност е тој? збунетост Дали ти треба таква личност? Запрашај се дали нема и тебе да те остави заради некоја друга? збунетост Најдобро е да се надеваш тој сам да прекине со девојката, а за тоа време со другото око да погледнуваш по некои СЛОБОДНИ дечки. среќа Ако ми текне нешто попаметно ќе пишам... голема%20насмевка
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 20:44
Ne znam dali bi go prifatila drugiot predlog sto mi teknue... ali kolegata kje mi bide zahvalen ako go realizira...
Incredible Blue
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 20:40
Наместо да и помогнете,вие момци го збунивте девојчето.

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 20:04
Pa ako bendisue drugar ti poligamija...se kje e vo red...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 20:00
...

Vaka... Najdi epten zgoden, sharmanten, prekrasen decko, plus so dobar karakter, da ne shvrlja naokolu. Slicna vozrast kako vas site. Ama tipot da bide epten top. Bred Pit da ne mu e ramen. Da nema devojka sto nema da se zaljubi u nego.
Otkako kje go najdes, zapoznaj ja devojkata na kolegata tvoj so nego. Ako si se bendisaat, ete ti go kolegata sloboden.
Incredible Blue
Кон врв
t.ina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај t.ina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 18:40
Vo toa e problemot kako da se smeni seto toa. Odnosite i ponatamu se drugarski. I navistina se somnevam deka moze da se promeni nesto. Kako da go promenam toa , da pocne i toj da go oseka istoto za mene
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 18:12
Ma jok ... zasto da se otkazuvas ... drzi i ne pustaj .... голема%20насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
t.ina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај t.ina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 17:57
Сакам да слушнам мислење на мојот проблем. Ми се допага колегата од работа и сме на иста возраст, а освен тоа и секој ден сме заедно . Но проблемот е во тоа што има девојка. Многу е фин спрема мене мислам дека му се допагам како личност. Но јас сакам нешто повеке со него. Ве молам да ми пишете како да постапувам со него . Како да се заитересира за мене . Што треба да направам Само да не ми кажете да се откажам од него заради женската
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2010 во 01:13
голема%20насмевка
 
Онаму каде што е љубовта – нема барања, нема очекувања, нема зависност. Нема крај на можностите за покажување и докажување на љубовта. Затоа, бидете креативни, романтични, храбри и кажете „ТЕ САКАМ“!!
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 21:31
-епа најди ја блузата...

иии за следниот пат , да си донела лубрикант...глупчоангелјинг%20јанг
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
nervozna Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nervozna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 20:58
toe

Изменето од nervozna - 30.Декември.2010 во 15:46
Кон врв
Zoka16 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoka16 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2010 во 20:52
Originally posted by Џо Џо напиша:

си го исплашила човекот...стопосто порано сте биле онака блиски пријатели , а он не гледал на тебе како нешо потенцијално повеќе , и то , си го исплашила...а као шо го опишуеш , може и да има страв од експонација...


ne bevme prijateli, onaka zborevme:)
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2010 во 18:37
си го исплашила човекот...

стопосто порано сте биле онака блиски пријатели , а он не гледал на тебе како нешо потенцијално повеќе , и то , си го исплашила...

а као шо го опишуеш , може и да има страв од експонација...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.