IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 114115116117118 135>
Автор
Порака
acenedeljkovic Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acenedeljkovic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 19:23
Originally posted by D.D D.D напиша:

JAS LETAM ISTO VO CETVRTOK.TI OD KADE SI?MOZE LI DA KONTAKTIRAME DA SE DOGOVORIME ZA VO CETVRTOK/POZDRAV
   i jas isto u cetvrtok
Кон врв
dzemoace Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzemoace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 20:24
e pa decki so sreka neka vi e, ajde se gledame u cetvrtok na aerodrom
Кон врв
anadam Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anadam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 21:57
Originally posted by dzemoace dzemoace напиша:

e pa decki so sreka neka vi e, ajde se gledame u cetvrtok na aerodrom


So sreca na site i ponesete zadolzitelno SWIMWEAR ce vi treba i toa mnogu.Pozdrav od Dubai
Кон врв
D.D Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D.D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 22:22
DALI IMA NEKOJ OD KUMANOVO STO LETA VO CETVRTOK?AKO IMA NEKA PISE/
Кон врв
kobasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 03:19
da da jas sum od kumanovo letam vo cetvrtok se gledame na aerodrom pozz : )
Кон врв
pone_angel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pone_angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2010 во 16:07
forumov kako da zakocil.kako se da zavrsi.ajde da go skrsam mrazo.hhiihihi.sakam da odam na intervju vo aleksandar palas za vo kujna.pa me interesira dali nekoj znaj dali treba da se podgotvam poveke okulu jadejnata kako se spema da nabrom poveke jadejna i da gi objasnam.falaaaaaaaaaaaa
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2010 во 16:42
Originally posted by pone_angel pone_angel напиша:

forumov kako da zakocil.kako se da zavrsi.ajde da go skrsam mrazo.hhiihihi.sakam da odam na intervju vo aleksandar palas za vo kujna.pa me interesira dali nekoj znaj dali treba da se podgotvam poveke okulu jadejnata kako se spema da nabrom poveke jadejna i da gi objasnam.falaaaaaaaaaaaa

Provo CV to nauci si go ubavo,zelencuci ke te prasuvaat(GORAN) regruterot ako e uste tamu ,te prasauva angliski mu gi preveduvas,meso isto angliski te prasuva a ti mu odgovaras na makedonski ,ti vika kazi nekoj recept, podgotovka,te prsauva okolu rabotnite obvrski sto si gi imal kako kuvar,kolku vkupno imas rabotno uskustvo,primer 3 godini i 2 meseci,za kolku luge si spremal jadenje.toa e vo globala, e sega na kraj vadi eden list i te prasuva so sto dojde ,kakva e bojava na ova ona nekoi glupi prasanja.So sreka i pozdrav pa pisi sto si napravil
Кон врв
pone_angel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pone_angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2010 во 16:59
fala ti mnogu
Кон врв
vall1963 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vall1963 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2010 во 17:41
Pozdrav do site i sreken let na tie sto letaat denes Pa zdravje moze kese vidime vo afganistan. Inaku sajtov stvarno nekako stivna
Ajde kazuvajte ima li nekoja novost , povikan li e nekoj preku flour i sto kako pominal
Pozdrav
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2010 во 07:36
Pozdrav do site od FOB Ramrod
se smestiv, ne sum pocnala so rabota, se uste ne e otvoren laundry no se raboti na toa, rekoa za nekolku dena..ovde sum od ponedelnikot.
dobro e, zadovolna sum so smestajot, hranata e super..
onie koi sto ke odat, bidete spremni deka vo KAF se losi uslovite, zeleni bedgevi ne davaat poveke za tranzit, taka da se dvizite vo krug od 100 m. jas imav sreka sedev samo 2 dena, vtorata nok letnav za mojot FOB.Ponesete kapa, shal, rakavici, mnogu e ladno,ponesete i baterijska lamba obavezno.
mozete da nosite lekovi, ako vi trebaat, paracetamol, analgin itn, nikoj en vi proveruva na aerodrom, sekako smestete gi vo licniot pribor i vo kuferot. Ima i ovde no poskapi se. Pusaci, ponesete si cigari, kupete vo Dubai, ovde steka mallboro e 45$. Vo KAF mozat da se najdat poeftini, ovde najeftino e 25$.
Ima internet, MWR slobodno mozes da go koristis, mozes da se javuvas sekoj den po 10 min. doma, moze i na mobilen da vrtite.Ova za mojot FOB, za KAF ne vazi dodeka si vo tranzit ako nemas badge
ke pisam pak..pozdrav i cuvajte se
Кон врв
nevena999 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nevena999 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2010 во 10:00
за оваа година толку,да се надеваме дека 2011 и нас ке не повикаат
Кон врв
kumanovo74 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovo74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2010 во 11:51
Zdravo
SPID ti pisav poraka pred nekoj den na str.114 i te prasav nesto...ama ne si ja procital i ne mi odgovori...sto stana so tebe...
OK ako ima nekoj drug sto moze da mi kaze samo neka poveli neka ja procita i neka mi pise ve cekam site koi mozetete da mi odgovorite na prasanjata koi se tamu ....
fala mnogu i pozdrav
so sreca na site koi zaminuvaat vece ili se otideni
Кон врв
kumanovo74 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovo74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 00:50

Dobro be ludje zivi li ste ili ????nema nikoj da pise nekolku dena sto e rabota
moze li nekoj da mi ja objasni procedurata za vo A.Palas koga se odi prv pat na svoja raka so cv i pasos...kako ponatamu da se javam li sama na razgovor ili poucete me malku .....onie koi vece bile nekak kazat nesto
pozdrav
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 01:33

@ kumanovo 74...vrati se nazad po forumov, sigurno ce najdes...

You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 114115116117118 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.