IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5051525354 100>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2010 во 11:45
Драга...

Не ти е нешто добро...се гледа...рамнодушност

-Не ми е ни мене...сршено%20срце...а можеби и добро ми е...

душевна микроклиматика...почивај во некоја залудно потрошена секунда ...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2010 во 16:47
Драг Идивиди...I`m back! не очекувам црвен тепих, не се секирај...конечно еден слободен ден после школо, чачкав по маилот и ми текна-Абе ја имав едно форумче што не сум го ѕирнала одамна и ете сум
Се мислам-како да го стопирам времето?(нешто како Пајпер што правеше во Чармед, само подолго)...Оваа 2010 година ми беше топ и нејќам да си оди, а од кај знам каква ќе биде 2011?Може многу лоша...знам, знам, не може да се избега од судбината, а ни од иднината...сепак, одам јас да барам временска машина, а ти остани со твоите форумџии, па се читаме друг пат

Изменето од Charmedgirl18 - 07.Декември.2010 во 16:47
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2010 во 15:34
Драг Идивиди...

јас и ти се гледаме пак можеби после нова година...порано не...причината ќе ти ја кажам по ЛП

Be Good...
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 15:15
Драг иди види...

и мене и фљорим не мачи незнаењето со кого потрошивме вчера 30 минути на мобилен...
фино...ваљда ќе сфатат дека нема валијант во центар...рамнодушност
ваљда се рамнодушни спрема сметката...рамнодушност
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 15:26
drag idiividi...sto da ti kazam збунетостsamo eve da te pozdravamголемо%20гушкање
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2010 во 21:01
Драг Идивиди,....

денес можам да ти кажам дека на светов имало многу ( пардон на израз ) ѓубриња од луѓе кои ќе направат се само за да бидат приметени и одобрени.... многу мразам нефер игра,... секогаш сум фер, ама очигледно не треба така со сите на белиов свет....

иначе, денеска додека мирољубиво си вршев работа во школското вц,... некој над мене исто така си вршел и си завршил работа ( порано од мене )... и кога пушти вода - верувал или не - дел од таа вода заврши на мојот грб.... ова го нема ни во Африка... МИЗЕРИЈАААА

и така... утре да помине уште една писмена/тест и после на раат да си го живеам животов

многу поздрави, ама не те гушкам оти уште си смрдам од тоа канализацијата ( и покрај бањањето )
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 00:50
Drag Idividi........

Denes se vrakam od rabota kao i obicno sekogas brzam i sum raseana.........i vo eden mig se setiv na fustanceto koe go merkam celo vreme........go kupiv,...se vrakam doma,koga gledam decinjata od naseto maalo napravile lizgalisteизненадувањеcovek ne mozi da pomine svetiiiiiiiiiii mrazot,a deca ko deca so obravcinja uzrveni,srekniсреќа.........pocnav da i vikam,лутинаzosto napravile lizgaliste na ulica,nekoj ke se otepa od mrazot...........se vrativ doma........se setiv koga jas bev dete najmnogu se raduvav na snegot,bev nemirno dete koe sekad pravese nekoi majmunluci..........namerno pravevme lizgaliste na sred ulica za da gledame seir........i sekogas mi smetalo koga nekoj komsija/ka ni brci na glavata,i sekad sum si velela koga ke bidam vozrasna ke gi razbiram decata...............sega jas sum taa so BRCI na decata..........porasnavme
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 19:29
Dragi utre ke porasnam malku, sosema malku. Pametot ostanuva, karakterot isto.

Ako ne pominam pak pred Nova Godina, neka im e srekna na site, a posebno na tebe.

Ajt!
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 13:18
Драг Идивиди... 1,1, 4,4,5,3,2.... абе ајт...  уште една недела и пол и готово голема%20насмевкатрепкање После следува малце пауза и малце дружење со форумџииве мои мили ... ги забораев веќе..
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 22:25

 Drag IDIVIDI,

Denes mi e rodenden.

Skromno go proslaviv rodendenot, no mozno e za dve godini, potocno vo 2012 godina da ima ogromen ognomet i zabava za cel svet  ( toa spored kalendarot na Maite , neli хи,%20хи...)
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 21:40
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


 Drag IDIVIDI,

Denes mi e rodenden.

Skromno go proslaviv rodendenot, no mozno e za dve godini, potocno vo 2012 godina da ima ogromen ognomet i zabava za cel svet  ( toa spored kalendarot na Maite , neli хи,%20хи...)


среќни нека му се годиниве , на кралов...

-драг идивиди , нешо не си ми убав во последно време...
зимава те прави флегматичен форум...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2010 во 00:33
Драг Идивиди
се зафатив со метлата...одамна не сум зачистила...и налетав на нешто односно  на некого
Eurydice...обожавав да ја читамвоздивнување
како што вели Џо-нешто не си ми убав во последно време,флегматичен си...
и не одолеав,морав да те размрдам и да те подсетам на цурава која ја обожавав
ја памтиш,нелизбунетост
eurydice
Сениор
Сениор
Лик
Регистриран: 18.Март.2008 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 429
репутација: 1

сподели%20на%20Facebook Цитирај eurydice Одговорbullet Испратена: 29.Мај.2008 во 16:01
1. tocno e deka temata poezija se napravi kasa-popara. nekoj si dade premnogu za pravo, nekoj gi zede rabotite premnogu pri srce. se rasturi nesto sto bese dobro, no toa e tipicen domasen sindrom. posle haosot, ke nastapi prividen mir i ke dojdat 'neki novi klinci' i svetot ke prodolzi da se vrti.

2. ne sum znaela deka tolku sum pridonela za 'uspehot na neuspehot' ili ako sakas 'pobedata na kabareto nad operata'. samo ke iskomentiram deka ovde se e mozno, pokraj tolku razlicni branovi dolzini, predrasudi, negativna energija, narcizoidnost i nedostatok na volja da se razberat 'drugite'.

3. nemav namera da te navredam so karikaturata za rimata, ako taka si ja svatil, ne se izvinuvam, samo mi se cini deka odvaj cekase da me stavis vo kategorija neprijateli.

4. zal mi e za zaminuvanjeto na Quentin, majstorce, anakin, marija_magdalena ... od forumot, i so nostalgija ke se sekjavam na starite dobri vreminja koi i ne bea tolku odamna, no, panta rei i sekoj e tragac po sopstvenata srekja i ispolnenie. se nadevam ke ja najdete vetenata zemja.

5. se e ova off topic, no pred da se izbrise, se nadevam deka nekoj sto e povikan ke se zagrizi sto 'dobrite gosti' si zaminuvaat za 'da se isceslaat vo nekoj podobar hotel'.

6. nikoj ne e nezamenliv, no koga ke vidis deka nekoj sto izgradil image na forumov, taka glatko e ispraten so 'prav ti pat' i 'sikter'.... te tera da se zamislis ... kolku sme nebitni .. i kolku e seedno kade si, kakov si, koj si ... isto kako da ne postois.

7. dali sme site nie ovde samo izgubeni dusi?

(eurydice od svetot na senkite)
имаше тензии ,не велам не...ама имаше живост..матрични гушкања...позитивни вибрирања...нарциси и принцези...кафе муабети до мали саати....
големо%20гушкање
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2010 во 12:41
Драг идивиди...
Кога и беше лошо -ја тешев, кога плачеше -плачев со неа, кога и требаше друштво -и бев друштво, се зафркававме, дружевме, смеевме, а сега во лице ме лаже и ме фарба, мисли нема да приметам како стојат работите. Кучка лицемерна, примитивна и ноторна.

Поздрав идивиди.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2010 во 13:04
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Драг идивиди...
Кога и беше лошо -ја тешев, кога плачеше -плачев со неа, кога и требаше друштво -и бев друштво, се зафркававме, дружевме, смеевме, а сега во лице ме лаже и ме фарба, мисли нема да приметам како стојат работите. Кучка лицемерна, примитивна и ноторна.

Поздрав идивиди.
Драг Идивиди.... и тиги фатила работа со такви... а?   изненадување  Бегај дете дури е посовреме...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5051525354 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.