IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Зоран ЗАЕВ... одново се ЗАКАНУВА !?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зоран ЗАЕВ... одново се ЗАКАНУВА !?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
Прашање: Ќе ги оствари ли ЗАКАНИТЕ кон Македонците !!?.
Одговор Гласови Статистика
11 [40,74%]
15 [55,56%]
1 [3,70%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 10:16
Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:



Инаку, никако не ти чини пристапот -- нека го наречеме релативизација -- кога папагалски се повторува дека ете “тој е крив, ама сите се криви“. Така беше и на темата за криминалот на Велилја Рамковски и на други теми.

Не оди тоа да те фатат жив дека си убиец на пример, а ти да викаш ама чекај и други убиле, зошто мене, пријви ги и нив, итн.   Тоа на суд не проаѓа.

Впрочем, гледа народов кој е силеџија, затоа Зоран Заев и Бранко Црвенковски немаат никаква, или пакмногу мала, поддшка.

Додатно е простачки да ја персонализираш темата и мене да ми кажуваш кого да сум пријавел. Нема јас што некој да пријавувам, ниту пак во случајот на Заев можам да пријавам -- тој е ослободен од судско гонење од страна на Бранко Црвенковски, процесот легално-правно е завршен без шанса да се обнови, а кражбата е легализирана. Затоа и го споменав.

Некои луѓе се лично засегнати. Јас не сум, а сакам Македонија да е правна држава.



Ај малку - олади.

Ништо не релативизирам- повеќе од јасно е дека СДС ништо не научија во овие години, освен некои ефтини маркетинг финти кои ги собраа од Грујо, а кои ги критикуваат. Ни 2 % не го сменија пристапот и оваа несреќна изјава само тоа го докажува, и дефинитивно не би сакала да ги видам повторно во позиција. Башка и го слушав пред два месеца на една политичка емисија, така да ова не ме баш изненади, го очекував.

Ако сакаш правна држава, ќе знаеш дека сите мораат да бидат одговарни за своите дела и постапки. Тоа не е релативизација.

Она што го читам од тебе всушност, ми личи на еднонасочна улица.  4 години сме под владеење на Грујо, значи директно засегнати од нивните потези СЕГА И ОВДЕ, а никаде не најде за потребно тоа да го критикуваш?
Ај малку реалити чек. Изјавата на еден опозиционер треба повеќе да не вознемири отколку сите глупости изречени последниве години од премиерот и министрите? И сите политички и дипломатски потези, одлуки, и сл? Што мислиш ти?


Изменето од Kali - 20.Декември.2010 во 11:35
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 12:47
Koga vlasta totalno k'e potfrli  se naogaat modusi i na;ini da se zamajuva narodot...Pa ova [to ni se slu;uva...vo druga drzava bi znacelo direktna odgovornost na vlasta...a i odgovotnost pred instituciite na drzavata,,,no ova DRZAVATA...kaj nas se izedfnacuva so DPMNE...e toa ne e dozvolivo...toa ke predizvika sudiri ...kolkдаavi TOA E PRASANJETO...да
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 13:16
Zakani.....samo zakani........omraza... ...
so toa im se polni dush*te....Ke jadel zivi luge..ke brkal...za da gi stavi svoite...i posle zaev ke mi kazuval za nepotizam i za partiski vrabotuvanja....

Golemi misli od maliot mozok..Do nikaden ne stigaat so toj um...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 13:28
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Zakani.....samo zakani........omraza... ...
so toa im se polni dush*te....Ke jadel zivi luge..ke brkal...za da gi stavi svoite...i posle zaev ke mi kazuval za nepotizam i za partiski vrabotuvanja....

Golemi misli od maliot mozok..Do nikaden ne stigaat so toj um...
 
Разбира се .....не стигаат НИКАДЕ!!??
Ама ...има ли некој тоа ...и да им го НАЦРТА..а ?
 
 
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 13:37
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Zakani.....samo zakani........omraza... ...
so toa im se polni dush*te....Ke jadel zivi luge..ke brkal...za da gi stavi svoite...i posle zaev ke mi kazuval za nepotizam i za partiski vrabotuvanja....

Golemi misli od maliot mozok..Do nikaden ne stigaat so toj um...
 
Разбира се .....не стигаат НИКАДЕ!!??
Ама ...има ли некој тоа ...и да им го НАЦРТА..а ?
 
 
намигнување


Niv da im nacrtas dve ovci na list..Ednata pak ke ja izgubat....да

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 14:57
Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:

Невидено безобразие и дрскост.

Оваа изјава доаѓа од човек кој што украде осум (8) милиони долари народни пари за потоа практично да биде ослободен од капото на организираниот криминал во Македонија, Бранко Црвенковски.

Добро е што кажува што и како мисли за да го види народов. Тој уажува на свесно-направената партизација на државата која што СДСМ ја наметна веднаш по осамостојувањето, т.е. простачката подеба на “наши“ и “ваши“ само за да ги задржаеа привилегираните позиции во власта од времето на едноумието.

При тоа Заев им ветува на тие што не се “негови“ дека ќе бидат прогонувани.

Е таквите владееа 15 години со Македонија за малку ќе не уништеа како држава и како народ.

Ова е невидена срамота за СДСМ, јас не знам како членството не свача дека со Бранко, Заев и сличните на нив - нема напред бе пријатеи.

Заев сега го пријавувам кај сите меѓународни организации за да го знаат по анти-демократските ставови.
тебе илија димовски да не ти е ментор хахахахах, исто ко него збораш.
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 14:59
Originally posted by Kali Kali напиша:




Ај малку - олади.Ништо не релативизирам- повеќе од јасно е
дека СДС ништо не научија во овие години, освен некои ефтини маркетинг
финти кои ги собраа од Грујо, а кои ги критикуваат. Ни 2 % не го сменија
пристапот и оваа несреќна изјава само тоа го докажува, и дефинитивно не би сакала да ги видам повторно во позиција. Башка и го слушав пред два месеца на една политичка емисија, така да ова не ме баш изненади, го очекував.Ако сакаш правна држава, ќе знаеш дека сите мораат да бидат одговарни за своите дела и постапки. Тоа не е релативизација. Она што го читам од тебе всушност, ми личи на еднонасочна улица.  4 години сме под владеење на Грујо, значи директно засегнати од нивните потези СЕГА И ОВДЕ, а никаде не најде за потребно тоа да го критикуваш? Ај малку реалити чек. Изјавата на еден опозиционер треба повеќе да не вознемири отколку сите глупости изречени последниве години од премиерот и министрите? И сите политички и дипломатски потези, одлуки, и сл? Што мислиш ти?[/QUOTE] тешко на нас, и сдс немаат кадри за жал , се изразиле попросто и од вмро-овците . Да не останело човек за кого може да се гласа , се гад до гад, за тоа ми е најмногу криво
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 17:00
која паника се крена за една изјава од некој опозиционер...ццццц....три дена ми ги отекоа ј****** со Заев
а да кажеа што прават овие од власта во меѓувреме?
или да дадеа некое образложение за поскапувањето на електричната енергија?
секој месец поскапување а секој ден по 2-3 часа нема струја?...или тоа ич не е битно?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
The_Boss Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GFX Designer

Регистриран: 31.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 948
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Boss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 18:06
ЗАЈКО КАНИБАЛ јаде живи луѓе! http://www.youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18

^Andjelina треба да си крајно луд да изјавиш вакво нешто,ја кога го слушнав едноставно останав без коментар! незнаеш дали е за смеење или за плачење ......

мислам дека овие од сдс здивеа веќе,толку години се во опозиција неможат веќе да издржат

Поради неплатени сметки, ИДИВИДИ го исклучи потписот на The_Boss.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 18:24
И дека најтопло им се препорачува..уште еден мандат најмалку.....да прележат во СЕНКА.....се додека НАНОВО и ЦЕЛОСНО не се РЕНОВИРААТ..наместо само ресетираат...голема%20насмевка
намигнување


Изменето од novace - 20.Декември.2010 во 18:45
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 22:36
Абе луѓе, на овој криминалецов му дојадило да јаде чушки и френки па ајт малку мефце сака.. ама се заебал...нели гледа дека Грујо, Бранко и компанија изедоа све?
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 23:16
Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:

Абе луѓе, на овој криминалецов му дојадило да јаде чушки и френки па ајт малку мефце сака.. ама се заебал...нели гледа дека Грујо, Бранко и компанија изедоа све?
 
 
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 00:32
Со ваква опозиција Грујо може мирно да си спие.
На какво дереџе паднавме фаци како Зајко да бидат најистурени играчи на опозицијата.
Зајко може е добар за по дома арно ама за надвор не го бива, емотивен е , сака да каже нешто незнае како, и на крај од него излегува вистинското лице на опозицијата. Онаа старо добро познато лице кое нуди парче леб за плакатолепачите на СДСх и огромна безидејност и никаков перспективитет за Македонија.

Туку изјавата како изјава си кажа шо имаше и шо му лежеше на срце , многу посмешно делуваше обидот да се извлече.



Изменето од kultuzin - 21.Декември.2010 во 00:33
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 01:20
Незнам дали овие настани, кои во последно време ги гледаме во режија на СДСМ, се составен дел на „Надеж“-та, но овие методи на монтирани „упади“ (А1), директно повикување на насилно (недемократско) рушење на владата (Шеќеринска), масовни демонстрации, (Црвенковски), јавно повикување на линч кон сите кои не се со нив (Заев), ... во многу ме потсетуваат на времето (настаните) кога Хитлер доаѓал на власт. Дали на овој начин и овие се обидуваат со примена на силна агитаторска реторика да постигнат нешто?изненадувањегрицкање%20нокти

Многу ми е криво што поради критикувањето на овие постапки на СДСМ, испаѓа како да ги бранам овие од ДПМНЕ!кубење%20коса изнервираност
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.