IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 108109110111112 135>
Автор
Порака
whoareyou Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај whoareyou Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2010 во 19:22
Originally posted by SKID SKID напиша:

А може некој да ми објасни за носењето опрема ... т.е. во списокот пишува safety boots, rainy boots. Не ми е јасно каква е разликата? Исто така дали треба да се носат катанчиња за заклучување на шкафчињата таму што се?



Знаеш, да сум на твое место, прво би гледал да добијам карта, а после би размислувал за чизми.
Инаку, и кога би отишол, нема потреба за носење на rainy boots. Едед пар ти се се доволни за на работа и вршат работа место rainy boots.   
Кон врв
nikolas1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolas1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2010 во 20:07
Нашиот пријател г-динот мастер или творецот на афгантура е сега натурализиран американец.Многу брзо лугето забораваат кои се и што се.Едноставно зелените кркушки го заматуваат умот.Но има една работа која не се мери со 10000000000долари Нова Година и Божик кој за жал некои наши ке го дочекаат на своето работно место кое за жал е отворено 24часа на ден 7 дена во неделата.Е мои пријателчиња кај нас се работело по 10 часа а таму по 8 часа.Ееееееееееееееееееее ама математиката не оди така.Цената секој ке ја плати кој покасно кој порано.Срекно
Кон врв
OM84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OM84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2010 во 22:00
Здраво на сите.Нов сум тука,побарав на google за работа во афганистан и го видов форумов.
Ке може ли некој да ми каже каде и кога има интервјуа , аплицирања и такви работи.Како можам да најдам нешто за работа било каде?
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2010 во 22:07
Originally posted by OM84 OM84 напиша:

Здраво на сите.Нов сум тука,побарав на google за работа во афганистан и го видов форумов.
Ке може ли некој да ми каже каде и кога има интервјуа , аплицирања и такви работи.Како можам да најдам нешто за работа било каде?
 
 
Dobredojde na forumov...Pocni so citanje od strana 1 i se ce ti bide jasno... Nema da ti zeme povece od eden cas citanjeto...Posle toa ako imas prasanje prasaj...да
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
OM84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OM84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2010 во 22:09
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Originally posted by OM84 OM84 напиша:

Здраво на сите.Нов сум тука,побарав на google за работа во афганистан и го видов форумов. Ке може ли некој да ми каже каде и кога има интервјуа , аплицирања и такви работи.Како можам да најдам нешто за работа било каде?

 

 

Dobredojde na forumov...Pocni so citanje od strana 1 i se ce ti bide jasno... Nema da ti zeme povece od eden cas citanjeto...Posle toa ako imas prasanje prasaj...да

Така и мислев,но многу страници за читање се,а и има стари информации.
Ме интересира што има ново,нешто што се случува сега
Кон врв
ivteo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivteo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 03:57
Ме интересира што има ново,нешто што се случува сега[/QUOTE] Така и мислев,но многу страници за читање се

Ete,pak se vrakame na moeto...sakas da pomognes al nego/nejze ja mrzi da cita.E pa druze,baras rabota a molis Boga da ne ja najdes.Aj isprati ni site dokumenti,nie ke aplicirame za tebe,nie ke odime na pregledi,nie ke rabotime a ti samo pari da zemes.Moze li? Svasta....ne mi se veruva,MNOGU IMA DA SE CITA!!!

Изменето од ivteo - 02.Декември.2010 во 03:58
Кон врв
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 12:16
Originally posted by ivteo ivteo напиша:

Ме интересира што има ново,нешто што се случува сега
Така и мислев,но многу страници за читање се

Ete,pak se vrakame na moeto...sakas da pomognes al nego/nejze ja mrzi da cita.E pa druze,baras rabota a molis Boga da ne ja najdes.Aj isprati ni site dokumenti,nie ke aplicirame za tebe,nie ke odime na pregledi,nie ke rabotime a ti samo pari da zemes.Moze li? Svasta....ne mi se veruva,MNOGU IMA DA SE CITA!!! [/QUOTE]
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2010 во 12:17
"Our greatest fear is that we're POWERFULL BEYOND MEASURE"

Ova video e ko RedBull, dava krilja... :s

http://www.youtube.com/watch?v=NJu37n4aZ8s&feature=related
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2010 во 11:48
.......

Изменето од butterfly8 - 31.Октомври.2011 во 15:05
Кон врв
dzemoace Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzemoace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2010 во 15:01
Дечки денес испраќав роднина преку ФЛУОР на аеродром,го сретнав глевниот регрутер Пеце од РЕСАЛК,или како беше,типот иде преку Флуор во Авганистан,ги пратам форумиве долго време и гледам многу луѓе чекаат да им се јави Пеце.Значи да не се повторуваме по сто пати, аплицирање преку DYNCORP дирекно во Александар Палас,заборавете МПИ и РЕСАЛК.
Кон врв
kobasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2010 во 15:08
SKID da ne ti se javisva za kartu ?
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2010 во 18:03
Сеуште нема повик ... тебе ? :)
Кон врв
kobasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2010 во 18:25
Originally posted by SKID SKID напиша:

Сеуште нема повик ... тебе ? :)

Nisto nisto :S
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2010 во 21:50
Ке видимо tomorrow :) ... Ке биде да се надамо :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 108109110111112 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.