IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 105106107108109 135>
Автор
Порака
damjan001 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај damjan001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2010 во 12:33
Originally posted by brbrbr brbrbr напиша:

Originally posted by micevmicev micevmicev напиша:

Денес бев и јас на интервју во А. Палас ама за разлика од sars мене ме држаа 3 часа и на три места ми правеа интервју. Ми понудија прво две други места expeditor и едно друго, пополнуваа неколку формулари прашалници и на крај ме откачија дека немало во моментов за IT. Кога ке имало ке ме повикаат. Бараат да бидеш добар со англискиот.

i mene me isprasuvaa site zelencuci na angliski nacini na podgotovka na hrana uste cistackata mi falese da mi prave intervju ,svetiv deka koj ne go vladee angliskiot tesko da dobie pozicija,NARAVOUCENIE luge ucete angliski
i mene me isparasuvaa i toa dosta me isprasuvaa ali samo na angliski zbor ne mi prozborea na makedonski.spored mene toa sto go imate vo cv nauceto go dobro
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2010 во 16:46
Originally posted by dzemoace dzemoace напиша:

denes mi se javija mi kazaa deka za dve nedeli odprilika letam,ima li uste nekojsto mu se javile
Druze sto pozicija i od koga gi imas predadeno dokumentite ? pozdrav
Кон врв
DANIEL.84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DANIEL.84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2010 во 16:53
drugar sto pozicija imas pa odis za 2 nedeli
a da zaboraviv da pisam i mene mi se javija pred 2 meseca deka za 2 nedeli odam pa so sreka neka ti e

Изменето од DANIEL.84 - 27.Ноември.2010 во 16:55
Кон врв
dzemoace Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzemoace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2010 во 17:07
Originally posted by DANIEL.84 DANIEL.84 напиша:

drugar sto pozicija imas pa odis za 2 nedeli
a da zaboraviv da pisam i mene mi se javija pred 2 meseca deka za 2 nedeli odam pa so sreka neka ti e



forklift operator
Кон врв
DANIEL.84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DANIEL.84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2010 во 20:06
drugar sto ti kazaa ako moze nesto podetalno posto so moj drugar cekame veke za viza i karta podolgo vreme za istata pozicija
Кон врв
kobasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2010 во 20:42
Deneska na edna prijatelka i stigna viza i karta.
Кон врв
dzemoace Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzemoace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2010 во 22:27
Originally posted by DANIEL.84 DANIEL.84 напиша:

drugar sto ti kazaa ako moze nesto podetalno posto so moj drugar cekame veke za viza i karta podolgo vreme za istata pozicija


nisto druze ,spremen li si da otides za 14 dena i toa ,mi rekoa ke te kontaktirame koga ke stignat kartite.inaku mi potenciraa deka ne mora da znaci deka za 14 dena ke se odi.sea ne znam ti ,dali ti se javija da se spremas za dve nedeli ili samo potpisa,sobra dokumenti i od togas cekas.
Кон врв
crnokonjac Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај crnokonjac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2010 во 14:15
Originally posted by SKID SKID напиша:

За сите што сакаат да добијат информации за Авганистан. Што и како и кога за одење дојдете на овој форум и ке дознаете се што треба. 




Dali e toa strana na nekoja nova firma sto regrutira ili pak na nekoj ragruter kolku se plaka i kakvi pozicii nudat za fluor ili za dyncorp

Изменето од gonzo - 29.Ноември.2010 во 00:19
Кон врв
DANIEL.84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DANIEL.84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2010 во 15:35
ne pred 5 meseci potpisav a pred 2 meseca mi se javija da se spremam deka za 14 dena ke se odi i od togas cekam ne znam se nadevam deka nekogas ke bide
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2010 во 17:00
@ Daniel.84 Преку кого и каде беше на интервју и кој ти рече дека за 14 дена и како што одиш ?
Кон врв
sasohamer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasohamer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2010 во 09:52
LUGE KONECNO U CETVRTOK LETAM
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2010 во 09:55
So sreka Saso
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2010 во 10:05
Ке леташ со уште еден мој пријател кој е за во кујна :) ... Му се јавија и на него \за карта и виза :)
Кон врв
sasohamer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasohamer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2010 во 10:36
Originally posted by SKID SKID напиша:

Ке леташ со уште еден мој пријател кој е за во кујна :) ... Му се јавија и на него \за карта и виза :)



STO MU REKLE ZA KADE KE LETA DEKA ISKRENO MENE ME ZBUNI NA TEL
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 105106107108109 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.