IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 104105106107108 135>
Автор
Порака
sasohamer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasohamer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 19:59
Stvarno go utupea,BOSANCIVE se utepaa so dobivanje vizi i karti,a nie ?????
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 02:08
Тоа е заради алчноста на нашите луѓе и затоа сме многу добро озогласени по американските бази ... барем така ми пренесоа другарчињата во Авганистан што се.
Кон врв
kobasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 02:19
Skid ke bide li ovj ponedelnik karta sto mislis :D
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 03:03
Ке видиме дали ке биде или не ... Ако биде ке бидам најсреќниот на планетава ... Веќе не можам да чекам
Кон врв
sars Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sars Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 12:47
Zdravo na site. Deneska bev na intervju vo A.Palas za pozicija vo dyncorp i pojma nemam dali sum prosol,mi rece kao me stavile pomosnik elektricar no nisto drugo ne mi rece nitu deka ke mi se javat da me kontaktiraat nitu nisto, samo mi rece you free to go. E sega dali sum vo igra ili? Inaku aplicirav za elektricar i intervjuto bese vo hodnikot me prasa kade i sto rabotam i toa bese se, a imase luge vo hodnikot sto potpolnuvaa nekoi formulari kako koja e tvoja omilena boja i slicno.Mi go zede samo pasosot i CV-to, a na telefon mi rece da ponesam i sliki no ne mi gi pobaraa.Dali sum prosol ili?.Pozdrav!

Изменето од sars - 26.Ноември.2010 во 12:48
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 13:54
Originally posted by sars sars напиша:

Zdravo na site. Deneska bev na intervju vo A.Palas za pozicija vo dyncorp i pojma nemam dali sum prosol,mi rece kao me stavile pomosnik elektricar no nisto drugo ne mi rece nitu deka ke mi se javat da me kontaktiraat nitu nisto, samo mi rece you free to go. E sega dali sum vo igra ili? Inaku aplicirav za elektricar i intervjuto bese vo hodnikot me prasa kade i sto rabotam i toa bese se, a imase luge vo hodnikot sto potpolnuvaa nekoi formulari kako koja e tvoja omilena boja i slicno.Mi go zede samo pasosot i CV-to, a na telefon mi rece da ponesam i sliki no ne mi gi pobaraa.Dali sum prosol ili?.Pozdrav!


Epa, 90% sansi deka vece si vo igra, t.e. si prosol.. sega cekaj da ti javat, a ako ne ti javat nesto denovive, pojdi do tamu, onaka da prasas sto ima novo, no gledaj da ne bides naporen:), toa ne ti treba :)
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
kobasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 14:39
Skid a i ti li si u grupu do 15 ?
Кон врв
sars Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sars Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 16:45
Originally posted by Crnko Crnko напиша:

Originally posted by sars sars напиша:

Zdravo na site. Deneska bev na intervju vo A.Palas za pozicija vo dyncorp i pojma nemam dali sum prosol,mi rece kao me stavile pomosnik elektricar no nisto drugo ne mi rece nitu deka ke mi se javat da me kontaktiraat nitu nisto, samo mi rece you free to go. E sega dali sum vo igra ili? Inaku aplicirav za elektricar i intervjuto bese vo hodnikot me prasa kade i sto rabotam i toa bese se, a imase luge vo hodnikot sto potpolnuvaa nekoi formulari kako koja e tvoja omilena boja i slicno.Mi go zede samo pasosot i CV-to, a na telefon mi rece da ponesam i sliki no ne mi gi pobaraa.Dali sum prosol ili?.Pozdrav!


Epa, 90% sansi deka vece si vo igra, t.e. si prosol.. sega cekaj da ti javat, a ako ne ti javat nesto denovive, pojdi do tamu, onaka da prasas sto ima novo, no gledaj da ne bides naporen:), toa ne ti treba :)
Fala na odgovorot Crnko
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 19:51
Ја стварно веќе не знам уште колку ке се чека ... но тоа ни е ... како и да е ни останува да чекаме :)
Кон врв
brbrbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brbrbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 20:30
decki pozdrav do site kako sto rekov ke vi pisam vo petok.denes bev na intervju vo a.palace.pominav na intervju mi ponudija LEAD COOK plata 27 290
ptpisav offer letter pa sega neka mi e na zdravje ako stvarno se ceka po 5 meseci ne e ubava rabotata
inace goran mi rece do 15 januari treba da bides na rabotno mesto pa ke vidime dali ke bide taka.
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 20:42
Originally posted by brbrbr brbrbr напиша:

decki pozdrav do site kako sto rekov ke vi pisam vo petok.denes bev na intervju vo a.palace.pominav na intervju mi ponudija LEAD COOK plata 27 290
ptpisav offer letter pa sega neka mi e na zdravje ako stvarno se ceka po 5 meseci ne e ubava rabotata
inace goran mi rece do 15 januari treba da bides na rabotno mesto pa ke vidime dali ke bide taka.
Drugar 15 januari ili 15 dekemvri ?
Кон врв
micevmicev Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај micevmicev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 21:34
Денес бев и јас на интервју во А. Палас ама за разлика од sars мене ме држаа 3 часа и на три места ми правеа интервју. Ми понудија прво две други места expeditor и едно друго, пополнуваа неколку формулари прашалници и на крај ме откачија дека немало во моментов за IT. Кога ке имало ке ме повикаат. Бараат да бидеш добар со англискиот.

Изменето од micevmicev - 26.Ноември.2010 во 21:35
Кон врв
brbrbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brbrbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 21:42
Originally posted by micevmicev micevmicev напиша:

Денес бев и јас на интервју во А. Палас ама за разлика од sars мене ме држаа 3 часа и на три места ми правеа интервју. Ми понудија прво две други места expeditor и едно друго, пополнуваа неколку формулари прашалници и на крај ме откачија дека немало во моментов за IT. Кога ке имало ке ме повикаат. Бараат да бидеш добар со англискиот.

i mene me isprasuvaa site zelencuci na angliski nacini na podgotovka na hrana uste cistackata mi falese da mi prave intervju ,svetiv deka koj ne go vladee angliskiot tesko da dobie pozicija,NARAVOUCENIE luge ucete angliski
Кон врв
dzemoace Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzemoace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2010 во 10:53
denes mi se javija mi kazaa deka za dve nedeli odprilika letam,ima li uste nekojsto mu se javile
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 104105106107108 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,137 секунди.