IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 102103104105106 135>
Автор
Порака
fimi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2010 во 09:43
Skopje 83 ti se javi li nekoj od regruterite so ponudata za vo kujna ili po mail , zosto ako e samo po mail so taa ponuda ne mozes da ides na intervju kolku sto jas sum zapoznaen i kakotoa pocnavte kako na konsultacii so regruterive da odita vo a.palas neli i od dyncorp ne pustaa ako tie ne te povikale.
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2010 во 12:43
Originally posted by fimi fimi напиша:

Skopje 83 ti se javi li nekoj od regruterite so ponudata za vo kujna ili po mail , zosto ako e samo po mail so taa ponuda ne mozes da ides na intervju kolku sto jas sum zapoznaen i kakotoa pocnavte kako na konsultacii so regruterive da odita vo a.palas neli i od dyncorp ne pustaa ako tie ne te povikale.


Znam se toa.
Ne, seuste nisto.
Кон врв
brbrbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brbrbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2010 во 17:43
decki ke mi go kaze li nekoj brojot na dyncorp vo a.palace
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2010 во 22:38
Jas imav eden sto mi se javija 078...nesto za zal ne go socuvav...
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 01:12
А што не пробаш да отидеш до Александар Палас ... и ја го имав бројот ама не го сочував
Кон врв
anadam Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anadam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 01:25
Originally posted by brbrbr brbrbr напиша:

decki ke mi go kaze li nekoj brojot na dyncorp vo a.palace


078 279 399
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 11:07
Originally posted by Crnko Crnko напиша:

Испратена: 27.Јули.2010 во 02:28
Веќе пишав на хрватскиот сајт дека од пред две недели им се смени однесувањеето на овие од ДајнКорп... Станаа многу нервозни, а тоа не смее да е одлика на HR, Human Resources... однесувањето им е срање... А кога првите денови се појавија ми даваа визитки да делам по пријатели... И да немаа уши главата ќе им се поделеше од насмевка ...
Е сега се смени и начинот на работа... Е браос...
Инаку нема на што да се жалам од нив... Ми понудија работа за 13000 долари, ги замолив да ми понудат нешто што има барем 18000 ... И сега чекам... Инаку, не, не е проблем англискиот.. бев првенец на генерација, технички англиски А регрутерот ми д'ткаше кога ме прашуваше...англискиот му е слаб... И работев во Америка... Резимето ми е одлично за позициите кој ги бараат, но ми понудија нешто сосема друго... Е сега треба да чекам да се отвори позиција ко за мене, а таква позиција веќе многу други добија... Е сега, не е ли до нивното его, а?... но како и да е, чекам на DynCorp, RESSALC, а се надевам на Fluor, во септември... Во меѓувреме, барајки по нет, глеам дека има и други работни места по светов, па се дадов и во таква потера по работа... Нафтени Платформи, АбуДаби, Дубаи, Кувајт и секое друго Свирипичино на кое ќе налетам... па со господ напред, и пљачките на стапче, по бел свет...
А некој праша, од РЕССАЛК уште ништо и по дваа месеца...



Se secavam koga go pisuvav ova gore, kolku bev nervozen poradi odnesuvanjeto na TIE regruteri u DynCorp.... I se prasuvav zosto e taka, dali e do nivnoto ego... Sega doznavme deka do DZEBOT im bilo...:)
I doznav deka e Resa LLC

Изменето од Crnko - 24.Ноември.2010 во 11:11
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
atletiko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај atletiko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 12:02
zdravo prijateli
dali moze nekoj da mi kaze dali nekoj od fluor e vo A.P
i dali moze da se aplicira kaj niv ..blagodaram
Кон врв
d84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 12:08
Originally posted by atletiko atletiko напиша:

zdravo prijateli
dali moze nekoj da mi kaze dali nekoj od fluor e vo A.P
i dali moze da se aplicira kaj niv ..blagodaram


Tuka se od 03.11.2010 - i sto znam jas ke bidev do 18.12.2010

Apliciranje .. Only ONLINE ... http://www.fluor.com/careers/pages/logcap_iv_opportunities_search.aspx


JAS go najdov eden e-mail od regruter, i mu pisav i eve sto dobiv :

Do not continue to email me. The ONLY way to gain a job with Fluor is by applying online and then a recruiter will contact you should they be interested in speaking about employment.

Thank you for your interest with Fluor


Pozdrav

Изменето од d84 - 24.Ноември.2010 во 12:15
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 17:36
@ Crnko ... Ама стварно неколку пати ти го прочитав текстот и никако да ти го сватам...како мислиш до џебот им било и тоа со RESSALC ... дај објасни малку подобро. А инаку јас до сега што бев неколку пати до кај нив т.е. во А.П. во dyn corp беа многу фини и насмеани ... ама сепак ај објасни подобро
Кон врв
brbrbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brbrbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 18:55
decki fala vi mnogu se javiv zavrsiv rabota
inace i jas imam nesto da dodadam : neli e frustyriracki nekoj sto ne vlegol vo zivotot vo kujna dobiva pozicii za food service a eve primer jas imam 12 god rabotno iskustvo kako pekar, gotvac,mesar i da so golem zor dobijam pozicija i toa na dyncorp
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 20:34
Originally posted by brbrbr brbrbr напиша:

decki fala vi mnogu se javiv zavrsiv rabota
inace i jas imam nesto da dodadam : neli e frustyriracki nekoj sto ne vlegol vo zivotot vo kujna dobiva pozicii za food service a eve primer jas imam 12 god rabotno iskustvo kako pekar, gotvac,mesar i da so golem zor dobijam pozicija i toa na dyncorp


Ajde vazno si dobil...
So sreka
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 20:45
Originally posted by brbrbr brbrbr напиша:

decki fala vi mnogu se javiv zavrsiv rabota
inace i jas imam nesto da dodadam : neli e frustyriracki nekoj sto ne vlegol vo zivotot vo kujna dobiva pozicii za food service a eve primer jas imam 12 god rabotno iskustvo kako pekar, gotvac,mesar i da so golem zor dobijam pozicija i toa na dyncorp
Kolku ti e platata za Food service ?
Кон врв
brbrbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brbrbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 22:45
Originally posted by Sospa Sospa напиша:

Originally posted by brbrbr brbrbr напиша:

decki fala vi mnogu se javiv zavrsiv rabota
inace i jas imam nesto da dodadam : neli e frustyriracki nekoj sto ne vlegol vo zivotot vo kujna dobiva pozicii za food service a eve primer jas imam 12 god rabotno iskustvo kako pekar, gotvac,mesar i da so golem zor dobijam pozicija i toa na dyncorp
Kolku ti e platata za Food service ?

pa crnecot se mislese koja pozicija da mi ja dade ili glaven pekar ili glaven kuvar mi rece da go donesam original pasosot nosev samo kopja ke odam vo petok mi rece licno nemu da mu se obratam pa ke pisam so ke bide vo petok za pekar e 34 000
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 102103104105106 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.