IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101102103104105 135>
Автор
Порака
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2010 во 22:57
Не ми е јасно само како го дупеле ... ај поопширно објасни .... хахах се зезам, во право си си Црнко за платите. Затоа мора да се учи англиски и да се знае што ке се работи а не само да се замине таму и после о туго леле
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2010 во 23:03
Vo nasava drzava prv pari ke zeme toj sto kuti i sto nema vrska :)))

Ajde ,ajde zaminete popoleka i da javete kako i sto :)))

Изменето од Skopje83 - 21.Ноември.2010 во 23:04
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2010 во 23:13
Ја чекам утре да ми се јават ... ако ми се јават прво на вас ви пишувам
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2010 во 23:40
hehhe... Skid... Kao go dupele?.. Abe go dupele Juznoamericki... Ete kako...
Eve so e dobroa komunikacija:)



A i druzba so Indijci... :) Mnogu OK decko, Rajendra Thapa..



Zatoa, poslusajte, ucete jazik, dobro spremete se i ce uspeete..

Udri Brus Li, potepaj ih svi :) :)


A vaka se uziva u Mexico... So Davidoff Ambasadrice u raka..


Изменето од Crnko - 21.Ноември.2010 во 23:50
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2010 во 23:54
super sliki
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2010 во 08:19
@ Crnko, прекрасни слики ... тоа е што викаш комуникација
Кон врв
fimi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2010 во 10:18
skopje 83 kako uspea da dobies ponuda za kujna vo fluor koga cekase da ti sa javat od dyncorp za administracija, a i kako ponuda od fluor odamna nema za vo kujna.pa dobro luge ako veke pisuvate bidete iskreni samo taka moze da si pomogneme ako ne samo indijci ke pocnat da idat tamu,dajte iskreno kazete kako uspevate da dojdete do intervju vo fluor.
Кон врв
Vlatko 24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlatko 24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2010 во 11:14
I jas isto imam aplicirano za food service uste od avgust pa eve seuste nisto...Skopje kazi go tajniot nacin kako do intervju
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2010 во 12:14
Originally posted by fimi fimi напиша:

skopje 83 kako uspea da dobies ponuda za kujna vo fluor koga cekase da ti sa javat od dyncorp za administracija, a i kako ponuda od fluor odamna nema za vo kujna.pa dobro luge ako veke pisuvate bidete iskreni samo taka moze da si pomogneme ako ne samo indijci ke pocnat da idat tamu,dajte iskreno kazete kako uspevate da dojdete do intervju vo fluor.


Jas nisto ne izlazav, barem poveketo sto mi se prijateli na forumot znaat
Tocno e deka cekav i seuste cekam za dyncorp za administacija, deneska ke vidam sto e so toa, vo medjuvreme mi dojde edna ponuda za food service za vo Fluor i se mislam dali da odam. Ponudata seuste ne e konecna znaci bese samo predlog od strana na eden na regruterite.
Taka da bi te izlazala ako kazam deka dobiv intervju za food service. Poveketo ke znam ovie denovi.
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2010 во 12:15
Originally posted by Vlatko 24 Vlatko 24 напиша:

I jas isto imam aplicirano za food service uste od avgust pa eve seuste nisto...Skopje kazi go tajniot nacin kako do intervju


zeni be sto ne ke napravat
se salam
ke ti pisam poveke stom doznam
Кон врв
crnokonjac Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај crnokonjac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2010 во 15:43
ne sakam da te navreduvam no......hm firmata PPE deneska go izgubi dogovorot na nivno mesto dojde druga firma kazi mi kade e REACON kazi mi kada e KBR ne zboruvaj gluposti i ako mozes da proveris proveri ke ti bideme blagodarni... blagodaram

P.s ne pametuvajte mnogu si stetite samote sebesi a i na drugite okolu vas ako si tolku pameten ti veke ke bese ovde i ke rabotese za nekoja plata od 120 000- 130 000$
a ne da se stavas na nivo so filipincite i indijcite...
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2010 во 16:11
@ Crnokonjac барем пиши на кого се однесува текстот ... а инаку што е до работниците во кујна, денес на уште еден мој пријател му се јавија и му одложија за крај евентуално почеток на јануари одењето за Авганистан. Како што му кажале им стигнал список по втор пат со луѓе од таков тип на работа и тогаш е финалниот рок за одење. Поздрав и се најубаво
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2010 во 21:37
Nesto opsirno za ovaa pozicija LG4 FN MWR Technician plata so se raboti tamu,zosto go vidov opisot na net,pa da ne znaete nekoj sto ja raboti i kolku e platena.Pozdrav

Изменето од Sospa - 22.Ноември.2010 во 21:37
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2010 во 02:50
Хаха денес богами немаше никој од овие да се јави ... ни sms не сакаа да пратат ... а инаку за тmwr technician има доста луѓе отидено, но точно не знам што работат ... знам дека по тератани но сепак би требало да користиш малку гугл за да дознаеш повеќе   
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101102103104105 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.