IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9495969798 135>
Автор
Порака
DANIEL.84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DANIEL.84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 17:55
Prijateli samo opusteno ke bide,i jas kolku sto razbrav toa ke bide intervju nesto kako prvoto samo sto ke potrae minuta do dve poveke taka da treba da imate osnovno poznavanje na angliski i ke bide so sreka
Кон врв
sasa-skopje Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasa-skopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 17:57
Originally posted by DANIEL.84 DANIEL.84 напиша:

Prijateli samo opusteno ke bide,i jas kolku sto razbrav toa ke bide intervju nesto kako prvoto samo sto ke potrae minuta do dve poveke taka da treba da imate osnovno poznavanje na angliski i ke bide so sreka

da, ok e toa, no dali e arno ili ne. zs e sevo ova? toa e prasanjeto
Кон врв
DANIEL.84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DANIEL.84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 18:06
ARNO E VALJDA POSTO IMALE PROBLEMI SO TIE STO OTIDOA BILE TRUPOVI ANGLISKI I IMALO PROBLEMI VO KOMUNIKACIJATA TAKA DA TIE SEA STO KE POMINAT KE ODAT TIE STO NEMA DA POMINAT NEMA DA ODAT I TAKA TOA E ZATOA PODUCETE MALKU OD MALKU PA SO SREKA
Кон врв
urban84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај urban84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 18:33
a kako se aplicira direktno vo DynCorp ?
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 18:39
Decki ajde vaka sega edno prasnje vo Job requisition status do sega za site pozicii sto imav aplicirano mi stoese OPEN, sega mi stoi Approved.Dali znae nekoj sto e rabotava ?

Изменето од Sospa - 18.Ноември.2010 во 19:46
Кон врв
skyscraper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skyscraper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 18:43
Originally posted by Sospa Sospa напиша:

Decki ajde vaka sega edno prasnje vo Job requisition status do sega za site pozicii sto imav aplicirano mi stoese OPEN, sega mi stoi Approved.Dali zane nekoj sto e rabotava ?


Sigurno deka e pozitivno no ako sakas trkni do A.Palace vo sekoj slucaj.Pred da odis isprati im go Cv-to na email-ot.
Mislam deka dobra ideja e.
Samo objasni im go slucajot nakratko ...
Кон врв
damjan001 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај damjan001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 18:45
Originally posted by urban84 urban84 напиша:

a kako se aplicira direktno vo DynCorp ?

a da otides vo palas direktno
Кон врв
skyscraper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skyscraper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 18:45
Originally posted by DANIEL.84 DANIEL.84 напиша:

ARNO E VALJDA POSTO IMALE PROBLEMI SO TIE STO OTIDOA BILE TRUPOVI ANGLISKI I IMALO PROBLEMI VO KOMUNIKACIJATA TAKA DA TIE SEA STO KE POMINAT KE ODAT TIE STO NEMA DA POMINAT NEMA DA ODAT I TAKA TOA E ZATOA PODUCETE MALKU OD MALKU PA SO SREKA


Razbrav deka imalo dvajca koi nemale poim angliski,nitu eden zbor.
I sega poradi niv site gi analiziraat i gi cekaat vo A.Palace ...

Изменето од skyscraper - 18.Ноември.2010 во 18:45
Кон врв
urban84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај urban84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 18:52
Originally posted by damjan001 damjan001 напиша:

Originally posted by urban84 urban84 напиша:

a kako se aplicira direktno vo DynCorp ?

a da otides vo palas direktno

velis primaat stranki ? ja mislev da ne odi online aplikacijata, i u palace samo intervjuto ...
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 18:54
Originally posted by skyscraper skyscraper напиша:

Originally posted by Sospa Sospa напиша:

Decki ajde vaka sega edno prasnje vo Job requisition status do sega za site pozicii sto imav aplicirano mi stoese OPEN, sega mi stoi Approved.Dali zane nekoj sto e rabotava ?


Sigurno deka e pozitivno no ako sakas trkni do A.Palace vo sekoj slucaj.Pred da odis isprati im go Cv-to na email-ot.
Mislam deka dobra ideja e.
Samo objasni im go slucajot nakratko ...
Se raboti za fluor,Aplicirav za pozicija i namesto open mi stoi aproved,Aplicirav pred eden saat

Изменето од Sospa - 18.Ноември.2010 во 18:55
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 18:56
Originally posted by damjan001 damjan001 напиша:

Originally posted by urban84 urban84 напиша:

a kako se aplicira direktno vo DynCorp ?

a da otides vo palas direktno
Damjan Pa ne li vrakaat od dyncorp ako otides taka ???
Кон врв
skyscraper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skyscraper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 19:30
Originally posted by Sospa Sospa напиша:

Originally posted by skyscraper skyscraper напиша:

Originally posted by Sospa Sospa напиша:

Decki ajde vaka sega edno prasnje vo Job requisition status do sega za site pozicii sto imav aplicirano mi stoese OPEN, sega mi stoi Approved.Dali zane nekoj sto e rabotava ?


Sigurno deka e pozitivno no ako sakas trkni do A.Palace vo sekoj slucaj.Pred da odis isprati im go Cv-to na email-ot.
Mislam deka dobra ideja e.
Samo objasni im go slucajot nakratko ...
Se raboti za fluor,Aplicirav za pozicija i namesto open mi stoi aproved,Aplicirav pred eden saat


Togas, bidi strpliv(a) ke ti se javat.
Кон врв
damjan001 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај damjan001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 19:46
Originally posted by Sospa Sospa напиша:

Originally posted by damjan001 damjan001 напиша:

Originally posted by urban84 urban84 напиша:

a kako se aplicira direktno vo DynCorp ?

a da otides vo palas direktno
Damjan Pa ne li vrakaat od dyncorp ako otides taka ???

vrakaat od fluor ne od dyncorp
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 20:20
Враќаат и од Dyn Corp ... нормално е ако немаш повик од нив да те вратат. Многу луѓе знам што ги имаат вратено ... пробајте но пред тоа спремете си добро резиме и добар говор и да се надеваме дека нема да ве вратат :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9495969798 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.