IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9192939495 135>
Автор
Порака
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 08:37
Originally posted by Sospa Sospa напиша:

Originally posted by Skopje83 Skopje83 напиша:

Ovoj od Dyncorp uste ne mi se javi a rece do ponedelnik
ke go utepam:) ima da mu idam tamu vo palas
Aplicirase i na stranata na dyncor i dopolnitelno go prati Cv to na macedonianrecruiting@dyn-intl.com ili kako ???Malce podetelno.Pozdrav


Aplicirav i preku web stranicata a i preku emailot.
Koga aplicirav direkntno na emailot odma posle 5 min mi se javi i mi vika cekam da mi odobrat pozicija dali imat slobodna i ke ti se javam do ponedelnik...eve deneska sreda....


Inaku fala @DeniMK   za info za preglednite na ginekolog, najubavo od tuka da si gi resite nego da ve vrakaat i samo povtorno da se maltretirate.

Изменето од Skopje83 - 17.Ноември.2010 во 08:38
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 08:40
Moze li nekoj da mi objasni kakvi vizi ni vadat pred da trgneme?
Amerikanski vizi? ili samata drzava Avganistan ni bara viza za vlez?


I kolku dena se zadzuvat grupite vo Dubai na pregledite?

Изменето од Skopje83 - 17.Ноември.2010 во 08:41
Кон врв
sasa-skopje Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasa-skopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 08:41
Originally posted by butterfly8 butterfly8 напиша:

Originally posted by mene mene напиша:

Јас бев на интервју(Dyncorp) на 04.06.2010 во Хотел Ројал,а по маил пратив на 07.06.2010, и од тогаш ништо,нити ми се јавија нити добив нешто по маил.
Па ве молам ако некој бил во тоа време и на тоа место да ми каже дали со него контактирале. А исто така ако некој знае за мојата понудена работа
(Adminstrative assistant Jr.)нешто да ми каже на пример што поточно се работи и која е платата.


Vo hotel Rojal ne bea od DynCorp tuku od MPI(regruterska firma koja posreduva za DynCorp!).Tie tebe ti ponudile pozicija, no treba da cekaat prethodno od glavnata kancelarija na DynCorp da im odobrat deka tvoeto CV odgovara za profilot sto go baraat.Toa moze da trae dolgo vreme, epten dolgo, a moze i da ti odobrat pobrzo.
Inace za pozicijata samoto ime treba da ti kaze deka stanuva zbor za kancelariska rabota so potrebno odlicno poznavanje od angliskiot jazik i sluzenje so kompjuteri.Za platata neznam tocno, no veruvam deka vo h.Rojal ti kazale.
Pozdrav i srekno


aj malku i za ovoj ressalc da kazam nesto. uste vo maj bev, mi ponudija pozicija i do den denes ne mi se imaat javeno. zatoa posto si gi imame dyn corp vo sk, direktno kaj niv i gotova rabota. oni se glavnite. nema zs da se ide preku drugi i treti koi rabotat za dyn
Кон врв
skyscraper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skyscraper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 09:11
Originally posted by sasa-skopje sasa-skopje напиша:

Originally posted by skyscraper skyscraper напиша:

Originally posted by SKID SKID напиша:

За прегледите прашајте некој што е веќе таму или што има одено. Како што знам, таму детално ти прават тестови и нормално за мали грешки ако немаш потврда од доктор те враќаат. А посебна важност му даваат на шекерот во крвта. Така да направете си целосни тестови и видете колку сте здрави. Како и да е ова може да го потврди некој што е веќе таму.


"Skid",da nadopolnam i uste nesto za site nas.
Potrebno e da si go imame i vakcioniot (imunizacion) list - (sudski) preveden na angliski jazik.


malku da te nadopolnam, ..... taa kniskata sto e za vakcini e MEGUNARODNA, taka da ne treba prevod na toa. ti spomnuvas "imunizacionen list) sto pretpostavuvam e sosema razlicno od ona sto go imam jas. e sega, ... ke me prasas kade se vadi? ako si od sk znam da ti kazam no ako ne si ... togas :-((((
vo sk e vo bivsa proleke ambulanta. no ...... prethodno treba da gi soberes site info za site vakcini. PRIMER, za pretskolska vozrast kaj sto si se lekuval, mozebi vo mlin balkan ambulantata, .... potoa, ..... ako kako ucenik si bil vo jane sandanski togas i tamu ides i baras dokument (zolto kartonce) koi vakcini koga si gi primal. e otkako ke soberes toa, togas ides vo bivso proleke i tamu gi prepisuvaat vo taa specijalna zolta kniska koja e megunarodna
valjda me razbravte site, iako slicna procedura e i za od drugite gradovi

http://www.youtube.com/watch?v=XCxFTh-XDy8



Blagodaram za interesnata informacija,"Sasa-Skopje".
Ovoj dokument - potvrda e samo vo slucaj da go pobaraat vo Kuwait.

Imaj prijaten den
i se najubavo
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 10:57
sasa-skopje se soglasuvam i jas go izvadiv toa zolto kartonce(toa se site vakcini koi si gi primil do sega) i toa ne treba da se preveduva, vazi sekade vo stranstvo, toa e i negovata namena.Na angliski e i gi pisuva tvoite generalii plus broj na pasos. Jas vo Stip plativ 250,-den. za nego, ne znam kako e vo drugite gradovi. E sega, dali ima potreba od nego, toa ne znam, jas na svoja raka go izvadiv , a znam nekoi koi pominaa i bez nego.
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 11:31
@skyscraper & @DeniMK... Kakko so kazaa reg.. kartonceto so vakcini "is a must"... :)
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
milkovska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milkovska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 13:26
Ке сака ли некој да ми каже каков е овој документ
Local Contact Information (home/mobile #) од флуор го бараат?
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 13:34
Има некој што чека повик од Dyn Corp за карта и виза?
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 13:48
.......

Изменето од butterfly8 - 31.Октомври.2011 во 15:08
Кон врв
milkovska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milkovska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 13:50
Dali e toa onoj del vo SPOT sto e kade sto pisuva najblizok rodnina,bidejki nemam drug takov dokument sto mi go pratiaja za da go popolnam?Te molam ako imas vreme i ako sakas objasni mi?
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 13:55
........

Изменето од butterfly8 - 31.Октомври.2011 во 15:07
Кон врв
milkovska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milkovska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 13:56
Blagodaram
Кон врв
brbrbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brbrbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 14:53
decki da ve prasam ima li pozicii za food service na dyncorp ili pekari ,mislam vo a.palace nudele i takvi pozicii,na web stranata na dyncorp nema
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 16:53
Deneska vo Dyncorp povikuvale soferi nekoi bile na intervju...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9192939495 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.