IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9091929394 135>
Автор
Порака
mene Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mene Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 18:36
Blagodaram butterfly8 i SKID,
"Inace za pozicijata samoto ime treba da ti kaze deka stanuva zbor za kancelariska rabota so potrebno odlicno poznavanje od angliskiot jazik i sluzenje so kompjuteri."
Za ova znaev, kancelariska rabota e sirok poim,zatoa navedov POTOCNO.Sepak fala butterfly8.
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 18:40
Na forumov procitav negde deka ako ne si ok na zdravsvenite testovi vo Kuvait ili Dubai te vrkaaat nazat, ne daj boze da se sluc nikomu toa no ete primier ako se sluci znae li nekoj nesto konkretno, deneska razgovarav so eden poznanik negov priajtel ke odi za avganistan-vo kujna navodno platata bila okolu 52 000 $ preku dyncopr.Ako znae nekoj nesto neka pise pozdrav do site na forumov
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 18:45
Originally posted by Sospa Sospa напиша:

Na forumov procitav negde deka ako ne si ok na zdravsvenite testovi vo Kuvait ili Dubai te vrkaaat nazat, ne daj boze da se sluc nikomu toa no ete primier ako se sluci znae li nekoj nesto konkretno, deneska razgovarav so eden poznanik negov priajtel ke odi za avganistan-vo kujna navodno platata bila okolu 52 000 $ preku dyncopr.Ako znae nekoj nesto neka pise pozdrav do site na forumov


ne veruvam deka e volkava plata..eve od mene proverena informacija:
pomosnik pekar 27000$..sto bi mozel toj da raboti za 52000???

za pregledite, tocno, ako ne e vo red nesto te vrakaat, ako go sredis toa ovde i dobies potvrda od nas doktor deka si zdrav ili deka primas soodvetna terapija, si go preveduvas naodot, go prakas na regruterite i pak zaminuvas na povtoren pregled.

Pozdrav do zenite: Odete na ginekolog, napravete pregledi odovde, za mala infekcija vrakaat
Кон врв
drmr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај drmr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 19:04
Originally posted by mene mene напиша:

Јас бев на интервју(Dyncorp) на 04.06.2010 во Хотел Ројал,а по маил пратив на 07.06.2010, и од тогаш ништо,нити ми се јавија нити добив нешто по маил.
Па ве молам ако некој бил во тоа време и на тоа место да ми каже дали со него контактирале. А исто така ако некој знае за мојата понудена работа
(Adminstrative assistant Jr.)нешто да ми каже на пример што поточно се работи и која е платата.



I jas bev togas vo rojal tamu bea od resallc bev na intervju i prativ dokumenti po mail no ottogas nisto
se javuvav i na toj pece no mi rekoa cekaj i cekaj i cekaj. LAZAT na golemo
ne e budala toj sto ne znae da cita tuku toj sto se sto ke procita misli deka e tocno
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 19:57
Originally posted by nove27 nove27 напиша:



Crnko so naprai ti? Do kaj ti e rabotata?


Nove, bi ti kazal, ama ne te znam... :)
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 22:03
За прегледите прашајте некој што е веќе таму или што има одено. Како што знам, таму детално ти прават тестови и нормално за мали грешки ако немаш потврда од доктор те враќаат. А посебна важност му даваат на шекерот во крвта. Така да направете си целосни тестови и видете колку сте здрави. Како и да е ова може да го потврди некој што е веќе таму.
Кон врв
fimi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 23:18
dali moze nekoj da mi odgovori dali pregledite i za dvete kompanii se pravat vo kuvajt, i dokolku nekoj apliciral podetalno dali moze da mi objasni za truck driver heavy dali treba posebna dozvola iza bileting tehnician za sto stanuva zbor i visina na plata
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 23:32
Значи вака...Ако си регрутиран од страна на FLUOR, тогаш медицинските тестови т.е. те носат во клиниката Систина во Скопје и таму ти ги прават сите подетални тестови т.е. уво, очи, срце (ехг), крвен притисок, и целосен скен на телото. Во Dyn Corp за тестови прво тука правиш ТБЦ - туберколоза тест и нормално во документите потполуваш за твојата моментална здравствена состојба, после тие проверки и завршување на документи те носат во кувајт или дубаи (зависно од визата) и таму ти ги прават целосните тестови што ти ги прават и во FLUOR. Нормално ако паднеш на тестовите те враќаат назад. А за работата прашај некој што е таму по лична порака зашто тешко вака да ти одговорат. Поздрав
Кон врв
ivteo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivteo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 03:46
eve informacija od prva raka :))
znaci u dubai imate slednite pregledi: panorama na zabi i pregled,krv i urin,internist,ushno,ochno i 7 vakcini (2 u desno ramo,2 u levo,2 u debelo meso i edna na jazik).kaj mene u grupa se vrateni devojki so problem na Pap test i decko poradi zabi.E sega,oni te prakaat doma da se sredis i pak nazad (ke povtorite istite pregledi za koi sto bevte vrateni).Site sto zaminuvate zemete si zimski alista,ovde e ladnoooo.Jas nemav problemda unesam laptop,kamera i mobil,samo stonemozete da gi koristite dodeka ne dobiete zelen bedz,a go dobivate za eden den.Obavezno ponesete potvrda od policija na makedonski i angliski,bez potvrda nema bedz. Eto,pozdrav svima i se gledame:)))
Кон врв
sasohamer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasohamer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 06:36
Originally posted by ivteo ivteo напиша:

eve informacija od prva raka :))
znaci u dubai imate slednite pregledi: panorama na zabi i pregled,krv i urin,internist,ushno,ochno i 7 vakcini (2 u desno ramo,2 u levo,2 u debelo meso i edna na jazik).kaj mene u grupa se vrateni devojki so problem na Pap test i decko poradi zabi.E sega,oni te prakaat doma da se sredis i pak nazad (ke povtorite istite pregledi za koi sto bevte vrateni).Site sto zaminuvate zemete si zimski alista,ovde e ladnoooo.Jas nemav problemda unesam laptop,kamera i mobil,samo stonemozete da gi koristite dodeka ne dobiete zelen bedz,a go dobivate za eden den.Obavezno ponesete potvrda od policija na makedonski i angliski,bez potvrda nema bedz. Eto,pozdrav svima i se gledame:)))




G O S P O D    Z D R A V J E   D A   T I   D A D E (sto znaci info od prva raka) I   C U V A J   SE    

Изменето од sasohamer - 17.Ноември.2010 во 06:37
Кон врв
damjan001 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај damjan001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 07:50
prevedi sve sto imas(uverenija,diplomi,preporaka i drugo),od glavniot vlez levo po skalite i vo celo ti se kancelariite na dyncorp,vo fluor ne odi ako nemas zakazano intervju
Кон врв
skyscraper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skyscraper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 07:58
Originally posted by SKID SKID напиша:

За прегледите прашајте некој што е веќе таму или што има одено. Како што знам, таму детално ти прават тестови и нормално за мали грешки ако немаш потврда од доктор те враќаат. А посебна важност му даваат на шекерот во крвта. Така да направете си целосни тестови и видете колку сте здрави. Како и да е ова може да го потврди некој што е веќе таму.


"Skid",da nadopolnam i uste nesto za site nas.
Potrebno e da si go imame i vakcioniot (imunizacion) list - (sudski) preveden na angliski jazik.
Кон врв
skyscraper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skyscraper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 08:01
Originally posted by damjan001 damjan001 напиша:

prevedi sve sto imas(uverenija,diplomi,preporaka i drugo),od glavniot vlez levo po skalite i vo celo ti se kancelariite na dyncorp,vo fluor ne odi ako nemas zakazano intervju


Da,kolku sto poveke sertifikati,priznanija i drugo,
tolku se pogolemi shansite za Offer Letter.
Кон врв
sasa-skopje Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasa-skopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 08:23
Originally posted by skyscraper skyscraper напиша:

Originally posted by SKID SKID напиша:

За прегледите прашајте некој што е веќе таму или што има одено. Како што знам, таму детално ти прават тестови и нормално за мали грешки ако немаш потврда од доктор те враќаат. А посебна важност му даваат на шекерот во крвта. Така да направете си целосни тестови и видете колку сте здрави. Како и да е ова може да го потврди некој што е веќе таму.


"Skid",da nadopolnam i uste nesto za site nas.
Potrebno e da si go imame i vakcioniot (imunizacion) list - (sudski) preveden na angliski jazik.


malku da te nadopolnam, ..... taa kniskata sto e za vakcini e MEGUNARODNA, taka da ne treba prevod na toa. ti spomnuvas "imunizacionen list) sto pretpostavuvam e sosema razlicno od ona sto go imam jas. e sega, ... ke me prasas kade se vadi? ako si od sk znam da ti kazam no ako ne si ... togas :-((((
vo sk e vo bivsa proleke ambulanta. no ...... prethodno treba da gi soberes site info za site vakcini. PRIMER, za pretskolska vozrast kaj sto si se lekuval, mozebi vo mlin balkan ambulantata, .... potoa, ..... ako kako ucenik si bil vo jane sandanski togas i tamu ides i baras dokument (zolto kartonce) koi vakcini koga si gi primal. e otkako ke soberes toa, togas ides vo bivso proleke i tamu gi prepisuvaat vo taa specijalna zolta kniska koja e megunarodna
valjda me razbravte site, iako slicna procedura e i za od drugite gradovi

http://www.youtube.com/watch?v=XCxFTh-XDy8

Изменето од sasa-skopje - 17.Ноември.2010 во 08:27
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9091929394 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.