IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8990919293 135>
Автор
Порака
d84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2010 во 22:58
Zdr,

Dobi li nekoj povik od Fluor-ci?

Pozdrav
Кон врв
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 09:53


Crnko so naprai ti? Do kaj ti e rabotata?

Изменето од nove27 - 16.Ноември.2010 во 09:54
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 10:29
Ovoj od Dyncorp uste ne mi se javi a rece do ponedelnik
ke go utepam:) ima da mu idam tamu vo palas
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 10:54
Originally posted by Skopje83 Skopje83 напиша:

Ovoj od Dyncorp uste ne mi se javi a rece do ponedelnik
ke go utepam:) ima da mu idam tamu vo palas
Aplicirase i na stranata na dyncor i dopolnitelno go prati Cv to na macedonianrecruiting@dyn-intl.com ili kako ???Malce podetelno.Pozdrav
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 12:50
Кај мене веќе две недели поминаа одкако ги предадов финалните документи и сеуште ништо. Имам прашање до луѓето што се таму т.е. што ги имаат поминато тестовите во дубаи или кувајт. Еден мој пријател беше на ЕХГ и таму резултатите му беа 100 а како што знам нормално е од 60 - 80. Е сеа прашањето ми е, дали ке му праат проблеми за таквиот резултат и дали воопшто прават ЕХГ таму. Инаку пријателот мој е 26 години.
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 13:22
Originally posted by SKID SKID напиша:

Кај мене веќе две недели поминаа одкако ги предадов финалните документи и сеуште ништо. Имам прашање до луѓето што се таму т.е. што ги имаат поминато тестовите во дубаи или кувајт. Еден мој пријател беше на ЕХГ и таму резултатите му беа 100 а како што знам нормално е од 60 - 80. Е сеа прашањето ми е, дали ке му праат проблеми за таквиот резултат и дали воопшто прават ЕХГ таму. Инаку пријателот мој е 26 години.
Me interesira za pregledive sto kako se slucuva ovde, dali gi pravis sam ili imas nekoj od regruterite-ovlasento lice so tebe,jas imam zab koj smo mi e pod lek i taka treba da stoi uste 3 do 4 meseci sto se slucuva togas?
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 13:24
Од тестовите тука правиш само тбц т.е. туберколоза тест а другите тестови си ги правиш онака чисто ради себе си ... затоа и прашав, кои тестови ги прават таму т.е. во дубаи и кувајт
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 13:44
Originally posted by SKID SKID напиша:

Од тестовите тука правиш само тбц т.е. туберколоза тест а другите тестови си ги правиш онака чисто ради себе си ... затоа и прашав, кои тестови ги прават таму т.е. во дубаи и кувајт
Dobro ova go zborime za Dyncorp?Zosto znam drugar lani odese so luge od fluor znaci gi nadgleduvaat celo vreme testovite
Кон врв
damjan001 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај damjan001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 14:28
DIREKTO VO ALEKSANDAR PALAS ODI
Кон врв
DANIEL.84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DANIEL.84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 14:40
ok znaci od testovi vo dubai kuvait najveke se vnimava na srce i krven pritisok potoa na zabi moze da ti falat no ne i da ti bidat rasipani i ima normalno i drugi testovi kako seker i ostanato no sekoj si gi znae moznostite okolu negovoto zdravje zatoa ako se custvuvate podgotveni samo napred i so sreka
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 14:51
Originally posted by damjan001 damjan001 напиша:

DIREKTO VO ALEKSANDAR PALAS ODI
Od Kade se vlaga da gi preveduvam li dokumentive ?
Кон врв
mene Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mene Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 15:12
Јас бев на интервју(Dyncorp) на 04.06.2010 во Хотел Ројал,а по маил пратив на 07.06.2010, и од тогаш ништо,нити ми се јавија нити добив нешто по маил.
Па ве молам ако некој бил во тоа време и на тоа место да ми каже дали со него контактирале. А исто така ако некој знае за мојата понудена работа
(Adminstrative assistant Jr.)нешто да ми каже на пример што поточно се работи и која е платата.
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 17:04

......

Изменето од butterfly8 - 31.Октомври.2011 во 14:58
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 17:20
Сите што се преку Ressalc или MPI знајте дека ке се изначекате ... а можно е никогаш да не ни отидете за Авганистан. Одат луѓето преку нив, ама многу ретко и многу чекање. Ви кажувам од свое лично 8 месечно чекање. АПлицирајте директно во флуор или во dyn corp. Одење директно во Александар Палас не се исплати. Ке ве вратат и ке ви речат да аплицирате на маил адреаса (ова важи за FLUOR и DYN CORP). Така ви посакувам многу среќа и успех во аплицирањето. Поздрав и се најубаво
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8990919293 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.