IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7879808182 135>
Автор
Порака
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 21:58
Originally posted by Vlatko 24 Vlatko 24 напиша:

Skopje 83 koga aplicirase ti za vo Fluor?Ima li nekoi novosti od ostanatite kandidati?Dali na nekoj mu zakazale fluorci intervju ovie denovi?I dajte kazete od koj broj se javuvaat da bideme spremni koga ke se desi toa Pozdrav


Jas aplicirav ima mesec dena
ti kazuvam slucaj drugar mi nekni aplicirase istiot den mu pisale mail za intervju, se e do srekata.
Da da deneska imase vo Palas okolu 30 luge, vcera okolu 40
site dogovor potpisuvaa . Do 18ti Dek. se tuka.
Mislam nekoj vikase od fiksen se javuvale, ete pa na nekoi po mail i prakaat...koj ke gi znae ..

Eden Bosanec na drugiot forum dobil pokana da prisustvuva na predavanje online...se zavisi do niv.
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 21:59
Originally posted by SKID SKID напиша:

Како што реков таква е ситуацијата каде што за такви позиции е премногу тешко да се влезе...Тоа само таму можеш да добиеш ... како и да е со среќа и пиши ако те викнат ... позз


Da se nadevame , ne ima mnogu pa ke vidime
Кон врв
Vlatko 24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlatko 24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 22:30
Jas od avgust imam aplicirano i nisto seuste.Sve e do srekata,ajde da se nadevame deka do Nova Godinake ne viknat bar na ragovor
Кон врв
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 22:44
Abe kolega ja i ti ista pozicija imame.Mene mi se javi istata devojka i mi rece da se spremam deka trgam za 14dena,kako na tebe so ti kazaa,samo so togas bese 17septemvri pa neznam sto zakasnija tolku???:)


Изменето од nove27 - 09.Ноември.2010 во 22:45
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 22:49
Originally posted by Vlatko 24 Vlatko 24 напиша:

Jas od avgust imam aplicirano i nisto seuste.Sve e do srekata,ajde da se nadevame deka do Nova Godinake ne viknat bar na ragovor


Da se nadevame
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 22:50
Originally posted by Skopje83 Skopje83 напиша:

Originally posted by Vlatko 24 Vlatko 24 напиша:

Jas od avgust imam aplicirano i nisto seuste.Sve e do srekata,ajde da se nadevame deka do Nova Godinake ne viknat bar na ragovor


Da se nadevame

Jas utre moze ke se vidam so nekoj od regrutive pa ke vi prenesam sto i kako.
Кон врв
Vlatko 24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlatko 24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 23:27
Dobro a nekoj covek nemoze li da najdeme sto se poznava so ovie od Fluor nekako da urgira bar da ne viknat na razzgovor?Jas slusnav za eden takov tip od edna koleska.On kao pomagal vaka na luge,ama baralprva plata da mu se dade nego.Sto i ne e taka loso.Samo neznam dali seuste se zanimava so ova.Plus neznamdali e za Fluor ili za drugava kompanija
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 23:44
Originally posted by Vlatko 24 Vlatko 24 напиша:

Dobro a nekoj covek nemoze li da najdeme sto se poznava so ovie od Fluor nekako da urgira bar da ne viknat na razzgovor?Jas slusnav za eden takov tip od edna koleska.On kao pomagal vaka na luge,ama baralprva plata da mu se dade nego.Sto i ne e taka loso.Samo neznam dali seuste se zanimava so ova.Plus neznamdali e za Fluor ili za drugava kompanija


Da ti kazam pravo sum slusala za tie , ali znam deka poveketo bile izmamnici i lazele,taka da za dzabe pari ke davas.
Jas utre ke odam preku edna vrska , ke zboram so eden od niv, pa ke vidime sto ke mi kaze.
Ke prasam sto sega im treba momentalno koi pozicii i ostanatoto .
Кон врв
Vlatko 24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlatko 24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 23:57
Ok ajde se slusame utre se nadevam so poubavi informacii.Srekno.Pozdrav
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2010 во 00:06
blagodaram
se nadevam deka ke probam da soberam sto poveke info.
Кон врв
Peshevski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Peshevski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2010 во 02:44
Здраво на сите ...
Доколку сте информирани и запознаени, и ако некој може да ми каже за значењата на следниве статуси и промени на мојот профил на FLUOR.
Значи во JOB SUBMISSION STATUS на една аплицирана позиција во JOB REQUISITION STATUS стои: ON HOLD, и во STATUS OF SUBMISSION стои: UNDER REVIEW.
Доколку некој би знаел поконкретно да ми каже за претходно наведените промени на статусите на мојот профил на FLUOR би му бил благодарен.
ПОЗДРАВ, и со среќа на сите во аплицирањата!
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2010 во 08:37
Statusot ti e staven na cekanje - On Hold
pa posle se prefrlil na - Razgleduvanje - Under Review



Изменето од Skopje83 - 10.Ноември.2010 во 09:29
Кон врв
d84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2010 во 09:39
Originally posted by Peshevski Peshevski напиша:

Здраво на сите ...
Доколку сте информирани и запознаени, и ако некој може да ми каже за значењата на следниве статуси и промени на мојот профил на FLUOR.
Значи во JOB SUBMISSION STATUS на една аплицирана позиција во JOB REQUISITION STATUS стои: ON HOLD, и во STATUS OF SUBMISSION стои: UNDER REVIEW.
Доколку некој би знаел поконкретно да ми каже за претходно наведените промени на статусите на мојот профил на FLUOR би му бил благодарен.
ПОЗДРАВ, и со среќа на сите во аплицирањата!


Ajde so sreka... denes.. ili ovie denovi ke imas ili tel. povik.. ili mail.. ke primas za Interview!

So sreka..!
Кон врв
kabul2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kabul2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2010 во 10:05
Jas odamna nisto ne sum napisala,zosto dignav race,aplicirav 15.07,i vcera mi se javija deka za 21 den odam.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7879808182 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.