IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4748495051 100>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 16:18
Диер...

секој мора да си има дома барем по една баба џеврие,... нели многу ме нервира кога некој одговара или прашува,... а јас зборувам со сосема трета личност.... да не речам дури и на телефон....

денеска дали направив нешто корисно освен што се издрогирав од мирисот на лакот,... се испошлакав 3-4 пати со 3-4 различни шари и дезени, за на крај се да џитнам.... и да завршам со розов - дреч - лак...

ја дочитав книгата.... пребрзо... кога ќе земам нешто да читам немам кочница.... и сега се мислам каде да одам да се издувам...

п.с. барем не треба да учам латински... или евентуално физика, чувај боже....

farewell

Изменето од BisernA - 07.Ноември.2010 во 16:18
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 22:15
Д. Идивиди.

Јас незнам што ми е.
Да влегувам во менопауза -не влегувам (пу, пу скраја да е)
Да сум во пубертет -сум.
Ама да се правам јака -епа не го можам тоа сега, бидејќи јас од сите денови во месецот, 20 дена имам ПМС.
Па си мислам, значи, бројот на деновите кои се загрозени со тој ПМС (пребегај македонче сирото) се намалува правопропорционално со зголемувањето на возраста на женката.

И така.
Како бонус тука на форумов има и постови со поезија од Петре М. Андреевски, Пол Елијар, Жан Превер, Перо Зубац, Гане Тодоровски, па кога на тоа ќе додадеш некоја меланхонична песна од „Азра“ и Дорина со лешници -самоубиство во поим.

А зошто?
Е ни сама не знам.
Не е ни љубов...
Не е ни школо...
Не е ни некоја домашна ситуација...
Не е ни депресија (море сеуште не е)

Е што е де?
Губење во времето и просторот?
Или едноставно јас љубам да се самосожалувам и да сум таква, инертна и флегматична кога е есен.

И да, ме мучи и ме нервира се што е живо и диво околу мене, се ми пречи, се.
Сите ми се некако... исти.
Никаков интерес спрема уметност од било каков вид да не се покажувало, најважно во животот било да си поминат нај јако на Тони Зен и Стаклар.

Хендрикс врати сеееееее!


П.С: „И денови и ноќи определени од твоите клепки.“

-ова ме убива.
Повеќе убива што е напишано од машко.

Изменето од Tiggy Vicious - 08.Ноември.2010 во 22:40
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 22:22

          Drag IDIVIDI,

 Ne si mi vo kozhata . Aj bidi mi pozdraven големо%20гушкање
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 22:44
Идивиди.... што ли го мачи кралов над мене?

КингДавид.... до пред недела дена и јас се чувствував како да пропаѓам во живо блато и не гледав спас (а и така беше) , ама еве од пред некој ден почна со големи чекори на арно и си испливав на повшина.... Само, почнав да гледам стари што не сум ги ни приметувал до сега и да слушам ствари што биле кажани испод моќта на моево уво...

детално препровери се ... некаде имаш пропуст чим ова трае со денови...  чарето ти е тука само не можиш да го видиш оти до сега не ти било во палетата на решенија...намигнување 100%, освен ако не е од оние работи кои се препуштени само на другите а ти аутсајдерски мораш да ги гледаш и само да чекаш да помини време....

Ајде , имаш од мене голема поддршка и ти држам среќа да успееш во тоа, што и да е , што толку те испоти...

големо%20гушкање
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 22:49

 Drag IDIVIDI,

Volksvagen i nekoi drugi clenovi mi davaat moralna poddrska , imas prekrasni clenovi . Ubavo e da se cujat ohrabruvacki zborovi.

Poseben pozdrav do niv големо%20гушкање да





   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 22:50
мене кингдавид ми се чини ко веома среќен човек...

-Драг ИдиВиди...

-срамота е кога неможеш ни сам со себе на раат да помуабетиш...каубој










Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 22:53
ехеее...колку треба за среќа , ЏО.... голема%20насмевка така ти изгледа пошто си поштеден од детали.... трепкањеголемо%20гушкање  Инаку , во принцип... сите сме среќни да

Изменето од volkswagen - 09.Ноември.2010 во 22:54
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2010 во 12:36
Драг ИДИВИДИ...
за пофалба си нема што...па вика:

безмалку 2 000 000 (два милиони) пораки...
близу 10 000 теми...
дури 60 форуми...
од ни помалку ни повеќе,туку 15 000 членови..

браво..браво....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2010 во 19:23
Драг идивиди

одамна не сум ти пишала, не те заборавив, донт вори, имам многу пополнет животен распоред, монотон по малку, ама тоа е....што се мора - мора се среќа
Ај и јас да не ти се жалам, ќе ти кажам дека ќе си купувам нов телефон, на тач и тоа. плазење

чаоооооо ооо.о о.о .о .о .о .о.о.о.оооо.....
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2010 во 13:43
Драги...


Сега вака прават...а што ќе прават кога ќе ме нема
И покрај се, јас уста не отворив.
Останав верна на ветувањето.
Тие не останаа верни.
И секогаш јас бев крива.
И секогаш јас бев таа што го извлекуваше подебелиот крај.
И никогаш не се налутив.
И сега пак...

Нека е за убаво, удри по магарето
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2010 во 17:40
Оп стоп.... боц и готово...   плачење   па голема%20насмевка

Само момент требаше и сите стравови да не останиш без некого што можеби ти значи ги снема...  „и додека медицинската сестра те бриши со памуче на газето кај што била инекцијата“ ти си бришиш солзите и си викаш: па и не беше страшно... само момент требаше и ПУф. ... па го нема ... си поминал на ред...среќа

Драг Идивиди...  на „деловен план“ нижам успеси.... просто почнав да си се воодушевувам.... нели ми оди прекрасно?трепкање

Па да.. ја сум брилијантен.... нема потреба повеќе да се замарам со тупаци....


Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2010 во 16:49
Drag idividi ne bi bilo loso od tvoja strana koga bi najmil psiholog za site nas, ocigledno ni treba.Denovive ima premnogu novosti kaj mene koi me zbunija i se nekako vo mesto si tapkam, neznam poveke sto da mislam i kako da postapam i da nezaboravam nemoj da se raduvas sto sum ti pisal zasto vo bliska idnina nema pak da ti pisam pozz idividi.
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2010 во 00:20
Бивши драги....


А што да ти кажам. Веќе се е кажано. Некој друг кажа место мене. И знам дека не вреди, да вредело немаше да биде вака. Таман ќе си речеш најлошото помина...ете ти нешто бетер на врата.
И се мислам, и се мислам..и никако да смислам. Не знам ни зошто, ни како ..ни што. Ама знам дека што и да е ...ќе помине.

Тука па..сите ми мачкаат очи. Се покажаа некои во вистинско светло. Штета што порано не стиснав игнор. Полесно ќе беше сега. Немаше да мислам ни зошто, ни како би реагирала. Некои луѓе се вредни за почит...другите па..не вредат ни пет пари. Среќа што нема да има повеќе...мислење. Баба нема одвише мозок...
Жал ми е за некои работи тука...што излегоа од контрола. Можеше да не биде вака. Се можеше да се смени...само ако не постапев така. И вреди ли сега да седам и да се прашувам како ќе беше...ако беше...? А што ако не беше? И никогаш немало да биде? Имаше право еден член...пред 3-4 месеци...само што не го послушав.

И така ...вака...тоа е тоа....

Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2010 во 10:56
драг идивиди ...

ама , зашо она обожава да се преправа во сноб...?

или само е срамежлива...збунетост

или сум само деген...збунетост




when will be the last question spoken?

глупчо
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4748495051 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.