IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7475767778 135>
Автор
Порака
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 05:52
Originally posted by dzemoace dzemoace напиша:

дечки конечно и јас потпишав договор денес,за виљушкарист


brao we e sea ti preostanuva da cekas i cekas ...
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 11:48
i na mene mi stigna denes viza i karta u cetvrtok idam
Кон врв
talamasca Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај talamasca Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 12:30
Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

i na mene mi stigna denes viza i karta u cetvrtok idam



koja pozicija i kolku ti ponudija godisna plata ?
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 15:10
mwr tehnician
Кон врв
tir_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tir_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 17:25
Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

i na mene mi stigna denes viza i karta u cetvrtok idam


super!

ti se javija pred toa da te prasaat dali si uste zainteresiran za pozicijata? ima na nekoj koj mu se javile? mene mi se javija pred 10tina dena, i mi rekoa da ocekuvam naskoro da idam, pa me interesira dali ima nekoj iskustvo so toa

Изменето од tir_sk - 07.Ноември.2010 во 17:26
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 07:25
Originally posted by tir_sk tir_sk напиша:

Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

i na mene mi stigna denes viza i karta u cetvrtok idam


super!

ti se javija pred toa da te prasaat dali si uste zainteresiran za pozicijata? ima na nekoj koj mu se javile? mene mi se javija pred 10tina dena, i mi rekoa da ocekuvam naskoro da idam, pa me interesira dali ima nekoj iskustvo so toa


dada mi se javija 14 dena pred da dobijam viza i karta dali sum podgotven.mi napravija zavrsno inervju

ti brate ides 100% drugata nedela
Кон врв
ivteo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivteo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 08:04
Pozdrav na site od Dubai:) aj da vi prenesam sto se slucuva ovde jer znam kolku jas so dusa cekav neko da javi.Pat e dosta naporen al ok to se pominuva.Sekoj den sme na prozivka vo 6 porucek,ko ne se javi dvapati odi doma odma.Lekarski pregledi,cel den u klinika podeleni vo grupi.Internista,zabar,labaratorija,usno,ocno,vakcini i za zeni PAP test.Pregledi se jako rigorozni i za najmala glupost vrakaat doma da znaete.Doma se vracas (ne daj boze) da se izlecis i ides pak nazad da ne brinete.Testiranje nema nikakvo po angliski al moze da te prasuvaat lekari pa i regruter,tek onaka :))) ete,pozdrav i ajde pakuvajte se
Кон врв
messi1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај messi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 09:52
.

Изменето од messi1 - 07.Јуни.2015 во 09:47
Кон врв
d84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 10:04
do : Filip1987      

Druze... za koja kompania ke ides.. ako ne e tajna?

Da ne ima nekoj informacija, dali se deckite od Fluor vo makedonija, ili pak koga ke dojdat?

Pozdrav,
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 10:21
Dyncorp

da da fluorci se tuka vo skopje vo Aleksandar Palace
Кон врв
d84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 10:34
Fala brat... za brziot odgovor!

So sreqa vo Afghanistan! Pozdrav
Кон врв
tir_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tir_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 11:57
Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

Originally posted by tir_sk tir_sk напиша:

Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

i na mene mi stigna denes viza i karta u cetvrtok idam


super!

ti se javija pred toa da te prasaat dali si uste zainteresiran za pozicijata? ima na nekoj koj mu se javile? mene mi se javija pred 10tina dena, i mi rekoa da ocekuvam naskoro da idam, pa me interesira dali ima nekoj iskustvo so toa


dada mi se javija 14 dena pred da dobijam viza i karta dali sum podgotven.mi napravija zavrsno inervju

ti brate ides 100% drugata nedela



da, mene denes mi javija deka cetvrtok letam :))))

pisi nekoj msn/skype pa da se dogovorime da letame zaedno ;)
Кон врв
Vlatko 24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlatko 24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 19:57
Fluor se tuka od pred 5-6 dena i ke bidat ili do 18 dekemvri ili do 5 januar.Ova e informacija od prva raka.
Кон врв
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 20:10
Originally posted by tir_sk tir_sk напиша:

Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

i na mene mi stigna denes viza i karta u cetvrtok idam


super!

ti se javija pred toa da te prasaat dali si uste zainteresiran za pozicijata? ima na nekoj koj mu se javile? mene mi se javija pred 10tina dena, i mi rekoa da ocekuvam naskoro da idam, pa me interesira dali ima nekoj iskustvo so toa
I na mene mi se javija pred 1mes.skoro pa nema nisto taka da ne se nadevaj mnog.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7475767778 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.