IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7374757677 135>
Автор
Порака
kobasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2010 во 15:14
Koga projde na intervjuto i koga gi sredi dokumentite.i posle toa za kolku vreme ti stigna vizata.
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2010 во 16:44
Со среќа на сите што одат натака ... ја чекам карта и виза и се надевам дека ке се видиме таму ... поздрав
Кон врв
sasohamer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasohamer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2010 во 17:22
Originally posted by SKID SKID напиша:

Со среќа на сите што одат натака ... ја чекам карта и виза и се надевам дека ке се видиме таму ... поздрав



Za sto pozicija i od koga cekas ako ne e tajna deka jas cekam viza i karta od 27.08 za bager operator


Изменето од sasohamer - 03.Ноември.2010 во 17:23
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2010 во 17:50
ke odgovoram vo ime na ivteo zatoa sto taa sigurno nema vreme, treba posledniot den da se isprati so svoite

pozicija: Billeting
ceka od juli, negde sredinata, ne znam tocen datum
za viza i karta ja izvestija po telefon vo ponedelnikot, vcera ja podigna od aleksandar palace

mislam deka odgovoriv na sekoe prasanje..
neka im e so sreka na site sto zaminuvaat utre...ivteo kaza deka se 26 vkupno


Кон врв
nikolas1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolas1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2010 во 18:59
Prijatele ako moze podetalno da mi objasnis za lekarskite pregledi bidejki mi e vazna sekoja informacija okolu pregledite.Za sto mozat da te vratat i kakvoi pregledi se pravat.Pozdrav i te molam sto poskoro pisi mi!!!
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2010 во 21:47
Originally posted by nikolas1 nikolas1 напиша:

Prijatele ako moze podetalno da mi objasnis za lekarskite pregledi bidejki mi e vazna sekoja informacija okolu pregledite.Za sto mozat da te vratat i kakvoi pregledi se pravat.Pozdrav i te molam sto poskoro pisi mi!!!


ne znam na kogo mu se obrakas, pretpostavuvam na mene, zatoa sto sum posledna.
ne sum bila na pregledi i ne znam tocno...vrti nazad po postovite ima sto se' proveruvaat
krv, kompletna analiza,srce, krven pritisok, zabi itn..celosen sistematski pregled...vrakaat za bilo sto, sto ne e vo red. visok krven pritisok, ama moze da se sluci da te vratat da go sredis pritisokot i pak da te povikaat, znam eden covek sto taka napravi, za 40 dena pak se vrati. rasipani zabi itn. Ne znam sto da ti kazam. ti si znaes od sto se plasis, ne si napisal nisto.
procitaj nazad ke najdes se, ili odi na blogot na master i tamu mislam deka ima za lekarskite
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2010 во 12:00
Само во Четврток ли се оди за Авганистан?
Кон врв
irbi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај irbi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 15:34
Ludje mi treba malku pomos so popolnuvanje na formularite za Fluor koj znae kako ili koj veke gi popolnil neka mi objasni malku neka mi pise privatna poraka aj ve molam
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 21:12
Brate ke si otides u internet kafe ,i ke si zavrsis rabota za 1000 /1200 den
Кон врв
irbi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај irbi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 22:23
Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

Brate ke si otides u internet kafe ,i ke si zavrsis rabota za 1000 /1200 den


pa znaat li tie od internet kafe da gi popolnat ovie formulari?
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 07:43
e ne be neznaatt!!!!

Ke ti gi sredat i ic da ne se sekiras ,cim si ti dobil dokumenti toa e najmal problem
Кон врв
irbi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај irbi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 09:37
Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

e ne be neznaatt!!!!

Ke ti gi sredat i ic da ne se sekiras ,cim si ti dobil dokumenti toa e najmal problem


blagodaram brat da si ziv i zdrav i mnogu sreca da imas
Кон врв
dzemoace Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzemoace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 21:58
дечки конечно и јас потпишав договор денес,за виљушкарист
Кон врв
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 22:53
Originally posted by dzemoace dzemoace напиша:

дечки конечно и јас потпишав договор денес,за виљушкарист
Sosreka i jas imam za istata pozicija .Kolku ti ponudija ako ne e tajna.?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7374757677 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.