IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4647484950 100>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2010 во 01:41
Ej,.....recisi i ne ti se obrakjam,ama voa moram da ti kazam .......posle tolku dogovaranja,konecno se zapoznavmeсреќа....i bas mi e miloголемо%20гушкање......nadam se torta ke ima nareden patголема%20насмевка,uz kafeto.....mada vekje znam ne jades blagoнамигнување

Изменето од zverka_ - 24.Октомври.2010 во 01:44
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 16:54
Драг идивиди...

Од што прво да почнам?

Прво и основно, да се пожалам на глупово ми школо преполно со шмизлотини и глупачи кои самите себеси се нарекуваат „bIaCh“, „SweeTy“ и „SmizWa“.
Зошто бе зошто Господе...
...зошто постојат такви луѓе?

Второ и споредно, да се... пофалам (!?)
Друштвото може да се каже дека ми се погоди, плус со голем број на стари другарки го прекинав пријателството што и онака беше на стаклени нозе, поради многу работи кои ги ми ги направија бидејќи имам талент да ги изнервирам. Така... келнерот од Казабланка, прекрасен металец, ни пушта Пинк Флојд док им глеам на кафе и ги лажам дека ќе поправат кецовите.

Оцените ми се добри, малце идам од крајност во крајност. Малце.
Имам два кеца. Другите ми се петки, со исклучок на тројката по физичко и хемија.

И така... life goes on...
А ја не одам со него.


Сега идам да учам физиологија, утре ме испрашува.



What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 21:40
 Драг Идивиди.......
Мене ми фали нешто или останатата категорија не е во ред.......збунетост
Веќе стварно незнам дали да се чудам дали да мислам или воопшто да не се замарамне%20знам..........чуден стана народот...никако да се начекаш на иста фрекфенција со некој......се ми оди според Законите на Марфи...Велком ту де клаб........никако да избегам од марфи.....изгледа судбина ми е....не....кој да ти каже.....До сега некако умеев да се справам со таквата ситуација ама веќе ми бега од контрола....не бива....Едноставно нешто мора да се смени..или јас или околните фактори....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2010 во 13:48
Драг,

Знаеш, убав е животот.
Сурово и дрско убав, ама не е фер. Ете, некој ќе шета со кучето покрај кеј, а некој ќе седи затворен во својата соба со четири ѕида и книги со по 105 страници што треба да ги научи пред него.
А и чекам некој сигнал, веќе подолго време. Да знам како да продолжам и накаде да продолжам, не ме разбираш знам, не е битно. Кажи ми да престанам да јадам од благото пред мене. Тргни ми го, ќе се здебелам. Не ми се јаде, од инат јадам, и на раб на влегување во некоја депресија сум. Едно е. И така ти велев, животот е убав, и еден, па искористете го на ваш начин. Нека не ви избега.
Иди,
До следното видување.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2010 во 14:07
Драг Идивиди...   не можам повеќе да читам, неам нерви....   последниве 4 дена испив една цистерна кафе , изедов еден вагон благи гпутости и отседов тешки сати пред книга... резултат... изгубени килограми и во дневник 4 , 3, 5 , ништо, ништо, 1 , 1....  вредеше толку учење?
Е сеа штракај, цреп еден...рамнодушност

Другариве со нивни проблемчиња, едно пиво се неаме напиено уште од саботата... 

И.... лелееее како било тешко да ги откажеш цигарите изненадување .... успешен сум скоро месец и пол и мислам дека никогаш повеќе нема да запалам, ама што мака видов до сеаатага

И сеа... доста ми е улога на „пиксна стабилизатор“ во животов..... сакам да испарам во Претор на 30тина дена и да вдишам воздух малце.... да добијам креативност , вака само ненасочена енергија...не
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 21:17
Драг идивиди............уште иста шема..........не%20знам
не може веќе вакане%20зборувам

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2010 во 19:42
Драг Идивиди... коњак-пепси те молам пред да влезам во борба...
се чувствувам како последна будала затоа што не можам да се спуштам ниво подолу и да преминам преку туѓи грешки со мои отстапки...
Страшно е за мене драг мој.... само... покрај тоа што пуста желба ми е да скубнам „жива глава“ од бојново поле, се надевам дека ќе нанесам болни вистини , де, де... порази ....
фала му на бога,до сега се држам...
Ама.... за да си ја свртиш водата во твојата воденица, и да се сакаш, да сакаш , да можиш и да трпиш покрај тоа што те „шлајфаат“ а за нивно добро треба голема душа....  Се надевам дека собира во мене...трепкање  уф....

драг идивиди... жестоко е... држи ми среќа намигнување
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2010 во 21:28
drag idividiразмислување..si razmisluvam celo ova vreme dodeka se druzimeголема%20насмевка
deka stanavme nekako site del od ova slucuvanje,druzenje tuka ,naviknavme da se pocituvame ,da gi islushame necii zelbi i mislenja...
sepak...se naviknav na ovie dragi licnosti sto se tuka i shto ostavile poseben beleg za mene среќаnavistina mi se prekrasni zaedno so tebe големо%20гушкање...
i mi nedostigash tiголема%20насмевкаi tie dragi likovi ,nivnite sekojdnevni i vecerni druzenja,kako da sme bile od sekogash site zaedno....даete toa go mislev i go
izraziv ......aj doviduvanje idividiголемо%20гушкање
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2010 во 23:06
Драги,

Убаво беше да те читам, да пишувам по темиве, да се зезаме...Ми стана дел од секојдневието. Нешто што ми исполнуваше дел од слободното време.
Убаво е кога идеш тука и знаеш дека ќе размениш некој збор, ќе кажеш нешто што можеби не би го кажал во реалноста.
Но кога веќе го нема тоа, станува поинаку. Од ден на ден се прашуваш дали припаѓаш или не припаѓаш тука, дали можеш да веруваш на некого или само механички ќе си пишуваш по темиве. Логирај се, истропај нешто и замини. Кога знаеш дека веќе не е ни важно што ќе напишеш, кога знаеш дека што и да напишеш нема да остави било каква трага, туку пишуваш колку да не е без ич. Нели е време да се запраша човек..што всушност прави тука?


Ве сакам

Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2010 во 21:45

 Drag IDIVIDI,

Se naogjam na zivotna raskrsnica. Dali ke go odberam vistinskiot pat?

BOG neka bide so mene i da mi pomogne da izberam mudro !
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 21:08
драг идивиди.... бог нека му помогне на КингДавид...


Драг идивиди (II) ... зар мораш да бидеш немилосрден за да стигнеш до успех? Спротивното се покажа како недоволно добар метод, а пошто по цена на (грубо кажано) се` морам да постигнам успех , тогаш ќе си се водам од  „целта ги оправдува сретсвата“ и удирам крваво по се од претходниве 2-3 години....  колку само сакам да можев од страна да го гледав ова...  божествен спектакл...         свиркање
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 22:08
Драг Идивиди
Од толку многу нешта кои што треба да ги направам јас си седам тука,и ич не се замарам на крај ќе остане се така .
Деновите ми се идентични еден на друг,некогаш заборавам и кој ден е,мислам и не ме интересира тоа не ми менува ништо.
Се прашувам и зошто ми здосади и работата,тоа не би требало
никогаш да се случи.
Можам да заминам од тука,да променам се засекогаш но ни тоа незнам дали е најдобро?
Ќе ги немам најблиските
како и да е битно си седам тука како се да е ок
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 22:47
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

драг идивиди.... бог нека му помогне на КингДавид...



Drag IDIVIDI, me trogna ova momce volkswagen sto mu teknalo da napise zborovi na poddrska.

Golem pozdrav do nego големо%20гушкање


   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 22:53
Драг идивиди...
Ау, my life is getting... better!?
Не.
Грешам.
Или лажам.

Исто е. Се е исто. Само што трошам пари на безвезни работи и поправив два кеца. Нели е тоа прекрасно? И нели е прекрасно да се убиеш кажувајќи за карлица и стернум и да не ти ја поправи оценката? Прекрасно. Просто и едноставно -прекрасно.

И сакале да ме влечат другаркиве по тоа кафичите...
Ајме мени... шта ме снашло... или така нешто беше...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4647484950 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,184 секунди.