IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7071727374 135>
Автор
Порака
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 20:34
Оваа ми стигна вчера од Resallc
Кон врв
macakoki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macakoki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 21:39
pa........?toa e super! kolku so razbiram angliski ti zaminuvas! by by!
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 21:44
ЌЕ ВИДИМЕ ЈАС УШТЕ НЕ ВЕРУВАМ ,КОГА ЌЕ ДОБИЈАМ ВИЗА Е ТОГАШ
Кон врв
luksi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај luksi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 22:22
TBC testot treba da pokaze reakcija samo neznam tamu do kolku milimetri treba da bide,i nikako cesanje i topenje so voda,mene taka mi rekoa vo ambulanta i vo dokumentot treba da ti pisuva NEGATIVE,a ne POSITIVE!
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 23:01
Originally posted by luksi luksi напиша:

TBC testot treba da pokaze reakcija samo neznam tamu do kolku milimetri treba da bide,i nikako cesanje i topenje so voda,mene taka mi rekoa vo ambulanta i vo dokumentot treba da ti pisuva NEGATIVE,a ne POSITIVE!


така е треба да пишува Negative мене ми е 3 мм Негатив
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 23:54
Секој што оди преку Dyncorp ,после доаѓање во рок од 6 месеци сам си ја плаќаш картата за назад ,а после 2/3 месеци фирмата ти ги врака парите.Дали ре ова точно ?
Кон врв
Gorcovski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorcovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2010 во 03:12
И да е точно (како што еден краток период беше процедурата во KBR), што има врска после изработени 6 месеци ?

Ако travel оделот не им е функицонален како треба, тогаш ПОЕДНОСТАВНО и ПОРЕНТАБИЛНО за самата копанијата е да ти ги платат 800$ одпосле (според потпишаниот договор) илити да направи "reimbursement".

Порентабилно се однесува само на не-американци, оти, иако спротивно од потпишаниот договор, каде и како оштетениот работник ќе тужи за 800$?
Кон врв
hipper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hipper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2010 во 08:57
Koj dobie raobta vo dyn-corp ima da se pokaje 10pati i ima plata poniska od 30.000 $ lugje !u fluor drugo e i mnogu bolje e .
Ja sum ovdeka u avganistan 6 meseci za dyn corp i stvarno sranje e !
menjanje na pozicija samo sanjajte i ne se nadajte ke mavate prijateli zasto site nasi regrutori se fateni i odpusteni.
I zaboravete kbr zasto kbr e istorija.Za drugo ne brinite nema da ve vratat zasto ova firma e bagatela vrabotuva se i sesto a jos nekoj a godina ima da ne poplavat indijci,filipinci i razni crnci i dr nacionalnosti zasto rabotat za dzabe tuka .
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2010 во 09:56
Originally posted by hipper hipper напиша:

Koj dobie raobta vo dyn-corp ima da se pokaje 10pati i ima plata poniska od 30.000 $ lugje !u fluor drugo e i mnogu bolje e .
Ja sum ovdeka u avganistan 6 meseci za dyn corp i stvarno sranje e !
menjanje na pozicija samo sanjajte i ne se nadajte ke mavate prijateli zasto site nasi regrutori se fateni i odpusteni.
I zaboravete kbr zasto kbr e istorija.Za drugo ne brinite nema da ve vratat zasto ova firma e bagatela vrabotuva se i sesto a jos nekoj a godina ima da ne poplavat indijci,filipinci i razni crnci i dr nacionalnosti zasto rabotat za dzabe tuka .



ТИ ШО ПОЗИЦИЈА СИ ?
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2010 во 10:10
Originally posted by hipper hipper напиша:

Koj dobie raobta vo dyn-corp ima da se pokaje 10pati i ima plata poniska od 30.000 $ lugje !u fluor drugo e i mnogu bolje e .
Ja sum ovdeka u avganistan 6 meseci za dyn corp i stvarno sranje e !
menjanje na pozicija samo sanjajte i ne se nadajte ke mavate prijateli zasto site nasi regrutori se fateni i odpusteni.
I zaboravete kbr zasto kbr e istorija.Za drugo ne brinite nema da ve vratat zasto ova firma e bagatela vrabotuva se i sesto a jos nekoj a godina ima da ne poplavat indijci,filipinci i razni crnci i dr nacionalnosti zasto rabotat za dzabe tuka .



covece pa ti so sakas 1200 eu cisti mesecno aj tuka zarabotigi tie parii.
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2010 во 13:20
Значи вака за тбц - туберколоза тестот. Имено тестот треба да ви покаже резултати кои се во mm - милиметри. Т.е. највеќе 10 mm треба да имаме. Повеќе од 10 mm не не примаат. Што значи тбц тестот е последно нешто што го правите во целата постапка на регрутирање. После тоа следува карта и виза. А што е до господинот што вели дека не се исплати..тоа зависи од која гледна точка гледа. Секако дека секој сака поголема плата. Но, направете разлика. Во флуор немате никакви права од тип на ... дозволен интернет, тератана, телефон што во дајн корп е дозволено. Нормално тука доаѓа и безбедноста. Флуор камповите се едни од најгаѓаните камповиод страна на талибанците. За разлика од дајн корп кампови кои се помирни.Е сега, зголемувањето на платата зависи од тоа колку ја разбирате работата и нормално колку имате познавање од англискиот јазик. Т.е. до сега голем дел од луѓето што заминаа ги унапредија и земаа поголеми плати. Барем така е примерот со моите другари. Но сепак, како што кажа еден од членовите по погорните текстови...1200 евра плата мала ли е ? Ако зема некој поголема плата во македонија нека си остане тука. Нека не ги враќа луѓето од нинвата среќа. Срамота е да кажеш дека е мала плата. А уште поголема срамота е да бидеш алчен за пари.Таквите никогаш не земаат поголема плата. Секако јас одам за 20 дена за авганистан па се надевам дека ке ви дадам некоја интересна и корисна информација од таму. А до тогаш поздрав и среќно на сите
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2010 во 06:40
сите отидоа за Авганистан
Кон врв
sasohamer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasohamer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2010 во 07:06
USTE NE IMA STO CEKAME(od 07 mes.)
Кон врв
.:[S.W.A.T]:. Robocop Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај .:[S.W.A.T]:. Robocop Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2010 во 08:18
Jas rabotam za DynCorp Intl vo Kuwait i sum si zadovolen i od rabotata i od firmata, baska sea ima i slobodni denovi ednas vo nedelata. Uzivam tuka i ne se otkazuvam vo skoro vreme ;)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7071727374 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.