IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6970717273 135>
Автор
Порака
macakoki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macakoki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2010 во 23:21
dali znaete koja e platata za cook assistence i dali ima sansi da se pokaci koga ke zamines tamu!

Изменето од macakoki - 26.Октомври.2010 во 23:27
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2010 во 23:47
Platata e 21 000 mislam vo dyn corp a za vo fluor ne sum siguren bash ... no spored praviloto vo fluor ti e X 3 pogolema plata. Taka da malku matematika i ja imas platata od dvete firmi
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 00:48
минимална плата во флуор 40 000 долари годишно. минимална плата во флуор 40 000 долари годишно.
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 09:32
Originally posted by macakoki macakoki напиша:

imam prasanje do denimk dali ima nesto novo vo vrska so nejzinoto zaminuvanje i za koe mesto aplicirase! pozdravce


Nema nisto novo, se uste sum doma, bez nikakva informacija za zaminuvanje.Inaku cekam za Laundry attendant(peralna).


Filip, nikoj ne mi se javil za da me prasa dali sum podgotvena, koga ke gi prasam regruterite dali imaat nekoja informacija, nivniot odgovor e: strpi se, ne znaeme i nie koga ke bide, no stom stasa vizata vednas ke te izvestime
Кон врв
DoubleB Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DoubleB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 10:43
Во мојава група има Laundry attendant од Кенија. Значи твојата позиција ке биде исто така наскоро.
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 11:36
Laundry attendant можат да се изначекаат уште многу. Многу мои другари и другарки чекаат за таа позиција а платата е поразителна. 12 000 долари годишна плата..па ве молам. Келнери во Америка земаат повеќе плата. А направете си математика. Годишно ке трошите барем 2000 долари ... Израчунајте си и видете дали ви е вредно да чекате. Имено, дајте напори ако може да влезете во флуор. Барем таму ке ви се исплати за мала плата да работите. А таму мала плата е навистина голема
Кон врв
Vlatko 24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlatko 24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 11:41
Luge mene na stranata na Fluor nikako ne mi iskacaat onie mesta koi se slobodni,ili bar koi gi nudat od samata kompanija.Dali jas gresam nesto ili sistemot e zaeban neznam.Znaci 10000 pati probav mi pokazuva deka prebaruvanjeto mi e 0.Moze li nekoj da mi podobjasni kako potocno se bara i slicno.Pozdrav
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 11:45
Оваа група сеа шо се во Четврток и Петок ,   преко Дубаи или преку Кувајт ќе одат ?и во која база ?
Кон врв
macakoki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macakoki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 17:29
od ko ke napravis tbc test i deka ne si osuduvan, a i sliki za viza prakas (so bela pozadina), pretpostavuvam deka si pri kraj so procesot! so kazuva vaseto iskustvo? i koj za kolu vreme najbrzo zaminal!
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 19:46
После тој процес од тбц тест и документ за неосудуванст...тогаш имаме 20 дена за добивање на виза и карта ... значи за неполн месец дена заминуваме. Барем така рекоа дечките од дајн корп
Кон врв
macakoki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macakoki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 20:20
Originally posted by SKID SKID напиша:

После тој процес од тбц тест и документ за неосудуванст...тогаш имаме 20 дена за добивање на виза и карта ... значи за неполн месец дена заминуваме. Барем така рекоа дечките од дајн корп
Кон врв
macakoki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macakoki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 20:24
TNX za informacijata! uste nesto da ve prasam! sto reakcija treba da ocekuvame od tbc testot na rakata, oti vo mk site sme vakcinirani od tbc pa logicno e deka ke pokaze simppomi deka sme pozitivni (taka barem mi rece doktorot)! a kaj amerikancive nema takva imunizacija!

Изменето од macakoki - 27.Октомври.2010 во 20:25
Кон врв
macakoki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macakoki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 20:31
a za testot znae nekoj da mi kaze? tnx
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 20:33
Travel has been requested for you. Please confirm if you are ready to travel within 7 to 14 days. I need you reply immediately. I also need every one of you to stop by our office on Monday. We work from 9am to 5pm.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6970717273 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.