IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6768697071 135>
Автор
Порака
nikolas1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolas1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2010 во 18:11
Пријателе колку време се чека и кои документи треба да се извадат во МКД,каде се потпишува оффер летер бидејки сум фамилијарен човек а исто и да си ги средам забите и дали имате информација какви прегледи се прават во Дубаи и за што може да ве вратат,ако имате информација помагајте!!!!уффффффффффффффффф се во еден здив поздрав до нашите во дубаи
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2010 во 18:49
Originally posted by DoubleB DoubleB напиша:

Голем поздрав од Дубаи.

Очекував да има повеќе Македонци во групава ама само петорица сме. Најверојатно се имаат откажано бидејки мислам дека видов 12 на списокот за лет.
Следната група треба да дојде во четврток така да денес утре веќе ќе треба да добиете телефонски повик (за позициите кои одат нормално).


kade vide na spisok deka treba da idat uste makedonci ?
Кон врв
damjan001 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај damjan001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2010 во 19:33
Originally posted by nikolas1 nikolas1 напиша:

Пријателе колку време се чека и кои документи треба да се извадат во МКД,каде се потпишува оффер летер бидејки сум фамилијарен човек а исто и да си ги средам забите и дали имате информација какви прегледи се прават во Дубаи и за што може да ве вратат,ако имате информација помагајте!!!!уффффффффффффффффф се во еден здив поздрав до нашите во дубаи

na intervju ides so cv i fotokopija od pasos
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2010 во 19:44
Originally posted by nikolas1 nikolas1 напиша:

Пријателе колку време се чека и кои документи треба да се извадат во МКД,каде се потпишува оффер летер бидејки сум фамилијарен човек а исто и да си ги средам забите и дали имате информација какви прегледи се прават во Дубаи и за што може да ве вратат,ако имате информација помагајте!!!!уффффффффффффффффф се во еден здив поздрав до нашите во дубаи


Offer letter se potpisuva posle intervjuto vo Aleksandar palace, ako ima pozicija za tebe.Znaci moze da se sluci vo momentot da nema slobodna pozicija i da pocekas nekoj den, no mislam deka sega vednas potpisuvaat zatoa sto poveke ne mozes da otides bez zakazano intervju.
Koj dokumenti se spremaat vo MKD: se pravi TBC test i se vadi potvrda od policija za neosuduvanost..samo toa.treba da gi prevedes na angliski kaj ovlasten sudski preveduvac i da im gi dostavis.No toa ako potpises offer letter.
Vo Dubai se vrsat komplet lekarski pregledi, krv, pritisok ,srce, zabi itn...Zabite sredi gi ovde, zatoa sto pravat i rengen snimka...
Seto ova sto ti go napisav e za Dyncorp, kaj Fluor se drugi pravilata
Pozdrav
Кон врв
nikolas1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolas1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2010 во 21:49
Дали треба дипломата од заврсено образование да биде исто така преведена кај овластен судски преведувач и дали имаш некој кој може да го препорачаш.Дали имаш информација преку која банка е најповолно да се извади девизна сметка и за што конкретно може да те вратат од Дубаи во поглед на здравствената состојба,зошто вака сите се чувствуваме здрави,ама се бидува нели.
Кон врв
nikolas1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolas1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2010 во 22:43
Дали треба дипломата за завршено образование да биде преведена на судски преведувач и дали треба да ја носам на интервјуто.Кажи ми за што се може да те вратат од прегледите од Дубаи во поглед на здравствените прегледи дали се прават ехо снимки на сите органи.Поздрав
Кон врв
pinkpanter Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pinkpanter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 00:39
Jas sum potpisal vo juli i seuste vekam viza

Ludje sakam da ve prasam dali e vistina deka nekoi dobile viza ili samo ne lazat
jas veke ne veruvam deka nekoj dobil viza i si otisol ama ne mozam da razbiram zosto lazat ne sme nie tolku glupi i nepismeni za da ne razbirame .....Eh ludje nemojte da ne potcenuvate tolku mnogu ne e dobro za vaz sto lazete i za onie sto ne prevarile oti ima Gospod i toj vraca sve ......eh eh eh

Изменето од pinkpanter - 25.Октомври.2010 во 00:40
Кон врв
denijob Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај denijob Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 01:14
Originally posted by pinkpanter pinkpanter напиша:

Jas sum potpisal vo juli i seuste vekam viza

Ludje sakam da ve prasam dali e vistina deka nekoi dobile viza ili samo ne lazat
jas veke ne veruvam deka nekoj dobil viza i si otisol ama ne mozam da razbiram zosto lazat ne sme nie tolku glupi i nepismeni za da ne razbirame .....Eh ludje nemojte da ne potcenuvate tolku mnogu ne e dobro za vaz sto lazete i za onie sto ne prevarile oti ima Gospod i toj vraca sve ......eh eh eh


Zdravo, luge rabotite stojat vaka, jas pred tri dena dobiv viza i karta i vo sreda letam za kuvajt.Moj prijatel otide pred eden mesec , znaci tie a ni jas ne ve lazat toa e istina.Jas potpisav OL na 17 jul i sega dobiv viza moj prijatel isto toj den potpisa OL a otide kako sto kazav pred eden mesec .Drug prijatel pak potpisa OL na 9 jul i uste ceka.Znam sto znaci cekanjeto i sam cekac skoro cetri meseci i izgubiv mnogu zivci , ama toa e toa sto drugo mozeme da pravite osven da cekate da ve povikat.Za drugi informacii nemozam da zboram ali od kako ke stignam vo Kuvajt , ke napisam se detalno sto i kako odat pregledi i ostalo. Za sega od mene tolko pozdrav do site i da se vidime site tamo. POZDRAV
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 02:57
Originally posted by nikolas1 nikolas1 напиша:

Дали треба дипломата од заврсено образование да биде исто така преведена кај овластен судски преведувач и дали имаш некој кој може да го препорачаш.Дали имаш информација преку која банка е најповолно да се извади девизна сметка и за што конкретно може да те вратат од Дубаи во поглед на здравствената состојба,зошто вака сите се чувствуваме здрави,ама се бидува нели.


Diplomata od sredno treba da si ja prevedes..
Za pregledite ne mozam da ti kazam tocno, zatoa sto ne sum bila seuste, ke cekame da ne izvesti nekoj od tamu, eve denijob ke kaze narednata nedela...Znam nekoi raboti od sto mi kazale drugi. Mene regruterot mi rece, moze i za rasipan zab da te vratat.Moj sovet ako imas nekoj problem ovde, na pr. visok pritisok dobro bi bilo da si zemes izvestaj od doktor , koi lekovi gi primas i toa da go prevedes na angliski..Imam slusnato deka ne pravat problem togas...E sega ova go imam slusnato, dali e taka ne tvrdam..ako znae nekoj za sigurno neka potvrdi.
Drugo sto znam sigurno, moze da se sluci da te vratat zaradi angliskiot..ova sigurno..go pomines intervjuto ovde, no moze da se sluci tamu da te primetat deka ne si dovolno dobar so jazikot za taa pozicija i te vrakaat...
se nadevam deka site ke dobieme viza konecno i deka ke pomineme lesno vo dubai, kuwait, ne e vazno kade, samo da trgneme ednas.

P.S.
denijob so sreka neka ti e...pa javi se od tamu, izvestuvaj ne kako se odvivaat rabotite
Кон врв
Gorcovski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorcovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 03:06
Поминаа скоро 10 дена, а ниту еден активен (+ лично благодарен) член на темата не го повика master1 да се врати во советодавните и волонтерските води за добробит на македонскиот работник, ... СРАМОТА!

master1 врати се!
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 04:36
Kolegi Dali i kaj vas e isto. Na stranite na DynCorp i Fluor nema novi pozicii postirano.. Poslednite se so datum od 22.10...?

Изменето од Crnko - 25.Октомври.2010 во 04:37
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 09:03
Originally posted by Gorcovski Gorcovski напиша:

Поминаа скоро 10 дена, а ниту еден активен (+ лично благодарен) член на темата не го повика master1 да се врати во советодавните и волонтерските води за добробит на македонскиот работник, ... СРАМОТА!

master1 врати се!


Sekako deka treba da se vrati, jas veke vo eden post porano rekov deka treba da sme srekni i blagodarni sto toj ni deli informacii.
Jas ne napisav nisto,zatoa sto redovno sledam sto toj ke objavi na drugite forumi, go sledam i na facebook,i negoviot blog, no toa ne e slucaj so site. Sekako deka e podobro za site koi seriozno ja sakaat ovaa rabota, toj da e ovde..
No negov e izborot.
Pozdrav master1
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 09:06
Originally posted by Crnko Crnko напиша:

Kolegi Dali i kaj vas e isto. Na stranite na DynCorp i Fluor nema novi pozicii postirano.. Poslednite se so datum od 22.10...?


Isto e i kaj mene..posleden datum 22.10
Se slucuvalo i porano za vikend da nema novi pozicii
Ke objavat denes
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 17:48
@DeniMK.. Thks... :)
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6768697071 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.