IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5960616263 135>
Автор
Порака
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 13:22
Пријателе убаво си го спакувал текстот само си заборавил една работа дека сепак не си сам на овој свет и дека по тебе ке остане некој или сеуште нема,не е битно.Битно е дека дали цената која ја плакаат лугето таму е оправдана и дали целта ги оправдува очекувањата,нели?Сепак сите ние имаме фамилии и дека треба да се грижиме за нив.А затоа кој со колку пари поминува таму и не е толку битно.Едно е јасно дека тој што работи и сака да заработи и во нашава државичка може да заработува за живот.Јас лично имам позавидно работно искуство и дојде моментот да си го искеширам моето искуство,така да сега заработувам солидна сума на пари.Можеби сум срекник или ксметлија,не е битно но тој што сака да заработи може и тука да заработи за пристоен живот.Годините си поминуваат пријателе,а како што гледам си постар од мене.Дали си се запрашал што ке правиш кога ке се вратиш дома?Готови пари се трошат брзо,сум го почуствувал на моја кожа.Можеби ке живеам посиромашно со моите 300евра месечно и ке работам повеке за да заработам ама знам дека сум дома.Тоа чувство дека си дома вреди повеке од 50000долари годишно.Сум бил и во нашата 2001 и добро знам какво е чувството кога не си дома.Но сепак секој со своја математика и не се лути на коментариве.Сепак секој има право на свој избор и на свој коментар.Нашиот народ кажал ако не можеш да му помогнеш,не му одмагај,остави го.Поздрав и ништо лично кон тебе.
Кон врв
talamasca Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај talamasca Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 13:39
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Пријателе убаво си го спакувал текстот само си заборавил една работа дека сепак не си сам на овој свет и дека по тебе ке остане некој или сеуште нема,не е битно.Битно е дека дали цената која ја плакаат лугето таму е оправдана и дали целта ги оправдува очекувањата,нели?Сепак сите ние имаме фамилии и дека треба да се грижиме за нив.А затоа кој со колку пари поминува таму и не е толку битно.Едно е јасно дека тој што работи и сака да заработи и во нашава државичка може да заработува за живот.Јас лично имам позавидно работно искуство и дојде моментот да си го искеширам моето искуство,така да сега заработувам солидна сума на пари.Можеби сум срекник или ксметлија,не е битно но тој што сака да заработи може и тука да заработи за пристоен живот.Годините си поминуваат пријателе,а како што гледам си постар од мене.Дали си се запрашал што ке правиш кога ке се вратиш дома?Готови пари се трошат брзо,сум го почуствувал на моја кожа.Можеби ке живеам посиромашно со моите 300евра месечно и ке работам повеке за да заработам ама знам дека сум дома.Тоа чувство дека си дома вреди повеке од 50000долари годишно.Сум бил и во нашата 2001 и добро знам какво е чувството кога не си дома.Но сепак секој со своја математика и не се лути на коментариве.Сепак секој има право на свој избор и на свој коментар.Нашиот народ кажал ако не можеш да му помогнеш,не му одмагај,остави го.Поздрав и ништо лично кон тебе.


Ти пријателе бегаш надвор од темата. Тука сме да делиме информации и да си помогнеме, кој САКА (НИКОЈ НИКОГО НЕ ТЕРА) да оди да работи во Авганистан. Секој си има свои проблеми и свои мислења, така да ако немаш нешто да кажеш во врска со ФЛУОР ИЛИ ДАЈНКОРП, те молам да не ги “малтретираш“ членовите на форумот со вакви постови, кои немаат никаква врска со темата... Ништо лично и се надевам дека нема да се навредиш. поздрав
Кон врв
DoubleB Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DoubleB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 22:35
Читам на Хрватскиот форум дека има група и на 14. Има ли некој од кај нас да оди на тој датум?
Кон врв
dzemoace Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzemoace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 22:48
ima li nekoj so potpisal denovive ol vo palas
Кон врв
DoubleB Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DoubleB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2010 во 12:13
Инфото дека се лета на 14-ти е точно. Мој другар кој потпиша ОЛ за магационер пред 20-тина дена лета на 14. Денес му се јавиле да му кажат.

Незнам само дали овие на 14-ти се од тие 50 луѓе или стигнале нови списоци.

Изменето од DoubleB - 11.Октомври.2010 во 12:14
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2010 во 13:48
Момци само пазете се од луѓе од тип на ... немој да одиш слабо плаќаат или немој да аплицираш на таа позиција нема да те викнат. Од мое искуство ви пишувам...идам да праам муабет со регруторите во александар палас за позиција it technician и таму сретнав двајца кои ме наговараа да не аплицирам бидејќи на таа позиција нема да викаат и дека само американци ја работат таа позиција. После тоа видов дека уствари тие аплицираа за истата работа и единствена желба им беше да ја остранат конк*ренцијата. Затоа, правете како што ви вели срцето и умот. За други немајте гајле Ако им се иде нека идат и обратно. Поздрав и среќно на сите
Кон врв
DoubleB Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DoubleB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2010 во 15:57
Јас кога го потпишував мојот ОЛ имаше дечко кој потпиша за ИТ. Така да за се што излегува на сајтот со ознака ЛГ4 ФН може да се аплицира.
Кон врв
drmr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај drmr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2010 во 16:41
a ako nem FN dali moze da se aplicira
mene na intervjuto vo resalc mi ponudija pozicija bez FN i uste cekam na ol od juni
ne e budala toj sto ne znae da cita tuku toj sto se sto ke procita misli deka e tocno
Кон врв
nikolas1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolas1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2010 во 17:09
Здраво.Случајно наидов на форумот за нашинци во Афганистан па ме интересира дали има нешто ново зошто се скапав од пракање апликации ама ништо.Помош некоја ако е возможна и прочитав дека се штелува ЦВ-то Идеја некоја или искуство од лугето што се веке таму како сето тоа да се спакува и со малку срека да се замине на печалба.Поздрав
Кон врв
tir_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tir_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 03:06
dokolku si potpisal OL i ti gi pobarale site potrebni dokumenti i na status ti pisuva FINALIZING APPLICATION , toa znaci deka veke od Texas resile deka si ti za tamu, i sega cekas viza i karta, taka? ili treba tek da resavaat za tebe?
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 12:19
Originally posted by tir_sk tir_sk напиша:

dokolku si potpisal OL i ti gi pobarale site potrebni dokumenti i na status ti pisuva FINALIZING APPLICATION , toa znaci deka veke od Texas resile deka si ti za tamu, i sega cekas viza i karta, taka? ili treba tek da resavaat za tebe?


Toa znaci deka cekas viza i karta, da resile da te primat na rabota, no seuste ne e gotovo...te cekaat lekarski pregledi, ako gi pomines niv, a moze da se desi i povtoren kratok test angliski(jas znam za dvajca koi gi vratile od Kuwait radi angliskiot, a mozebi gi ima i poveke),duri togas potpisuvas dogovor za rabota..
OL e ponuda za rabota, uste ne sme primeni...
Znaci, uste ednas, ako si potpisal OL i na status ti pisuva Finalizing, se e vo red, za tuka...cekas viza i karta
Кон врв
munja dunja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај munja dunja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 14:03
zdravo na site.jas sum nova na forumot i imam edno prasanje ako moze nekoj da mi pomogne.maz mi bese na intervju vo kumanovo kaj pece vo juni.gi isprati site potrebni dokumenti vo pdf format i sega ceka.ve molam ako nekoj ima tel.broj na nekoj od regruterite da mi go dade.za da moze da razgovaram so nekogo i da mi dade nekoja podetalna informacija barem da znaeme na sto sme.blagodaram i vi posakuvam sreca na site sto cekate.
koj ceka ce doceka !!!!!!!!

Изменето од munja dunja - 12.Октомври.2010 во 14:04
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 15:19
Originally posted by munja dunja munja dunja напиша:

zdravo na site.jas sum nova na forumot i imam edno prasanje ako moze nekoj da mi pomogne.maz mi bese na intervju vo kumanovo kaj pece vo juni.gi isprati site potrebni dokumenti vo pdf format i sega ceka.ve molam ako nekoj ima tel.broj na nekoj od regruterite da mi go dade.za da moze da razgovaram so nekogo i da mi dade nekoja podetalna informacija barem da znaeme na sto sme.blagodaram i vi posakuvam sreca na site sto cekate.
koj ceka ce doceka !!!!!!!!


koja pozicijaa???
Кон врв
munja dunja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај munja dunja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 15:30
labor foreman!!!!!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5960616263 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.