IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5657585960 135>
Автор
Порака
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 09:18
Originally posted by drmr drmr напиша:

dali nekoj znae na stranata na dyn corp dali za rabotnite pozicii za koi se aplicira ima razlika od kade si odnosnoo dali si od balkan ili us
dali za site pozicii moze da aplicirat balkanci ili ne



balkanci apliciraat za poziciite sto imaat oznaka FN.
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 11:05
Na edna moja prijatelka pred malku i se javil regruterot Goran i i kazal deka dobila viza i da ocekuva karta za 2 dena..Pozicija:Data entry clark..e sega veke mozam da kazam deka pocna, zatoa sto ova e licnost sto ja znam...se nadevam deka ovie denovi i nie ostanatite ke se izraduvame
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 11:08
KAKO POCNALO CEKANJEVO ZA VIZI I KARTI MENE MI ISTECE I ROKOT NA OL I UVERENIETO OD POLICIJA I TESTOT OD ATD I SE DRUGO /DZABE PARI DADOV ZA SREDUVANJE NA DOKUMENTITE I SE OSTALOO    AHHH DYNCORP DYNCORPP
Кон врв
DoubleB Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DoubleB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 12:16
Originally posted by DeniMK DeniMK напиша:

Na edna moja prijatelka pred malku i se javil regruterot Goran i i kazal deka dobila viza i da ocekuva karta za 2 dena..Pozicija:Data entry clark..e sega veke mozam da kazam deka pocna, zatoa sto ova e licnost sto ja znam...se nadevam deka ovie denovi i nie ostanatite ke se izraduvame


Кон врв
fatt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 13:42
DeniMK koga aplicirala tvojata drugarka
Кон врв
messi1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај messi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 13:58
isto i na moja prijatelka i se javija za istata pozicija. karta i viza za dva dena! srecno na site!
Кон врв
drmr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај drmr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 15:25
mene vo resallc na intervjuto vo juni mi ponudija security coordinator. A na stranata na dyncorp ne najdov takva pozicija so FN znaci da ne cekam deka ke bide nesto od niv
ne e budala toj sto ne znae da cita tuku toj sto se sto ke procita misli deka e tocno
Кон врв
DoubleB Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DoubleB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 15:29
Originally posted by fatt fatt напиша:

DeniMK koga aplicirala tvojata drugarka


Викаат по потреба (како им требаат во КАФ) освен ако за иста позиција има повеќе луѓе тогаш приоритет имаат оние кои први потпишале (ова го знам од возачите на автобуси).
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 16:38
Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

kako se vika ? od kaj dobila viza i karta od mpi ili resallc ?

e sega kako se vika..da ti dadam i tel.broj pa prasaj ja sam..

Visa dobi direktno od Dyncorp, Aleksandar palace...koga tocno bese na intervju ne mozam da ti kazam, no bese posle mene, a jas bev na 24.06...taka da taa bese nekade pocetok na juli...ne e vazno koga si potpisal OL i ovoj vtoriot OL taa go potpisa edna nedela posle mene...treba seg ataa pozicija i ke odat..eve nekoj pisal deka i drug dobil visa za istata pozicija...
tolku...stom ke razberam nesto drugo ke pisam
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 23:22
Хахах а data entry clerk што се регрутирани од ressalc се изгледа заборавени ... се надевам дека и на мене ке ми стигне нешто од нив ... но еве денес нема ништо ... така да сеуште останува надата дека ке биде нешто. Среќно на девојчињата што ги добиле тие позиции и се најдобро
Кон врв
DoubleB Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DoubleB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 23:28
А вие што сте преку Reѕsalc и MPI, сте разговарале ли со регрутерите на Dyncorp во Александар Палас да ви кажат бар дали воопшто ве имаат во системот и дали сте во тие што чекаат визи?
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2010 во 04:01
Аха... јас лично разговарав со тие луѓе од dyn corp во александар палас и ми рече да аплицирам кај нив .... тоа е ироничното ... што за ressalc како и да не сум правел интервју
Кон врв
DoubleB Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DoubleB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2010 во 09:27
А имаш потпишано OL? Ако имаш не гледам зошто би аплицирал повторно, ама ако немаш ...
Кон врв
fortitudo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fortitudo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2010 во 12:06
Originally posted by DoubleB DoubleB напиша:

А вие што сте преку Reѕsalc и MPI, сте разговарале ли со регрутерите на Dyncorp во Александар Палас да ви кажат бар дали воопшто ве имаат во системот и дали сте во тие што чекаат визи?

Decki vi jos ne svatiste deka Resallc i Dyncorp u Alexandar Palace nemav niss zaednicko. Resallc i Mpi su brokeri za DYncorp(ama za onj glavan Dyncorp), a MPI(zavrsena prica). Ako si bija na razgovor u Resallc nemas nisto ss onija u alexandar palace, cela postupka ti ide onlne, t.e sve e na mail, nisto nema po web site i takoj slicno. I ja cekam preko Resallc mn moi prijatelji otidesva ama toj e toj, samo trpenie sve ke si bide. Pozz decko , Gosevski vide ti ga cel Web Cite i mozu da kazu deka e zalno sto makedonija ne te e zaposlila, posto si stvarno talntiran decko. Pozz Makedonijo!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5657585960 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.