IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4445464748 100>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2010 во 19:39
Драг Идивиди,

зошто кога ќе почнам да се однесувам како нив, прашуваат што не е во ред ?? јас реков дека почнувам да се однесувам според тоа како другите се однесуваат со мене... те нема да се јавиш цела недела... нема ни јас да ти се јавам наредната отсега така ќе биде....

ме фана некој глуп вирус, не можам да престанам да кивам ( дупла доза од порано ) и носов ми е како чешма... посакувам само да си легнам и да спијам доооооолго

угх, утре имам за учење а главата ми пулсираааааааа waaaaaaa
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2010 во 20:04
Драг ИдиВиди,

После долго време ја сонував мајка ми, покојна. роза

Убаво е кога повторно ќе се осети таа безусловна мајчинска љубов, па макар и испратена од ’онаа страна на Ѕвездата’.
Ми недостасува мајка ми, нејзиниот допир, прегратка, збор, насмевка, па и да ме искара кога ќе заборавам дека животот е премногу краток за да биде здодевен - тогаш најмногу ми недостасува.
Оти, само мајката кара од и со љубов.

Драг ИдиВиди, среќна сум кога ја сонувам мајка ми! среќа

Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2010 во 18:07
Драг Идивиди.... цит. „људи ви сте стварно немогучи, чим сте се помирили одма сте се окренули против мене“ така мислам беше.... Марија... „ Луде Године“ 2 дел  ....

Му правам добро...си жртвував се мое за на крајот да си дозволи некој да ме искритикува за нешто најмизерно.... ОП СТОП...

Некој ја премина црвената линија на моиве нерви.... кога веќе се осуди да ми зборни такво нешто а ни сам не е свесен што се сторив за него и првиот ден кога се осети подобро ми пререче, тогаш ќе одам до крај и повторно ќе се жртвувам ама сето ќе замини по вода...  ЈА МОЖАМ БЕЗ СЕКОГО, ТИЕ НЕ МОЖАТ БЕЗ МЕНЕ ... пошто од време на време ги нагазува патетика и параноја и не знаат каде да се пикнат па запаќаат во депресии... е тогаш ќе ме нема за да ги влечам, па нека пукнат...не

Готово... сеа ќе биди врхунац свега вечерва...  HVALA LEPO, MOLIM LEPO....




Изменето од zamislena - 16.Октомври.2010 во 10:20
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2010 во 16:29
ДрагИ

Велат секој почеток е тежок, во право се, ама јас направив два почетоци, мене ми е дупло тешко.
Знаеш...воопшто не размислував многу, еден, два, три дена ништо немаше да променат.
Не се каам.
Иако на моменти ми е така, малце, чудно...да не речам тешко.
Подобро е вака, навистина.
Сама одлучив.

Инаку Сабота е ден за чистење, така барем ми беше денес, т.е. утрово.
Морав де, утре ми доаѓаат гости.

Заминав да учам пред малку, ама види, студентиве токму денес решиле да учат, па цела читална беше полна.изненадување
Се вратив, ќе учам дома, вечер и онака нема да биде Бела ноќ, ќе биде црна, она страницине некој мора да ги прочита. тага

Ај заминав, варам макарони....мњам мњам






You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2010 во 16:44
Драг идивиди...

Толку сум идиотски расположена денеска.
Времево, во комбинација со ДНО ме докрајчува.
Немам мотивација за живеење моментално.
Се ми е монотоно во животов, сум се заглавила во некоја рутина, а јас мразам рутини.
Додека ја држам книгата по историја, мислам на едни темни очи... и го баталив Менес и Клеопатра и Тутанкамон, сега се посветувам на моето најново хоби -daydreaming.

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2010 во 16:47
drag idividi ja obozavam TIGIголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
sekoj pat znae nesto zabavno da napise....голема%20насмевка
i nema veza na nejzino vreme site si letavme so umot....po nekojголема%20насмевка
koj gi gledase knigite,,,makar sto ne treba da se zaboravat...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 13:39
ДрагИ

мислам дека од премногу смеење од вчера ќе ми прсне желудников тотално и цела желудочна содржина ќе ја исфрлам надвор, вомитус не ми бега ....газење%20од%20смеење
Значи, јас изгледа сум толку баксуз, па мора барем неколкупати годишно да налетам на некој Дон Жуан кој мисли дека со неколку романтични трикови и квази реченици јас ќе се воодушевам и ќе останам без збор и дека одма ќе се залетамсмеење
Всушност, еднаш се залетав, ама веќе тоа помина и веќе не сум во тој фазон. кул
Додуша, човекот беше искрен секоја чест за тоа, и премногу директен што е за пофалба.
Ама не помина кај мене.....

Изгледа мразам ( веќе ) романтики ....


You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 17:14
Драг Идивиди... МИ ФАЛИ ДЕДО МИ... и јас ко Тиги....изненадување
ама шо да прам ко ми беше невидена поддршка....

И згора на се ми викаат џандариве не можело да се извадат документи за моторот... ццц... џабе ли беше фарбањето и ремонтот? Ќе го поклонам во музеј....

И ... од бело вино ме фаќаат киселини у желудец....болен Ми изгореа цреватаааа некни....


А што ли ми е на љубовен план..? Никоја (освен таа уште од 7мо што ја сакам) не ми се допаѓаизненадување  Не било ова кај мене никад
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2010 во 22:38
Драг Идивиди,...

Сите можни видови и подвидови на бубачки ми поминаа деновиве низ собава.... сепак мислам дека врв беше стоногалката закачена во едно нишче на едно минијатурно пајаче.... веќе се истренирав, да ти кажам... бам бам со филозофијата.... и готово

прееска убаво си ги избањав патиките, до коленото мислам дека бев водена.... сега планирам да си почитам и да си заспијам... планирам утре да си ја ,,тостирам,, косата.... амјузинг би требало да биде....

се надевам дека утре немам математика, оти дефинитивно нема да имам домашно.... ќе ме мрзи да го пишувам од сабајле... на рејни деј латинскиот засега мирува,... со тендеција да остане така во наредните две недели....

карисиме, до следната пригода

п.с. фолкскваген, потполно те сфаќам.... многу сум поврзана со моите баба и дедо и не можам да замислам што би било кога би ги немало....
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2010 во 22:29
Туби ор нот туби?
Имам куп работи за учење, времево тече, а јас не станувам помлада.
Toodles

Изменето од DarlinG - 07.Октомври.2010 во 22:29
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2010 во 22:53
Драг Идивиди,

Алал да ти е! Ти си вистински другар. Ништо не прашуваш, а кога ќе ми дојде желба да се издишам - ти си тука . . . За разлика од некои кои постојано поставуваат прашања и гатанки, но изгледа одговор ги интересира исто колку и ланскиот снег - сандачето им е зацементирано.
Не дека тебе повеќе те интересира, ама барем имаш манири.

Поздрав од под Водно

Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2010 во 00:15
Драг ИдиВиди...

Ист си ко психиќ...ја блабам , а ти ништо...бар не цицаш новчаник...

Епа драг мој , осуден на пропаст...
Морам да читам поезија...
И то не секаква...туку македонска...народна.
God Save Us All...
Бидејќи се колнам во универзалните закони и се под нивна јурисдикција...Алан Форд , Корто Малтезе , и Загор имаат поголема уметничка вредност отколку збиркана ѓубре со рима што ни го препорачуваат како лектири...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2010 во 16:18
Драг Идивиди,
Јас сум жив баксуз.
И сум одлепена, скроз на скроз.
Признавам.


Ама баш ми е убаво.
Пријатен ден.
Кон врв
CuciTo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 278
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CuciTo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2010 во 21:47
Драг идивиди
извини што не те посетувам баш многу често,но тоа е тоа
особено денеска бидејќи си играв бебиситерка и тоа не на 1 туку на 2 ух
дојдов само на 5 мин
и заминувам на одмарање трепкање

поЗдрав бакнеж
★ Мајка го прашува синчето:
– Кажи ѝ на мама, како прави кучето?
– Ав, ав.
– А мачето?
– Мјау, мјау.
– А како прави глувчето?
– Клик, клик. ★
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4445464748 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.