IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4849505152 135>
Автор
Порака
anadam Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anadam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2010 во 22:12
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

pozz.ne aplicirav za nesto pokonkretno tuku samo mu prativ cv vo pdf so potrebnite informacii za mene(inaku sum elektricar so 22 godini iskustvo niska i visoka struja).gledam denes mi pratil mail ako mozam utre da odam na intervju.dali moze nekoj drug den bidejki utre imam neodlozna privatna rabota bas od sabajle.za snaoganje ke se snajdam imam prijateli vo kumanovo.kazi mi za koja poziciaj imas aplicirano i za koja suma na pari se raboti.slusnav dek aza elektricari bila 13900usd/year.pozzz


Na samoto intervju ce ti ponudat povece raboti sprema tvoeto CV, a nekade na ovoj forum mislam go vidov brojot od Pece, listaj nazad i probaj da go odlozis intervjuto, ako nemozes da stignes utre.Ponesi CV,kopija od pasos, diploma angliski prevod obavezo, i se drugo sto mislis deka ce ti treba no obavezno prevedeno i seto toa isprintano a ne kako mene na usb (vo MPI e taka i jas se vodev po niv) pa potoa trcaj baraj printer po grad.Srecno
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2010 во 22:56
Zdravo jas sum nov tuka i imam edna informacija koja ja dobiv od moite prijateli od Skopje deka na 24sep. ke ima direktno zakazuvanje za intervju voAleksandar Palace - Fluor.e toa kolku e tocno neznam ako imate nekoi informacii okolu ova pisete.pozdrav
Кон врв
fortitudo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fortitudo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2010 во 07:44
Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

Zdravo jas sum nov tuka i imam edna informacija koja ja dobiv od moite prijateli od Skopje deka na 24sep. ke ima direktno zakazuvanje za intervju voAleksandar Palace - Fluor.e toa kolku e tocno neznam ako imate nekoi informacii okolu ova pisete.pozdrav

Za ova prv pat slusam, za Dyncorp znam deka nema sansi zatoa sto mene licno me izmavaa, i mi kaza aplikacija samo na mail, a za pogore napisanoto za diploma vednash prevedena na angliski ne e tocno, diplomata od sredno i fakultet se preveduva t.e sudski prevod na angliski koga ke stignat dokumentite za rabota t.e dogovorot i togas se praka. Ako doznaete nesto novo za direktno interviw pisete pozdrav JUNACI i se najubavo.... :* Ve sakam site :D
Кон врв
brbrbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brbrbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2010 во 13:58
decki pozdrav do site vas mnogu korisni informacii(dezinformacii)ima tuka
vaka sega bev na intervju vo resallc dobiv pozicija
e sega me interesira kolku vreme se ceka offer leter
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2010 во 14:41
2 meseci cekav jas
Кон врв
anadam Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anadam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2010 во 16:12
Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

2 meseci cekav jas


Dali uste cekas?
Кон врв
anadam Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anadam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2010 во 16:21
Originally posted by fortitudo fortitudo напиша:

   a za pogore napisanoto za diploma vednash prevedena na angliski ne e tocno, diplomata od sredno i fakultet se preveduva t.e sudski prevod na angliski koga ke stignat dokumentite za rabota t.e dogovorot i togas se praka


A treba li i fakultet da imas?

Jas znam sto mi baraa vo RESALLC, bidejci "nostalgija" ce odi na intervju tamu. Ako nesaka nemora da preveduva , ako ne mu se davaat 250 den., no jas mislam deka site nie bi dale i mnogu, mnogu povece za da moze site dokumenti da se vo red i konecno da trgneme...

Изменето од anadam - 21.Септември.2010 во 16:25
Кон врв
brbrbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brbrbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2010 во 17:21
dobiv na intrvju pozicija labor foreman
dobra pozicija li e toa,barani rabotnici se tie,
ima li sansi porano da stigne offer leter
Кон врв
kumanovo74 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovo74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2010 во 17:34
Me nemase dolgo ovde..eve edna taze informacija
Vcera bev vo A.P..glavna kancelarija na Day.od 8 vkupno koja e otvorena da gi kontrolira rabotite na brokerskite kuci mpi i ressalc bidejci imalo poplaki od niv..cekanje mn.nezavrsuvanje rab. baranje pari i sl.Taka mi rekoa tamu..
Koga prasav za aplikacija rekoa na dadena mejl adresa se pusta cv ..i koga izleze pozicija koja odgovara na tvoeto cv i ako bide izbrano ce te povikaat na razgovor t.e test na angliski..ako pomines tbc i neosuduvan pracas pravat viza i karta i ides Kuvajt 'Dubai...tamu pregledi komplet pak test na angliski i potpisuvas dogovor...letas vo baza koja ce rabotis...BLABLA BLA vece poznato
Prasav sega za pozicija koja ima rekoa deka so kujna ne rab,na pumpa zavrsilo,MWR Tehnical nema ,bileting nema i koga prasav sto ima Werhausmen otvorena pozicija ...ok kolku e plata nesto 19000god...Potenciraa!!! toa e se sto ce primas do kraj na god. nema nikakov avans pokacuvanje ili nesto bonus kako sto kazuvaat...15 dena platen odmor so karta 800$ na 6 mes...rabota sekoj den i nedela po 12 sata...ako otides do kuvajt ili dubai i ne projdes od bilo koja pricina karta za nazad sam si placas ..tie placaat vo eden pravec.... Toa bilo zaradi angliski za da ne odat tie sto ne go znaat ubavo a kompanijata da nema trosok za ,,Nase,, setanje i uzivanje vo gradovite....
Si mislam i nemozam da se nacudam...za 1583 $ mesecno od koi 300 sigurno gi trosis kafe cigara i dr..i doma nesto ce potrosat sekoj mesec po 200$ stavigi...
Dali se isplaca za ovaa smesna suma da se odi i da se rizikuva...
Oni mislat nie sme edna beda od ludje nemame sto da jademe pa ce gi dademe po nesto kolku da se kaze rabotat i zimaat plata...a ne drugari nisto od toa...ne priznavam pozicija ispod najmalku 30000$....
Ako treba ce cekame uste ama za vakva suma smesna nikoj nema da pojde veruvam..
Pozdrav do site i pisete ako ima nesto novo
Кон врв
abvgd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abvgd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2010 во 18:49
jas ja imam taa pozicija labor foreman,kolku e dobra neznam a cekav offer 2 meseci preku resallc.kolku ti ponudija ako ne e tajna?
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2010 во 19:12
zdravo pocituvani.denes mi se javi pece telefonski i porazgovaravme na angliski malku bidejki ne mozev da odam vo 9 sabajle imav rabota.po telefonskiot razgovor demek sum znael dobro angliski i deka imal vo momentot ponuda za mene kako elektricar 16000usd/godisno.hmmmmmmmmmmm,neli malku ne potcenuvaat nas makedoncite.po denesen k*rs toa se 723200denari podeleno so 12 meseci se okolu 60000 denari.ne e suma za potcenuvanje no kolku moze da se zaraboti za 1 godina.minimum ke treba da pratis doma 300evra i za tebe uste tolku ,za da na kraj ti ostanat 400-500evra mesecnox12meseci=6000evra.pa majko moja dali se isplati za 6000evra da se stava glavata vo torba????no sepak sekoj so svoj um i plan pa so sreka.jas se dvoumam bidejki imam sega za sega solidno platena rabota vo mkd.dali mi se isplati ovoj transfer ne znam.esapot doma i na pazar ne e ist!!!!pozzz
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2010 во 19:48
Originally posted by kumanovo74 kumanovo74 напиша:

Me nemase dolgo ovde..eve edna taze informacija
Vcera bev vo A.P..glavna kancelarija na Day....................................sto ima Werhausmen otvorena pozicija ...ok kolku e plata nesto 19000god...Potenciraa!!! toa e se sto ce primas do kraj na god. nema nikakov avans pokacuvanje ili nesto bonus kako sto kazuvaat...15 dena platen odmor so karta 800$ na 6 mes...rabota sekoj den i nedela po 12 sata......Si mislam i nemozam da se nacudam...za 1583 $ mesecno od koi 300 sigurno gi trosis kafe cigara i dr..i doma nesto ce potrosat sekoj mesec po 200$ stavigi.................
Pozdrav do site i pisete ako ima nesto novo


ako so obezbedeno smestuvanje i hrana mesecno trosis po 300$ za kafe, cigari i sl. se razbira deka ne treba da odis za tie pari .... se prasuvam ovde za koja plata rabotis/si rabotel za da si gi podmiris mesecnite trosoci za voda, struja, parno/drva...
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2010 во 20:01
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

zdravo pocituvani.denes mi se javi pece telefonski i porazgovaravme na angliski malku bidejki ne mozev da odam vo 9 sabajle imav rabota.po telefonskiot razgovor demek sum znael dobro angliski i deka imal vo momentot ponuda za mene kako elektricar 16000usd/godisno.hmmmmmmmmmmm,neli malku ne potcenuvaat nas makedoncite.po denesen k*rs toa se 723200denari podeleno so 12 meseci se okolu 60000 denari.ne e suma za potcenuvanje no kolku moze da se zaraboti za 1 godina.minimum ke treba da pratis doma 300evra i za tebe uste tolku ,za da na kraj ti ostanat 400-500evra mesecnox12meseci=6000evra.pa majko moja dali se isplati za 6000evra da se stava glavata vo torba????no sepak sekoj so svoj um i plan pa so sreka.jas se dvoumam bidejki imam sega za sega solidno platena rabota vo mkd.dali mi se isplati ovoj transfer ne znam.esapot doma i na pazar ne e ist!!!!pozzz



a kolku ne potcenuvaat ovde doma????kakvi se platite ovde???...ti vikas deka sega za sega imas dobra rabota i bravo za tebe ama kolku ima sto edvaj za 200 evra mesecno rabotat a ne se site so fakultet i nemozat site da rabotat u T-Home, Pivara, Cementara...Prasaj nekoj sto raboti u Tineks ili Vero za kolku raboti i po kolku saati mesecno rabotat i praznici i delnici???
Mislam deka ne se potrebni komentarite za platite i dali nekoj ne ponizuval ili ne zasto prvo ovde da ne sme ponizeni nikoj nema ni da pomisli da odi nekade na drugo mesto a ne pa u Afganistan.
Кон врв
brbrbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brbrbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2010 во 22:11
mi ponudija 46000 god
mi rece ovaa pozicija ja davam na luge sto znaat dobro angliski
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4849505152 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.