IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4243444546 100>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 12:49
Dragi moi forumdzii!

Bi bilo neblagodarno da ne ve gusnam site,pred zaminuvanje,koga znam deka tolku mnogu ubavini vo vasite dusi stojat.Pismoto e do site vas,vo nadez deka barem uste ednas ke go procitate.

Vo svetot na lazni standardi i moral,tesko e da se ostane covek.Ovde na ova mesto,kade sto stoime so nekoj izmislen nik,ima samo edna golema zelba da ne slusnat,zaprimetat,doziveat...sto bi znacelo deka sme site ovde za gram neznost i pomalku samotija,no smisolot za pravenje pari vo masinata koja site ne mele i se gubi vo nedogled...

Sto bi znacelo...UBIJTE JA SLOBODNATA MISLA KAJ COVEKOT,ZA DA GO NAPRAVITE LESEN ZA MANIPULACIJA...
KAKO DA E TOA GOLEMO DOSTIGNUVANJE?
среќа

Za gazdite od ovoj forum:Ne ja ubivajte slobodnata misla.Lugeto se sakaat i pocituvaat i koga se vregaat.Forumot treba da bide meslo kade SLOBODNATA MISLA  ke caruva...vosprotiva,istoto ke vi se sluci i na vas koga ke ostanete sami...a toa ne e poenatata na vaseto doaganje ovde,neli?
Podrazmislete kade odat vasite moderatori,so "upatstvoto za upotreba" koe ste mu go dale kako NOV ZAVET....

Za site clenovi:Viknete silno protiv ubistvoto na vasata slobodna misla...pravilata se izmisleni za onie sto sakaat da krsat...nekoi za zabava,nekoi za potraga po svojata ljubov,nekoi da ja ubijat samotijata...seedno....

NE DOZVOLUVAJTE DA JA UBIJAT VASATA SLOBODNA MISLA!

LUGETO SE SAKAAT I POCITUVAAT I KOGA SE KARAAT!


...taka i jas vas site bez isklucokголемо%20гушкање

Pozdrav
Joshua_Tree

“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 12:56
Драг Идивиди


Joshua заминува?
И покрај тоа што не го сакав многу...криво ми е...
Нема да има такви препирања    ....или може ..ќе има    ....Сеедно!
Life goes on...

Се најдобро за него.... и една   
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 17:21
Драг Идивиди,

Секогаш ми е тажно кога некој си оди, а господ знае дека многу добри играчи си отишле . И самата сто пати сум ги спакувала куферите, но срце не ми дава да си одам, да не растажам некој лигљо како мене . Претпоставувам дека не сум карактер како некои други.

А ти, знам дека ќе продолжиш криво-лево, со двајца или двеста, и ќе пречекаш некои нови клинци или стари чивии. Можеби ти е сеедно, а можеби духот на Вилијам Вордсворт те води ...

". . . we shall grieve not, rather find
stregth in what remains behind."
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 17:26
Originally posted by ПодВодно ПодВодно напиша:

Драг Идивиди,

Секогаш ми е тажно кога некој си оди, а господ знае дека многу добри играчи си отишле . И самата сто пати сум ги спакувала куферите, но срце не ми дава да си одам, да не растажам некој лигљо како мене . Претпоставувам дека не сум карактер како некои други.

А ти, знам дека ќе продолжиш криво-лево, со двајца или двеста, и ќе пречекаш некои нови клинци или стари чивии. Можеби ти е сеедно, а можеби духот на Вилијам Вордсворт те води ...

". . . we shall grieve not, rather find
stregth in what remains behind."
Немој ПодВодно... јас ќе се растажам ако си заминиш од форумов... тага  големо%20гушкањебакнеж  

овај Џошуа ни направи еден јак пост и сеа сите ќе го памтиме...плазење%20злонамерно

А мислам дека и малце треба да оладат севишните на форумов...намигнување


Изменето од volkswagen - 11.Септември.2010 во 17:26
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 18:02


E kade toa nema pravila? a?

Sekade okolu vas postojat nekoi pravila, normi, zakoni na odnesuvanje...
Doma imate kukjen red, na ulica vazat soobrakjajni pravila, na rabota imate kodeks, vo opstestvovo imame zakoni...
I vo dzungla da otides vladee zakonot na pojakiot. Pa i od se da se trgnes, pak ti vlijae zakon na fizika...

"Pravilata na igrata" gore-dole na site ni se jasni, tvoe e dali kje ja igras ovaa ili druga igra...

Pravila mora da ima, a sosema drugo prasanje e koi kje bidat...

Josh, aj nazad...

Изменето од Marko Polo 1 - 11.Септември.2010 во 18:03
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 00:17
Драг,
Најпрво да се збогувам со Џошуа,
Морам да признаам дека ми се допаѓаа неговите размислувања, и ми беше мило кога ќе видев негова реплика на мојот пост.
и то, му посакувам се најубаво.

Друго, Слеш и Ријана? Совршена комбинација. О да. Слеш е мртов за мене, откако го сними дуетот со она крекалоно, Ријана. Таа била серока стар. Во право е, видиш.


Трето, ме имало на телевизија. Не се гледав, штета.
Ај, може ќе фатам реприза.

Четврто, другар ми има девојка, дрољи4ка, со 4. Боже спаси гооо..

Петто, девојчиња 7-6 одделеније, фатиле дечковци. Абе ајде...Не се малку, малечки??

Тоа би било тоа.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 19:30
Драг Идивиди....
се убив од учење денеска... немам појче воља, а морам тага
Абе Ѕвончице, зш не земиш да му посочиш на другар ти? Ни бог , ни никој нема да го спаси ако малце не си ги отвори сам очите... Можда малце ќе ти се лути во прво време додека не се осигури во тоа , но потоа ќе ти биде благодарен.... (проверено пред скоро...трепкање)

И тоа со дечковците во петто... не се малку мали, туку ептен се мали...  трепкање

А јас, драг идивиди... за чотек си плачам.... никако не можам таа црвенокосата (само неколку прамени црвени имаше, де..среќа) да ја заборавам.... иии... такаголема%20насмевка Ама ај... школо за следната...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 21:23
Drag Idividi, mnogu sum umorna i gladnaтага
ponekogas tolku sum vo dvizenje sto zaboravam kako se vikam a nozete mi gorat kako raketi da imam vgradeno.
Mi treba odmorвртење%20со%20очи
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 11:39
Драг идивиди...
И јас ко Анакин, и јас се разболев.
Гласот ми е груб, кивам и кашлам на секоја минута плус често ме фаќа стомак.

Учење од книги сеуште не.
Немаме книги...
Плус тетратки не носам многу -многу, Јагода биологија вика само со компјутери ќе сме оделе во Европа. И така... Животот тече нормално, денеска ќе одам да земам нормален мантил, па ќе видам како ќе ми стои. Исто и ќе намалам со тоа брзата храна и ќе се пребацам на позрава (*лажам*). Конечно, ама конечно, почнавме да учиме физиологија од тетратка што е по малку дегенски и примитивно, али, како беше она: снајди се па живеј.

П.С: Латинскиот ми оди ко боза. Врска си немам што збори жената. Не можам да ја слушнам. She is so...тивка.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 15:31
што да Ти кажам...Драг ИДИВИДИ.
можеби ова ....некако....


      М О Л И Т В А   З А   Ч Л Е Н О В И Т Е


Админе,Благослови го оној член кој влегува во овој Форум

чувај го и заштити го оној кој излегува од него,

и дај му мир на оној што останува во него.

                                         АМИН.


...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 21:31
Драг идивиди,
 
идам утре на пиволенд и не ми е ич гајле за ништо друго.
 
 
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 23:19
Драг идивиди,

порано можев да пишувам постови долги километар и пол... сега немам време, немам инспирација, немам креативност.... ех...

мислам дека ќе одам да си легнам
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 23:41
Идивиди...
...ме фатила тешка мрза.
Ме мрзи дури и искачање, не ми се излага никаде, а петок вечер е еееј! Уморна сум некако. Во школо така -така, не ренда професоркана по хемија, исто и по историја, единствено ми смета што имаме само еден час физика (нормално е што не ми се свиѓа тоа?)

И така... материјалот по физиологија е... благо кажано застрашувачки, ама интересно е, не се жалам. Исто и анатомија, чиј кабинет деновиве ми послужи како фото студио. Имено, скелетот т.е човечката глава ја крстивме Голџи заедно со мојата луда другарка Тина и така фино -лепо, пицнавме пар слики за на фејсбук, чисто да се види колку сме примерни.
Избегав од англиски и се покајав. Додека ја давав т.е пишував изјавата рацете ми се тресеа од помислата дека ќе им кажам на моиве дома. Среќа ништо не се случи..

Драг идивиди...
животот ми е фин, иако нема да одам на Пиволенд, бидејќи мајка ми вели:
-Ќе ми седиш со тоа наркоманите таму на тоа тревата и ќе ми пушиш цигари и пиеш пиво!

И така...
денес застанав да го погалам уличното куче . чудно ми дојде. Никогаш претходно не сум го правела тоа... Незнам зошто, овој пат така ми дојде...

Чао.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2010 во 10:35
Драг ИдиВиди...

Пиволенд не беше што беше лани...
Ами не сум знаел дека имаме толку проминентни извоџачи у мкд ко на пример типецот Георги Шарески и неговите лепотани...
А Рамбо , цар си е...голема%20насмевкатрепкање
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4243444546 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,154 секунди.