IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4445464748 135>
Автор
Порака
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 01:39
znaci da bidam uporen so aplikaciite moi ili da brkam vrski xexxexexex.se plasam deka moeto cv nekako e profi p asi mislat a be ovoj pisal nesto bez veze tamu.i nekoj kontakt ili telefonce od regruteri ako imas?pozz
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 01:47
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

znaci da bidam uporen so aplikaciite moi ili da brkam vrski xexxexexex.se plasam deka moeto cv nekako e profi p asi mislat a be ovoj pisal nesto bez veze tamu.i nekoj kontakt ili telefonce od regruteri ako imas?pozz
 
Prelistaj nazad niz stranive mislam imase negde broevi od Dyncorp...za Fluor e online samo kako sto znam...Ne se sekiraj za CV to , sto poprofi toa podobro...среќа
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
payne Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај payne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 16:23
go znae li nekoj mail na hr vo kandahar ako go znae neka go pise ve molam hitno mi e fala
Кон врв
abvgd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abvgd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 19:27
Od deneska vo check the status.....stoi
Application processing - Documents Rcvd
The applicant has returned waiver and other documents. Background and other internal activity in progress.
dali nekoj mozebi znae sto toa treba da znaci
Кон врв
unitedMACEDON Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај unitedMACEDON Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 23:42
Baraj goran ili oliver ili idi direkno so cv i vednas ke ti napravat intervju ako imas sreka ......


078279399
Македонија Засекогаш
Кон врв
dare120 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dare120 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 13:17
civ e ovoj broj ? od koja firma ?
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 17:29
Originally posted by dare120 dare120 напиша:

civ e ovoj broj ? od koja firma ?


078 279 399 DynCorp, Aleks Palas...
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 17:35
Originally posted by ivteo ivteo напиша:

Imate li promena na strana na Dyn kaj Check status il nesto kaj mene...     Application processing - Documents Rcvd.The applicant has returned waiver and other documents. Background and other internal activity in progress.


i kaj mene denes e ovoj status...inaku posle toa mi pobaraa prevod od TST testot, pa ako ne vi e preveden, moj sovet, prevedete go, zatoa sto sigurno ke vi go pobaraat...

Кон врв
sasohamer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasohamer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 18:45
'Finalizing Application' mojot status od 28.07,megutoa sega se vrakam od rabota i citam na mail mi baraat slika so bela pozadina i sudski prevod od PPD testot?
Zdravje sabajle ke im pratam ama me zagrizuva toa sto pisuva deka e URGENT ?


CORBA KE CEKAME DO SABAJLE
Кон врв
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 04:11


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 04:10
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 13:38
Originally posted by master1 master1 напиша:

Originally posted by sasohamer sasohamer напиша:

'Finalizing Application' mojot status od 28.07,megutoa sega se vrakam od rabota i citam na mail mi baraat slika so bela pozadina i sudski prevod od PPD testot?
Zdravje sabajle ke im pratam ama me zagrizuva toa sto pisuva deka e URGENT ?


CORBA KE CEKAME DO SABAJLE


Slika so bela pozadina ti e zaradi Dubai viza....ne se sekiraj ke bide,samo strplivo....veke napisav,problemot e vo smestuvanjeto,ima okolu 400 luge vo KAF sto cekaat raspored po bazi...plus ima uste luge vo Kuvajt i Dubai...samo strplivo,ke bide...
Сега одкога пратив преводот на англиски од тестот пак ми пишува:Finalizing application
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 14:05
Mene kratko mi bese promenet statusot na profilot i posle pak mi go vratija ona Finalizing App...a seuste nikoj ne mi pobaral prevod na TBC testot

Dali nekoj dobil mail od administ.Monika (mislam deka e zamena za Ivana)?
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 17:13
Pred malku mi pratija nov Offer letter da potpisam...mi rekoa deka sum na spisok za trgnuvanje, pa im treba OL so nov datum...potpisav, prativ i sega pak cekanje...
se nadevam deka naredno sto ke objavam ke bide VISA

pozdrav do site
Кон врв
abvgd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abvgd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 17:46
deni dali vo noviot offer platite se pogolemi,zosto imam slusnato deka pred dobivanje na vizite prakaat nov offer so povisoki plati.
ako ne e problem pisi za koja pozicija si i kolku e platata po noviot offer.
pozdrav
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4445464748 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.