IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Куранот сепак гореше
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Куранот сепак гореше

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 17:16
Originally posted by fichot fichot напиша:

Ја не знам шо толку луѓе се палат на палење книги?
проклети пиромани, битно да гори нешто им е
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 17:52
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

А ти се на тоа радуваш ... !? збунетост

jas ne se raduvaam , ama se cini nekoj toa go SAKA i ke go ima sekako
 
Е па ај ... на здравје нек е да
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 21:11
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

http://www.youtube.com/watch?v=Wxan9ztrdbw&feature=player_embedded
Toa sto bese predviduvano RELIGISKA VOJNA pobrzo od ocekuvanoto ke dojde
 
 
не би се радувал ........ на твое место голема%20насмевка
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 21:33
Кој е поголем фанатик? Тие што удрија (ѓомити) со авионите во “близначките“ или некој (повторно ѓомити) “протестирал“ со палење на верска книга?
Каков е ефектот на ова палење? Дали злото во човекот и омразата го натерала на тоа,или само протест. Најтрагично е да човек од религија и при тоа свештеник, е главен иницијатор!!???

Дали тој познава религии и дали учи за останатите религии во светот? Сепак, се одлучил за таква иницијатива без разлика на ефектот пд палењето (од друго лице) и како иницијатор на таквиот расистички чин (барем така држат законите), дали ке се соочи со нивниот правен систем.

ЈАС МИСЛАМ, ако некој не си ја почитува својата религија тој нема да знае да почитува друга религија )само идиот прави разлики). Иако нема голема разлика помеѓу христијанството и исламот, затоа постојат дегенерици да создадат нетрпение помеѓу ЛУЃЕТО.
Homo homini lupus est...
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 23:43

Kaj glwedase deka se raduvaam
p.s aaa vidovit si do МАРШАЛ

Изменето од Анастеа - 15.Септември.2010 во 00:41
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 10:38
де бре Албанезо ........ не треба да е човек видовит за да ја насети нотата на закана во твојот текст плазење

Изменето од Анастеа - 15.Септември.2010 во 00:42
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 21:33
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Gospode daj mi sila da go najdam ovoj covek i da go zapalam
bidi siguren deka toj ke ti "prosti"изненадување...za toa shto si naumil  da mu go napravish .....koga ke go najdesh !!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2010 во 00:38
Abe ova site se golemi vernici... s'e sade Ljubov, Milosrdie i Sozhivot!
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 07:01
Nekoj im ja zapalil svetata kniga!!!!, i so sega, nesto strasno li e toa. Pa kolku biblii izgorele, kolku crkvi imaat zapaleno, i sega kao nesto izigravaat povredeni, pa pretat, ke imalo vakva vojna, pa ke imalo onakva vojna.




Изменето од Анастеа - 18.Септември.2010 во 00:10
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 10:28
site lugje se po priroda isti
ne e mozno da ubivaat drugi lugje poradi palenje na kniga makar bil k*ran ili biblija
pricinata e sosema druga... ali toa nieden musliman nema da ti go priznae
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 10:30
normalen covek znae da razlikuva sustina od forma
kniga e forma,, a napisanoto e sustina

so palenje na knigata e povredena formata, sustinata na sekoj musliman mu ostanala vo srceto ili mislata

nikoj ne ubiva radi forma, nego radi sustina

znaci pricinata e sosema druga.... ali toa nieden musliman nema da go priznae


Изменето од anakin - 17.Септември.2010 во 10:31
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 10:35
Originally posted by anakin anakin напиша:


pricinata e sosema druga.... ali toa nieden musliman nema da go priznae

Koja e taa pricina kazi, ako tie ne priznavaat da znaeme
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 10:39
ti kazi ti si izgleda musliman

tipov izgorel nekoja kniga forma, nitu bila tvoja knigata
ti tvojata koja si ja sakas si ja imas doma
site suri si gi sakas i si gi znaes tvoi se, se sto imas go imas kaj tebe

kazi mi ti, zosto ti bi go ubil covekot koj sto si ja spalil svojata kniga radi nekoj negov protest

koja e logikata da ubivas radi fomata,... ubil bi go formalno?????
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 10:42
toa e samo negov revolt.....mozebi ima dobra pricina....mozebi...nekoj negov blizok....nastradal na 11/09 ....mozebi vo nekoj bombaski napad.....nekade kade sto nekoj negov se setal.....kako turista..... :X
 
ne opravduvam....jas ne bi zapalil sveto pismo...bez ogled cie e .....ama treba da se sogleda i zosto go napravil toa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.