IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4344454647 135>
Автор
Порака
dare120 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dare120 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2010 во 15:38
e kako zakaza za intervju daj kazi i jas da zakazam
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2010 во 18:22
Originally posted by ivteo ivteo напиша:

Imate li promena na strana na Dyn kaj Check status il nesto kaj mene...     Application processing - Documents Rcvd.The applicant has returned waiver and other documents. Background and other internal activity in progress.


kaj mene nisto novo ama mi teknuva deka fatt na 4avgust go prasa ova istoto:
''Drugari deneska vidov na moj application status
dali znae nekoj da mi objasni /molim sto pobrz odgovor
The applicant has returned waiver and other documents. Background and other internal activity in progress ''... i jas i rekov deka e u procedura ama toa bese na pocetok koga uste aplicirase ...

fatt ajde kazi sto ti pisuva sega    

Изменето од butterfly8 - 11.Септември.2010 во 15:09
Кон врв
alek1703985 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alek1703985 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 00:47
jas sum nov na ovoj forum bi ve zamolil ako nekoj ima bilo kavi soznanija, informacii za bazite vo DUBAI i SAUDISKA ARABIJA imam aplicirano za tamu sekoja informacija bi mi bila vo korist firmata e IAP Worldwide Services vi blagodaram... poz
Кон врв
payne Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај payne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 01:45
ce saka li nekoj da mi kaze otprilika sto prasuvaat vo fluor na intervju denes me vikanaa go pominav razgovorot po telefon me viknaa za food servis specijalist fala
Кон врв
unitedMACEDON Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај unitedMACEDON Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 02:20
Originally posted by payne payne напиша:

ce saka li nekoj da mi kaze otprilika sto prasuvaat vo fluor na intervju denes me vikanaa go pominav razgovorot po telefon me viknaa za food servis specijalist fala



Bravos
Македонија Засекогаш
Кон врв
KRSTENA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KRSTENA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 07:56
Delovna tajna!Mi se javija i mi zakazaa kako bi pounaku!
Кон врв
bibibi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibibi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 13:48
Originally posted by payne payne напиша:

drugari zaebete ga dyn corp toj ti e ciganska firma neli pocnale da staljav indijci sefofi i da gi staljav po kancelarie zaebete ja bese tamo dojde na odmor i nikako ne se vracam nema sanse



A sto ti podobar da ne si od tie Indijci? Pa pola i poveke od niv imaat zavrseno visoko obrazovanie. A 90% zboruvaat angliski za razlika od nasite koi sakaat da idat da rabotat, a ne sakaat da se potrudat bar malku da naucat
Кон врв
fatt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 14:22
butterfly8 izvini ne sum otvorila ovie denovi da vidim sto ima vo ovoj forum i ne znaev deka si mi postavil prasanje
Eve samo sto go otvoriv linkot i kaj mene e seuste Finalizing Application ...ne znam kako treba sega da bide samo znam deka ne bi sakala da me zaboravat za vizata oti dolgo ja cekam i odvaj cekam da odam vise
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 15:11
Originally posted by fatt fatt напиша:

butterfly8 izvini ne sum otvorila ovie denovi da vidim sto ima vo ovoj forum i ne znaev deka si mi postavil prasanje
Eve samo sto go otvoriv linkot i kaj mene e seuste Finalizing Application ...ne znam kako treba sega da bide samo znam deka ne bi sakala da me zaboravat za vizata oti dolgo ja cekam i odvaj cekam da odam vise



fala na odgovorot, izvini sto mislev deka si masko, btw i jas sum zensko
Кон врв
fatt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 16:31
Originally posted by butterfly8 butterfly8 напиша:

Originally posted by fatt fatt напиша:

butterfly8 izvini ne sum otvorila ovie denovi da vidim sto ima vo ovoj forum i ne znaev deka si mi postavil prasanje
Eve samo sto go otvoriv linkot i kaj mene e seuste Finalizing Application ...ne znam kako treba sega da bide samo znam deka ne bi sakala da me zaboravat za vizata oti dolgo ja cekam i odvaj cekam da odam vise



fala na odgovorot, izvini sto mislev deka si masko, btw i jas sum zensko


   
Кон врв
anadam Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anadam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 20:07
Kako projdoa srecnicite deneska vo A.Palace?
Кон врв
fatt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 01:03
Ludje dali ima nesto novo okolu vizite
ke bide ili nema da bide, ke odime li ili nema da odime
koj znae nesto sigurno neka nikaze
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 01:26
zdravo.nov sum na forumot no me interesiraat nekolku raboti.se utepav prakajki na fluor sajt za elektricar no nema nisto.ili e pending rewiew ili other candidates selected.prativ na dyncorp sajtot i kaj ova nasite ama bez efekt.pomos mi treba:))))i drugo,dali imaat vrska godinite bidejki imam 42 godini i so koj pasos se patuva so biometriskiot ili plaviot pasos.sekoj apomos e dobredojdena.pozzzz
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 01:32
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

zdravo.nov sum na forumot no me interesiraat nekolku raboti.se utepav prakajki na fluor sajt za elektricar no nema nisto.ili e pending rewiew ili other candidates selected.prativ na dyncorp sajtot i kaj ova nasite ama bez efekt.pomos mi treba:))))i drugo,dali imaat vrska godinite bidejki imam 42 godini i so koj pasos se patuva so biometriskiot ili plaviot pasos.sekoj apomos e dobredojdena.pozzzz
 
Godinite nemaat vrska, mozes da patuvas so koj pasos sakas, samo da ti vazi najmalku uste  godina dena od koga ce te viknat na intervju...да
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4344454647 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.