IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4041424344 100>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 14:00
Епа баш ми е драго ако има некој денојве што му е гајле за тоа како се чувствувам... (  големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање бакнеж)  Оти обично ме прашуваат да не не сум нешто арен, да не сум настинат потшо сум невесел... абе мајко му...изненадување
Ма јас си ги сакам сите мои софорумџии... лудило сее големо%20гушкањебакнеж Постов е патетика во боја, кажав, и тоа во 2 бои...смеење

Убаво е бе да си имаш нови комшии... што не би дал за да ги иселам овие будалестиве до мене што не запираат да тресат теписи... бам..бам..бам... од по сабајле од 7....изненадување

Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 18:08
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

и ДиВиДи
 
коцката е фрлена, ама на 26-ти ќе знам дали ќе допре на кец или на шестка, друго немит. Или ќе плачам или ќе се смеам.
 
 
 
Шестка идивиди, шестка голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
 
 
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 19:40
Драг Идивиди...
Once Again , јас во Скопје.
И , уште неколку дена-школски обврски...
Па , релативно среќен , нема што да ти се исповедувам , не сум грешел.голема%20насмевка - А , можеби и сум требал...голема%20насмевка
-И , додека слушам тука прог , и се привикнувам на пластиката од тастатурата , се сеќавам на зајдисонцето во Хрватска...
-Мааа , кој го ебе...
-Дома си е дома , нема шваби , италијани ...(има)
Прееска фатив инструментот да се привикнам пак , и ќе заплачев , незнам зошто , а не сум некој чувствителен тип...
Абер бери , идивиди , јас и ти...
И...(три точки)


Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 14:00
Драг Идивиди.... после патетичниот пост вчера и после сета нервоза шо ми ја набија како чивија вчера и во претходниве 728 дена моиве другари , ми пукна филмот и реков сеа ќе ја чистиме скроз....
И така ја вчаден прво појдов в „библиотека“ за да се наоружам малце со расположение... Оттука , кафезите , лепаците, пивото што ми го оставија во фрижидер, и заминав кај другарот што се собиравме... внатре рока музика леле мајко...
И јас така , спремен, самоуверен, отпорен на сите глупости што можат да искрснат влегувам ко во каубојски салон.... Збор со овај, збор со онај и чекам да избега нешто од контрола....
Чашка со овај , чашка со онај...бамбус... црно, црвено, бело, ликер, шприцер.... хахахаха....  е дури тогаш избега од контрола... погодете кој.....
нормално ЈАС рамнодушностсмеење   Сум се напраел Тапа Џонсон и почнавме да пееме, чочеци да вртиме, да се радуваме што сме млади, здрави , живи и глупи .... губитник

охА мислев да се карам....


смеење И си преспав еден сат на тоа троседот... или на фотеља преспав....(не се сеќавам изненадување).... па кафенце.... и се измешав живо и диво и на крајот реков... И ЈА СИ ОДАМ СЕГА.... и така сите пијани што останаа ме испратија до врата, се испобацувавме сите и фолксвагенчево среќно си тргна во 5 саат сабајлето кон дома...
И по пат радуваќи се на слободата што ни ја даде оваа влада , на тоа што дедо ми го плаќа мобилниот, на тоа што најдов начин дома да се оправдам, што немам појма кај сум, што нема никој друг во градот и сам си одам по улица, што ми е се супер и што не си го заборавив клучот си идам покрај река...  од другата страна на мостот тројца од „плави оркестар“  од оние што праат тину-нуну-тину-нину...

јас вакатајм%20аут....  зад камионче и фуфте на другата страна...голема%20насмевка Уште + километар и пол...

Одвај стигнаввв...
Си влегов дома и не знам како се најдов во пижами и заспав набрзанка.....сонував глупости, станав мамурен и сега еве сум пред ПЦ.....


уау..... голема%20насмевка  повеќе на планирам ова во олкава мера да го направам... црвенеење


Изменето од volkswagen - 29.Август.2010 во 14:03
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 22:18
Драг,
Останав дома, па што, сама ќе си се забављам.
На онаа, мојата кучка- другарка, не и се шетало вечерва, не дека не и се шеташе, ми води инает, знам јас.
Ама најверојатно не знае дека јас сум поголем инат од неа, а и знам која и е намерата.
Let the game begin then..
И така Идивиди, ќе те дружам вечерва..А на таа ќе и речам само:

f**k you very very much..

Поздрав мил мој.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 13:22
Драг идивиди...
Се кладам, знаеше дека денес ќе пишам...

После бомбандирањето со прашања од страна на мојата мајка, дојдов до еден заклучок дека сум среќно детиште, бидејќи имам ново и фино друштво и се запознав со девојчето кое што го гледав три пати по ред на фризер и кое по некоја случајност учи со мене во клас. Судбина. -.-`
Одам ко изгубен германец. Се сретнувам со другарките ми.
И така седнувам јас ноншалантно на столчето и пред мене се испрчува една облинеста млада девојка, со деколте и танга која ѕирка од сатенските пантолони, афро фризурка и полна уста. И ова требаше да ми е класна? -си мислам јас.

Како и да е, школо е -не може да биде добро...
А има и полошо...

П.С: Само три машки у клас имаме. И мислам дека тројцата се осеќаа како петли во кокошарник. Сироти. И срамежливи. -.- И не, нема убави машки. Се се некои... шмизли?
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 15:43
Драг Идивидиголемо%20гушкање
Минатата недела не беше најпогодна за мене, ужасен период на кој не сакам повеќе да се потсетувам и таман помислив дека конечно ми заврши тој безвеза период, повторно мораше да се случи нешто...среќна сум што извлековме жива глава, не сакам ни да помислувам какви последици можеше да иматага 
имено вчера падна моето прво лошо искуство со таксистите низ скопјево...единствено добро беше што бевме 2, да бев сама сигурно ќе му ја летнев уште на првите семафори од таксито...да не си женскотага таксистот на почеток ни изгледаше за нормален, но откако се качивме сосема друга приказна...кога почна со неговите гестикулации, откачи музика, јаготка на шлагот беше кога почна да си зборува сам со себелутина па да ова само мене може да ми се случи, да налетам на некој блесав...возењето не трае долго ( не е некоја далечна дестинација ) но во тој момент ти се чини како цела вечност, триста филмови ми се свртеа низ главава, ваков страв мислам дека досега не сум почуствувала...престанавме и да си муабетиме со другарка ми...и на крај се договоривме да се симнеме неколку метри понапред од одредената цел...кога му рековме среќа застанаух
страшно...кога излегов од таксито мислам се преродивхи,%20хи...
така драг мој идививи никогаш не се знае на кој ќе налеташ...тага
како и да е, заборавивме на тој настан и си поминавме одличнонамигнување
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 21:52
Драг,
Па убаво си поминав во училиште, а јас си мислев дека ќе биде ужас. Не беше толку лошо..
Си го продолжив распустот, по кафичи, кафиња and stuff.
Денес си се изнаспав, океј ми е, се ми е океј.
И класничкана, сирота, не не остаила. А лани мислам дека беше на работ на смртта, од нас, од кој друг. Жал ми е.
Ај оваа година, ќе си ја чувам Хитлерка. И сега сме најлоши, најлош клас. Најнемирен, и знаеш што. Горди сме на тоа. Иако не е во ред. Па и ние не сме во ред, па шо?
Посакај ми да редам, петки, и само петки.
И многу среќа утре, на кантер реваншот со машките од клас. Жал ми е, ама ќе ги скапам.Аахахах.


Ајт p0zz43,
t0p s1 k1$$43 mwaH
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 22:22
Мразам едитирани постови, па затоа ќе си додадам тоа што имав да додадам.

Ме фати оваа школскава еуфорија, па за школо и ќе ти кажувам.
Сите извадиле листови, тетратки да го запишат распоредот. Само јас, најпаметната мислам, си го извадив телефонот и ставив на рекординг, и сега си имам распоред.



Ајт p0zz43, уште еднаш
t0p s1 k1$$43 mwaH
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2010 во 19:54
Драг Идивиди... после толку убајни редно беше и срања да ми почнат во животов....
И ете, сефте... Вчера на кафе со малата , таа се топеше , а денес изгледа нешто друго се случило непланирано па чудно почна да се понаша...изненадување .... ма дај, претпоставував...
И си ја „зедовме мерката“ со тој , да ми простиш на изразов, педерот што се развозува со моторишта низ „Гим“-он.... Ќе биди жустро... не
Лелееее.... значи глупав клас, глупави фаци (освен, свака част на 4-5мина исклучоци), ама професорине ми се закон... стварно....
Па класниот....да  Ѕвер чоек, стварно, со многу јаки принципи ама сепак флексибилен.... Таа по македонски, исто така срцка човек само малце слабодушна , таа по француски ја импресионирав вешто користејќи ги 15тте збора што ги знам на француски... Ама вештеркана по математика пак истата што се каравме лани... цццц... борба се ближи... И уште првиот час ми се издра нешто ... само и се опулив попреку со извесна доза на „шо те еб“.... овај де...црвенеење
И така... јас сеа одам малце да џагорам со моивеее големо%20гушкање




црвенеење


Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2010 во 02:53
Драг Идивиди

Кој ме тераше да одам вечерва?!?
Ако малку останав, ама се вратив назад...мнооооооогу назад. Во времето кога важеше она...еден за сите..сите за еден!!! Ама сите се изменија. Си реков, ај да одам колку да видат дека уште постојам, ама луѓето, музиката, муабетот...некако ме тераше да си заминам уште одма . Колку чудно чувство. Луѓето со кои до пред некое време се гледав секој ден...сега ми беа далечни..непознати. Муабетот никаков...без зезање, без тема за разговор. И како да не пиеш после Од мака ќе пиеш, ако не од друго

Ајде...беше..помина. Се надевам нема да им текне да се соберат пак...наредниве 10 години До тогаш...ќе заборават дека..некогаш сум била блиска со нив.....или...тие биле блиски со мене ...или...воопшто не сме биле блиски, само некои личноти правеле да бидеме на исто место во исто време....којзнае

Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2010 во 14:17
Драг ИдиВиди...

Си го сакам школово , ама не и одделението...рамнодушност

Те сакам и тебе...
А се сакам и себе...

Вит лотс анд лотс оф лав ...Џо...бакнеж
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2010 во 14:15
Драг идивиди...
Мојот средношколски живот започна супер.
Запознав нови луѓе, не ги заборавам старите, залепив по некој шамар на таа што требаше откако во очи ми ја кажа вистината и јас збеснав бидејќи ме стави во така глупа и непријатна ситуација без да знае што е -како е, уште од почеток почнав да се жалам за Подолешова по хемија, едвај чекам да почнам да учам анатомија па поради тоа и се прашувам: дали сум јас нормална?

И така...
Викендов бев блек метал позерка, бидејќи мојата одлепена другарка ми позајми мајца со Cradle of Filth и јас ја носев, иако од луѓево имам се на се, слушнато максимум 5 -6 песни.
Забележав еден интересен човек тука во затворов, со Пантера мајца и од тогаш си мислам: дали он сварно слуша Пантера или ја земал маицата онака, не знаејќи кој бенд е на истата? Дали е кремац? Дали е идиот? Who knows...

Битно е згоден.

П.С: Идивиди, ти ми стануваш досаден.

Изменето од Tiggy Vicious - 05.Септември.2010 во 14:17
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2010 во 13:25
Идивиди, се гледам во огледало,онака под принуда и си викам- Леле ма, ти одблизу личиш на Памела Андерсон без шминка во најлошо издање, со тоа метлосаната бела коса и со флеките по фаца!
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4041424344 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.