IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3940414243 135>
Автор
Порака
anadam Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anadam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2010 во 18:03
Originally posted by fortitudo fortitudo напиша:

Zdravo decki nov sum na forumov, a ve citam podologo vreme. Inace sakav da prasam dali ima otideno nekoj preko ovie regruterive od Resallc sto bea od Royal, sega se vo Kumanovo??? Zatoa sto jas bev kaj niv na interview i mi odobrija za 3 pozicii i se prativ na toa dcidocuments... i cekam veke 2 meseca :(. Ima li nadez i jas da vidam Avganistan??? Pozdrav



Cekam i jas 3 meseci preku Resallc, imaat otideno povecemina,barem sto gi znam a Afganistan ce go vidis najdobro na GOOGLE EARTH kako sto go gledame mi se cini site
    

Изменето од anadam - 03.Септември.2010 во 18:09
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2010 во 18:38
Originally posted by nove27 nove27 напиша:

(butterfly8)Te viknale od Fluor ili ja pogresno sum razbral?




eeehhh kamo da me viknale, ama jok seuste nisto ali ...ima vreme
Кон врв
fortitudo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fortitudo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2010 во 11:14
Epa super, eve instalira ga Google Earth i svak dn ke ga gledam afghanistan. Nego slusna deka 6 dushe po 19 god od Kumanovo bile povikani od fluor na razgovor za u kujnu. Ovoj e 100% proverena informacija posto dovagale kude prof Bitraka u internet da sreduev dokumenti. Ja ne znam tolko li nemamo sreku???? :( Kako i da e, da se nadamo deka ke bide bolje!!! Pozdrav ;)
Кон врв
dare120 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dare120 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2010 во 13:35
koi se tie ? i kako zakazale za intervju ?
Кон врв
anadam Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anadam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2010 во 20:07
Originally posted by fortitudo fortitudo напиша:

Epa super, eve instalira ga Google Earth i svak dn ke ga gledam afghanistan. Nego slusna deka 6 dushe po 19 god od Kumanovo bile povikani od fluor na razgovor za u kujnu. Ovoj e 100% proverena informacija posto dovagale kude prof Bitraka u internet da sreduev dokumenti. Ja ne znam tolko li nemamo sreku???? :( Kako i da e, da se nadamo deka ke bide bolje!!! Pozdrav ;)



Koj e prof Bitrak a za tija decki nisto cudno rodile se pod srecnu zvezdu
Кон врв
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2010 во 10:35
Мастер1 има ли некои новости,
доагаат ли нови луге кај тебе во база?
Кон врв
dare120 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dare120 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2010 во 15:45
So napraija we ovie Dyn Corp so vizite ??????????
Кон врв
dare120 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dare120 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2010 во 15:50
Doznav deka se otvaraat novi bazi vo avganistan posto od iraq sea site se premestuvat vo avganistan i toa za mnogu mali plati(od 5000$ na 1200$)HAOS E PO AVGANISTAN NEMAAT KAJ DA SE SPESTAT LUGETO U P.M
AKO IMA NEKOJ USTE NEKOJA INFORMACIJA NEKA PISE


my email:dare120@live.com
Кон врв
dare120 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dare120 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2010 во 15:50
*SMESTAT
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2010 во 21:42
Ne otvarajte novi temi ili anketi vo vrska so Iraq i Afghanistan, edna ima dovolno e , nema potreba od uste edna...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
fortitudo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fortitudo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2010 во 01:37
Prof Bitrak ima internet u Garnizon i kude njega se sredue komaj cela dokumentacija za Irak i Avganistan. Decki sto su otisle, su decki po 19-20 god, aplicirale na website na fluor i imale sreku i gi se javile, ovaj rabota e samo sreka, koj ima ke ide, koj nema i bolje da ne ide. Pozdrav decki i nadam se deka mi smo tija sto ke imav sreku!!!
Кон врв
dare120 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dare120 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2010 во 10:38
NEMA VISE IRAQ
A OVIJA STO SU DOBILE DOKUMENTI OD FLUOR BS DA VIDIMO DALI I NA NJIMA KE GI PRATIV ODMA VIZU I KARTU ILI KE CEKAV KAKO MI STO CEKAMO OD DYNCORP 2/3 MESECA PA I POISE   
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2010 во 11:32
Fluorovci bidejki ovde go pominuvaat lekarskiot idat tranzit preku Dubai i ne im treba viza , samo se ograniceni da sedat na aerodromot sto znae da bide ponekogas zeznato ako ima odlozuvanje na letot za Afganistan.
Кон врв
dare120 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dare120 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2010 во 12:20
BRATE PA I MI STO CEKAMO OD DYNCORP VIZU I MI SMO NA PREGLEDI U DUBAI /ZA NAS NE E PROBLEM VIZA NEGO PREMESTUE SE CENTAR ZA PREGLEDI OD KUWAIT U DUBAI TAKOJ DA TOJ KE POTRAE NEKOLKO MESECA I TIJA OD FLUOR NEMA SANSE DA IDEV PRED NAS
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3940414243 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.