IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3334353637 135>
Автор
Порака
fatt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 19:11
Eh ludje sto bilo pa ova ..samo ni davale nadez deka ke bide i sega te ova te ona .........i kakov ke bide krajot ........?
Кон врв
kabul2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kabul2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 19:56
Originally posted by fatt fatt напиша:

Eh ludje sto bilo pa ova ..samo ni davale nadez deka ke bide i sega te ova te ona .........i kakov ke bide krajot ........?

Morame da se nadevame na ubav.
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 22:05
''Прво пред два дена напишав еден меил и учтиво прашав до каде е работата со моите виза и авионска карта. Ми одговори Адам веднаш дека визата е ок а за деталите околу патот и картата ке ме контактира неговата колешка кога ке бидам распореден на сајт(база во која ке престојувам). Е сега …Дени Луда(тетовчанецот) лани така за KBR распоредувањето го чекаше 5 месеци,и јас сега не бев сигурен како да ја сватам оваа информација од Адам. Може лесно да си случи да си чекам со месеци.Но утрото носи одлична вест.Во 8.20 ме разбуди телефонот,и   женски глас вели”Јас сум Sameera Shaikh и трба да те известам дека ја имам твојата виза за Кувајт, а авионската карта ке ти биде готова денска, а летот ти е утре !!!%&^??!@???…јас останав бес текст…како утре…па кога ке се спремам????''

http://afgantura.wordpress.com/page/4/
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 22:56
Abe.. Ste se razocarale... ne znaete koga ce odite... Sto ce pravite...do koga ce cekate...
   Pa vie bre ne ste normalni, ili samo taka pisuvate, da vi projde denot...
   Pa ja so vas u isto vreme aplicirav, pa ne sum ni prosol uste(dodusa gi odbiv ednas:),)... A vie se zalite dali ce pojdete i kakov ce vi bide letot...
   Pa lugje, ako vaka vi e sega, kako ce vi e koga prva ili ete, vtora noc ce si legnete da spiete u toa satorite za 200 lugje...:) NO disrespect, but toughen up, a!... i dodeka ste tuka, pominete si ubavo i kvalitetno vreme so najbliskite... Sfatete go ova cekanje, kako da vi e dadeno extra ubavo vreme, ne nervozi...
Poz...

Изменето од Crnko - 19.Август.2010 во 23:09
Кон врв
banjac Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај banjac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 23:58
Me interesira dali moze da apliciram denovive on line vo Aleksandar Palas?

Sto dokumenti treba da ponesam so sebe???
Inaku apliciram pola godina i seuste nisto,a mislam deka na pogresno mesto apliciram.
Molam za pomos...Dali moze da apliciram direkno na regruterite vo Palas.Ima li nekoj iskustvo?????
Кон врв
tir_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tir_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2010 во 00:01
Originally posted by tir_sk tir_sk напиша:

za da bidete vo tek dokolku ve interesira (ova go dobiv na mail denes od a.palas)

za poaganjeto…navistina ne bi znaela da ti kazam koga ke bide, ohrabruvacki e toa sto denes isprativme uste eden kandidat sto cekase, sto znaci se raboti na slucajot.        Regrutniot centar e seuste vo Kuwait I stiskam palci da se prenese vo Dubai, so sto se nadevam deka ke se olesni procedurata za vizi I ke se skrati neizvesnosta na kandidatite.

poz do site


nemav namera da zbunam bilo koj..celta mi bese da spodelam info koe go dobiv so onie koi se zainteresirani..

jbg..dzabe komantari koga ke se trgnuva i zasto ne se trgnuva..ostanuva da cekame na koj koga ke mu dojde red

a dali ke idam preku dubai, kuvajt ili madagaskar..seedno..samo da se ide i da pocne da tece plata
Кон врв
anadam Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anadam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2010 во 00:38
Originally posted by D.D D.D напиша:

Zdravo na site.Me interesira na koj nacin od dyncorp izvestuvaat za viza i karta i dali nekoj ima da prati kako izgleda.



Prvo dobivas izvestuvanje deka ce patuvas:

"Travel arrangements have been requested for you for next week. Get ready to travel.

Please make sure you have all your forms and results with you.

Thanks"


Potoa ce te izvestat deka vizata i avionskata karta ti se spremni:

"Your e-ticket and visa attached.

Please confirm that you are ready to travel."


P.S. Neznam kako da ja zakacam vizata

Изменето од anadam - 20.Август.2010 во 00:40
Кон врв
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2010 во 04:11


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 04:24
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2010 во 06:18


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 04:23
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2010 во 09:21
HR plus report 8/19/2010 11:35:07 AM

eve sega i jas go dobiv toj famozen HR plus report   
Кон врв
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2010 во 10:05


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 04:23
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
D.D Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D.D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2010 во 10:22
Blagodaram.I imam uste edno prasanje:Kade ja podigas vizata i kartata?
Кон врв
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 10:44


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 04:22
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
avgust Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај avgust Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 13:40
zdravo decki,jas sum nov kandidat cekam ol
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3334353637 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.