IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3839404142 100>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 21:50
Драг идивиди     аААААААААААААААААААаааааааааааплачење

Зошто мора бе секоја капка од мошусот да ме потсеќа на неа?? А?вртење%20со%20очи
вртење%20со%20очи
ААААаааа..... глупавоплачење  Глупаво... глупаво....не го обожавам парфемов, но од друга страна, толку многу го поврзав со неа што ме изморува миризбата ... глупо     Наредно друга колекција мошус...среќа
И кога и да го купам пак овај парфем и по 100 години да е тоа, ете ти едно Deja Vecu и пак сите ствари еве ги на површина... бљљљааакболен

И друго.....  бреееј... 20 000 денари за возачка.... абе будали сте или да???изненадување  И за што? За да ми велат дека сум возач почетник...не

Ииии трето... си најдов и друго друштвода Полека пополека одделување и наклонување натаму...

И четврто.... БРАВО ЗА МЕНЕ....  реков дека нема пак денес цигари и издржав.... браво.... дупло браво...голема%20насмевка  И продолжуваме така....   ако не се премислам црвенеење

И петто.... ајде аирлија.... ако даваш 300 еура со здравје нека ти е колата...   јас идам на нова....... не се дочекуваааааааааљубов

И шесто... сакам пак на одмор.... во други околностиголема%20насмевкатрепкање   ИИИИииии ... така






Изменето од volkswagen - 09.Август.2010 во 21:52
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 01:26
Драг идивиди

Недела дена немам искочено, немам збеснувано, жими се, сум доживеала духовна нирвана (лажам*)
Веќе месец дена не спијам, седам до четири саат, цртам некои психоделични глупости и ги слушам Liquid Tension Experiment и Dream Theater. И тоа е лошо.
Прво -моите галантни подочњаци не исчезнуваат.
Второ -уморна сум.
Трето -лошо е за очите.

Моите цвикери ги немам ставено од завчера.
Ги загубив.

И замарам со беспотребни работи.
Ај, биди ми поздравен.
Одам јас будна да го сонувам Петручи...

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 14:24
Драг Идивиди, еве и јас дојдов малце да ти пишам по нешто.таканаречената сис ми, е отидена на одмор, и иако мислев дека нема да фали, не е така.добро е, ќе се врати за 3 дена и веројатно ќе може да се видиме насамо.
онаа конечно отиде, кај баба и, на цела недела.нејзината себична, завидна, контролирачка личност, ќе стагнира, во недостаток на луѓе, на кои може да ги примени овие особини.
а јас, останав скоро сама, со моeто PC, да уживам во самотијата и тишината.фала богу!
и...едвај чекам да одам на одмор.да запливам во морската шир, а ноќта да ја поминам во освојување на кафичите...моево ново поетско лице многу ме нервира, па за денес доста беше пишување, да не истрескам уште некоја глупост!
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 10:59
Деар Идивиди...

Зарем патам од несоица, или ме мачат триста мисли....
и пак се на крај таму ми оди...не можам да не мислам...
Еве еднаш помислив, можеби подобро ќе е да го заборавам и да го оставам назад, да не би тежи, ама после пак се колебам...можеби овој пат ќе успеам?
...хм.... па не е тоа, тоа кое одсегогаш го посакував? ми требашеш шанса, ја добив...а сега се премислувам...
ама до крајот на денов, морам да одлучам!..

бакнеж
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 18:08
Драг Идивиди... негде морам да ги оставам овие бисери за стално...

1. „Јас, мислам, ти , ние“ - С. З.  - мој другар

2. Че му постелиме сеа овде на В***о и ко че си легни Пуууф.... (смеење шо бе , да не му местиш бомба???) - Д.М. во пијана состојба (мој другар)

3. К***т настрана , капата те боли - Л.Д. т.е. ЈАС.... сакав да кажам Капата на страна  ... к***т те боли....

4. Да бе, не - В.Т.  (другар мој)

5. Дарба треба д`имаш за круши чукајне - В.Т. - во иронија....

6. Мууууц - Н.А. (мој другар) на спиење

7. Железничката ја преместиле на автобуск, а автобуската на железничка и сеа шините низ бизнис центарон поминувале.... - В.Т. - во пијана состојба

8. Ела ќе дојдам.... - В.Т. - во иронија

Следат уште...голема%20насмевка



Изменето од volkswagen - 12.Август.2010 во 18:09
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2010 во 15:44
Драг Идивиди...
уште да можеше да ми вратиш еден пост на ова што го пишувам па уште и твое мислење да слушнев....

http://www.youtube.com/watch?v=hvUi-obbF8g

И не би издвојувал стихови... едноставно мора цела да биди...



И... да... добро...
не би поврзувал со датуми и урбани приказни ама денес сум КОмааААаа....
НЕ знам кај сум чоек, чувствувам некоја тежина цел ден...
А и згора на се уште капак оваа што ми пиша па сеа уште незе да ја мислам што и како...


КОЈА Е БЕ ОВАА ШТО МЕ АДНАЛА НА СКАЈП????

Буди бог с`нама

Ај некој нека направи „мајџија“ и да исчезни сето околу мене , па така комотно да одам да киснам на дождон надвор...

И нека затнат веќе еднаш со она „престани со тоа пивото“ оти стварно ќе престанам со пиво и ќе преминам на жестоко...

Вечер не одам в парк... што ќе правам таму??? Ебаго де, ќе седам со нив... мала група педера... бљак...
абе ај мавнете се ситееее....

Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2010 во 17:36
Драг Идивиди,
Имам стаж, 6 дена, ама сепак имам стаж.
И денов ми е се‘, само не баксузен, добро малку ми е досадно...ама се издржува.
Не знам како некои луѓе дозволуваат да бидат нечии марионетки, да им ги влече некој конците и да им наредува..Да имаа барем малку памет во тоа главата ќе сфатеа дека играат како што свири некој друг..

Поздрав Изи.
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 13:36
Драг Идивиди,
ја открив тајната.и почнувам, почнувам да го користам тоа откритие, во надеж дека ќе се исплати трудот.или тоа, или на тастатурава ќе престанат да се гледаат буквите...
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 13:40
Драг Идивиди....
страшно се препотував додека не и пишав три обични букви и почна да се пади работава од ко глеам дека ме игнирира....
па од друга страна, повторно ќе можам да користам како фрижидер... (ненене)
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 14:32
Драг ИдиВиди...
Фала богу еден одмор во Хрватска да го поминам , онака , по мое.
Колерично...
...Седам на тераса , пијам кафе , се лулам во дрвена столица , слушам Пинк Флојд , иако главните занимации не ми се тука како на пример , кошарка , или гитарата , уживам такашто учам музичка теорија - стигнав до поглавјето каде што гледам како се гради мелодија со помош на бас подлога.
И така , паџа малку дожд тука , веќе 2 дена , на секои 20 минути треба да се симнам долу од терасата и да го смирам Неро-џукела од 65 килограми , за да не лае.
Бев во Пула пред некој ден , во тоа арената , фино беше , се сликнав со еден жив монумент , и најважно купив карти за концертот на Пако Де Лусиа - кој го слуша , абер нека му е , но и жал , бидејќи само за мене и за тато има карти. голема%20насмевкаплазење
Го напумпав баскетот денес , и ако се осуши тлото , ќе најдам некој терен во близина и ќе го предизвикам татко ми - до 21.
Лајф‘с Гуд.-Посебно во волку добра столица , покрај волку релаксирани луѓе , и една фина италијанка со која нажалост сеуште имам само ‘комшивски односи‘...
А што правам во меѓувреме...
Читам една книга од Роберт Шарма , ‘Put Do Veličanstvenosti‘ , -обична џебна филозофија , со грст добри лекции за животот и таканатаму , може не ми е потребна , но дефинитивно е фина , и сликовита.
Местово е прекрасно , дури и чекањето во сообраќајна гужва , при температура од 35 степени е своевиден одмор.
Би пишувал и пишувал , ама тука сум со обврска да уживам.
Take care , dear IdiVidi...големо%20гушкање
-каубој


Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 17:30
Д иДиВиДи
 
Се прашувам дали тоа што го сторив пред неколку месеци навистина го сакав или само го сторив за да си го направам летото поинтересно пред да почнам сериозно да си го осмислувам животот? Изгледа ќе да е ова второво, и тоа толку многу ме плаши што откако се вратив дома си мислам дека треба да сопрам со сета оваа фарса и да почнам одново. И онака уште малку ќе свртам нова страница, т.е. ќе почнам ново поглавје, барем да не го започнувам со дилеми, со прашања од типот ШТО БИ БИЛО КОГА БИ БИЛО и да престанам да се залажувам себе си, а и другите околу мене.
Од друга страна пак, сето ова ми е убаво... Е ај најди ми сега ти мене НЗС ? Не знам ни сама што и како со мене.
Нејсе, има и светла страна, не е се така црно, ама за тоа другпат, најверојатно наредната недела, таму околу 20 - ти среќа 
 
 
 
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 19:38
Драг Идивиди... а што кола до кај 700 евра???
Моиве викаат да испродадам и колата и моторот и малото нивче и да си купам колааа голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаљубов  Борбата е за дизелаш//

Е сега...

во игра за сега се

вака нешто...


или вака нешто...




или ако одбираме само квалитет и цена без уживање ...



второво е многу „генгста“ за мене , ама па првото е многу тесно за мене , ако сум мал по раст...трепкање Ааа... третото...замисленост не...

предлози можи ако има некој што да кажи плазење
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2010 во 02:27
Бро,

Научив или почнав да применувам една многу  паметна работа. Игнорирањето да ми ти било многу полезно. Што повеќе игнорираш, то поубо е.

Епа, јбг и ти си бааги време на таа листа.


П.С. Уште една работа:

Без оглед колку време минува и покрај тоа што навидум се менуваш...ти всушност остануваш ист. Проклето глуп софтвер со промаршена намена.


Изменето од Anarchy - 15.Август.2010 во 02:32
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2010 во 18:15
драг идивиди...
зарем мора толку еуфорично да се прифаќаат некои работи?
Просто не ми е јасно...
воред.... фатил женска, ок... ама зарем мора толку да се лудува...
и после... што правиме кога ќе сватиш дека работите не одат на арно???
Е ај тогаш јас морам да ги тешам , а мене ми е помачно тогаш од колку нив и полошо се чувствувам....

Ах деца... кога ви викав дека со женска не треба врзување вие не ми верувавте.... и тоа требаше врзувањето да го прбродите (да речам преболите ) онаму кај 7мо - 8мо најдоцна... и потоа додека не најдиш нешто совршено за тебе нема залетување.... намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3839404142 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.