IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Тинејџери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тинејџери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 12>
Автор
Порака
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 10:56


не си свесна колку ми звучи сето тоа идилично
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 12:50
Originally posted by ПодВодно ПодВодно напиша:



не си свесна колку ми звучи сето тоа идилично

Ма јас обожавам да ја читам оти се наоѓам себе си во многу од фразите кои ги кажува. Изгледа така и за мене негде зборуваатголема%20насмевка
Кон врв
valentina-pp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valentina-pp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2010 во 22:19
imam tinejdzer i ima devojka prva ,pocna da izleguva,a jas zvonam na mobilen,kako si?pazi se!koga si idis?a toj mamo me sramis dosata mi zvonis!Si velam koga ke se naviknam deka porasna i dzabe si velam vecerva ne mu zvonam,koga  da dopisam odam vo dvor ke isklucam svetloto i ke go cekam.Takva sum dur  mi odat nozeve, dur da umram, ke disam za niv.Znam ke recete preteruva ovaa ,ama sovetot na starire bil ok da se raduvaat roditelite duri ima se mali decata,posle nemir vo dusata e.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2010 во 23:29
Валентина олабави го син ти , иначе љубовните врски ќе му станат одбивни.
А сигурно не му е прва девојка.голема%20насмевка
Да е прва најверојатно не би ви кажал.
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2010 во 00:43
Originally posted by valentina-pp valentina-pp напиша:

imam tinejdzer i ima devojka prva ,pocna da izleguva,a jas zvonam na mobilen,kako si?pazi se!koga si idis?a toj mamo me sramis dosata mi zvonis!Si velam koga ke se naviknam deka porasna i dzabe si velam vecerva ne mu zvonam,koga  da dopisam odam vo dvor ke isklucam svetloto i ke go cekam.Takva sum dur  mi odat nozeve, dur da umram, ke disam za niv.Znam ke recete preteruva ovaa ,ama sovetot na starire bil ok da se raduvaat roditelite duri ima se mali decata,posle nemir vo dusata e.

Со (не)дужно поштовање и извинење, ова е претерано.
Убаво ти вика Џо, олабави малце па и ти па...
Вака сварно го срамиш.

Стави се на негово место.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2010 во 11:09
Кога бев тинејџерка, ако не другар му се јавеше мајка му во непристојно време имаше две опции на одраз врз имиџот на дотичниот:

а) ако е отракан и духовит си велев (има добро семејство, родители кои се грижат за него)

б) ако е смотан и несигурен (еве зошто е таков, не му даваат да пркне)

Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2010 во 12:05

Iskreno denesnite priliki so vospituvanjeto na decata tolku mnogu se ima izmeneto da tesko e da se kaze kolku sevkupnoto odnesuvanje i na roditelite i na decata nosi pozitivni rezultati vo idnina.

Dodeka se mnogu mali decata ne treba da se bide labav so niv i da im se dozvoluva da bidat samovolni i da upravuvaat so zivotite na vozrasnite ama koga ke zavlezat vo pubertet treba (ili mislam deka treba) mnogu povekje da im se obrne vnimanie i da im se vlee cuvstvo na samodoverba i da se pottiknuvaat na samodisciplina oti togas se vekje i dovolno vozrasni da odgovaraat za sebe.
Sto i da se pravi treba tinejdjerot da go pottiknat na zdravo razmisluvanje za eventualnite posledici od nivnite postapki i odnesuvanje.
Deca vekje ne se, no ne se ni dovolno vozrasni i iskusni za da znaat sto navistina pravat.
Ne sum rastela vo isklucitelno strogo opkruzuvanje no dovolno strogo da sekogas koga sum pomisluvala da napravam nekoja teska glupost uste povekje sum razmisluvala kako ke se soocam so roditelite i koi i ke bidat pricinite i izgovorite za moeto opravduvanje.
Tie taka me naucile da prvo mislam a posle da pravam i preku moite racionalni postapki so tek na vreme ja steknav nivnata maksimalna doverba.
I blagodarenie na niv denska sum taa licnost odgovorna i samostojna i deka so nivniot odnos samo me spremale za ona sto podocna go nosi zivotot oti nema sekogas da jades slatki kolaci ami deka ke bide mnogu tesko ponekogas i ke treba borba da vodis.
Imale i tie svoi lapsusi i propusti i na momenti sum se cuvstvuvala mnogu isfrustrirana i buntovna  poradi nekoi ogranicuvanja koi mi gi postavuvale, no sega znam deka i tie ne se sovrseni i deka pravele onaka kako mislele deka e najdobro.
Definitivno ne bi sakala da povtoram nekoi od nivnite greski kako roditel oti mislam deka ako mi dale poddrska vo odredeni momenti moze ke ostvarev nekoi od moite zamisli (a moze i ne).
Smetaa deka imam mnogu fiks idei koi ne se poklopuvaat so realnosta i moite moznosti i deka ako mnogu si teram svoj film deka ke se soocam so ogromni problemi vo zivotot. Vo pravo bea, sega uviduvam deka za da uspevas treba sekogas da baras kompromis so lugjeto.
Od druga strana sekoj treba da mu se dozvoli da porasne i da iskusi odredeni nesta za da donese licni zaklucoci.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
valentina-pp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valentina-pp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2010 во 19:53
mnogu ubavo napisano i ubavi soveti od prethodnite moi novi prijateli ili forumdzii,prostete ako zgresam,no bezbroj situacii sto me opkruzuvaat pr blizok koj se drogira,okolkina kade maloletni ziveat brzo i nepromisleno me pravi vakva majka,ne da zabranuvam setanje no kolku mozam da kontroliram malku pooddaleku.Pa i zdiv dali mirisa na alkohol ili na nesto drugo,si priznavam,moze so vreme ke steknam poveke doverba i ke bidam pohrabra majka!poz do site!
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 11:46
Со нивната шема на спиење, тинејџерите ги побиваат сите теории за биолошки часовник, биоритам итн, како и Дарвиновата теорија за потеклото на човекот.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 12:35
...ovoj mojov,..ushte ne se razbudil!изненадување


...ako zemam edno drvo.....голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 12:39
газење%20од%20смеење немој брза, тоа ти е сосема нормална појава,
ако не спие сега колку сака, кога...среќа
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 14:10
Ај, колку сте па вие сеа...
Брза, и што ако не станал во 9. Па на распуст е мајку му стара!

Денес на пр. спиев до еден саат. Па што?
Што па на вас старите ви смета тоа?
Ако стане рано -што се разбудил толку рано па да тропа по куќа....
ако се разбудил толку рано -пак зошто?

Аманте више!
Глејте си работа.
И оставете ги другите да спијат до кога сакаат, пошто ако не спијат, друго ништо попаметно немаат за правење.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 14:37
Бидејќи мразам едитирани постови, само ќе надополнам, т.е ќе ви кажам како е да бидеш тинејџер денес.

Еден саат -станување.
После седнување на компјутер.
Три саат -ручек (а може и покасно)
Седнување пред тв.
Слушање на празни муабети на татко ти или мајка ти.
Гледање на фубал, фешн тиви или фокс лајф.
Чет со сладок тип/добра женска
Зјапање во огледало и депримирање поради носот/гзот/стомакот
Искачање
Враќање
Јадење
Спиење.

И така се во круг...

До први септември.

А после доаѓа моено:
-ај у парк ма!
-Не можам, имам за учење физиологија.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 15:51
ne e tolku problem shto spie do ...2-3-4 PM...изненадување

problemot e shto ,..ne spie do....3-4-5 AM..да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.