IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940 100>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 14:41
драг Идивиди, деновиве некако брзо ми отидат, а исполнети се со глупости, нормално не по моја волја.имам чувство дека распустов ќе ми летне, и така потрошен на вакви денови.а после, кога ќе дојде септември, ќе ми биде жал...
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 16:46
Драг идивиди.... ајде еден детален психо-ремонт за мене части... добро би ми дошол...

Туку... зарем ќе ми прифати или и треба уште времезбунетостЌе ја чекам , не ми се брза.... дефинитивно единствено што ми треба сега е дооооолга врска исполнета со многу .... „џеронимо“...

Имам многу што да кажам ама некако не ми иди .... ај вечер...
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 12:05
Драг Идивиди,
дождот од вчера не се пренесе и денес, за жал...баксуз сум, тоа е...но настрана од досадново топло време, ме фаќа распустната досада.немам идеја веќе што да правам-да излезам, многу е топло, да останам дома, незнам што да правам.останува уште само, да си го трошам времето кај тебе, Идивиди, на форум и да се надевам дека ќе има интересни онлајн членови...
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 19:54
drag idividi...zivotot e prekrasen големо%20гушкањеi treba da go iskoristime sekoj mig vo negoтрепкање
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 20:33
Драг Идивиди

Нема поубави моменти, од тие што ги поминуваме со луѓето што ги сакаме и што ни значат. Денес 2 часа со најсаканото мило малечко детенце...ама одма ми поминаа...се надевам ќе ми го донесат пак Се потсетив како е да се биде дете..само што..сите имаме различно детство
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 15:19
Драг Идивиди

Чудна работа си ти....како не сфатив поранозбунетост
Кога човек најмалку очекува, ќе се изненади...кој мислеше...дека тој...е онојзбунетост...Знам дека те збунив Идивиди....ама ќе одиш...ќе видиш...и ќе ти стане јаснонамигнувањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2010 во 13:56
Драг Идивиди....

Не можам повеќе со овие околу мене.... абе ми шлајфаат на нерва...изненадување
Во 7 сатот татко ми тропаше надвора па ми требаа уште 2 сати за да призаспијам, во 9 брат ми дојде в детска и почна да трантори нешто и кога конечно реков дека ќе спијам ми заѕвони на телефон едно чупенце (љубов) и ајде... отиде спиењето.... а во 2 си легнав....тагаплачење

еј.... ама сум се брадосал....изненадување остави бе , батали...
и.... веќе преку кууу... маново за накај битола .... ќе си купам фичо и аман веќе ексик и манџи и питулици...
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2010 во 15:15
Драг Идивиди, ја излажав, излеговме, не виде, и бегавме, ама по паметот на овие, не фати.најпаметно ти е да си седиш дома, да гасиш фацебоокот, мобилниот, фиксниот тел...и да не контактираш со никого.вака се зезнав својски, туку, кој рекол дека несреќата зближува, во право бил...оваа заборави, овие двеве, како и јас се извлековме, а денес како ништо да не се случило.и покрај се што се случи, пак ја излажав денеска!ама овој пат, нема да сфати

Изменето од Charmedgirl18 - 27.Јули.2010 во 15:15
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2010 во 23:01
Драг Идивиди...

ДА ЧЕКАМ ДА МИ ПИШИ v.s. ДА И ПИШАМ ПОВТОРНО

Стварно немам живци , ама будала да испаднам повторно... хм... некако па и не сакам баш, затоа што следат бедни денови после тоа , мноооогу време потрошено под аудиот за смирување , а сега налет тоа и аудиот ќе го нема за скоро, па многу пиво, многу џин-боровници  и многу бамбус за да ми се смени фацата.... не би сакал.... и не би можел не И , што ако ќе биде повредена? Епа таа нека биде, онаму 50 - 100 километи  од мене , а не јас затоа што ова овде и сега повеќе тежи отколку таму некаде и некогаш... доволно се изгњавив до сега... Само... којзнае каде ли сум бил кога господ делел среќа во љубовта на земјава.... можеби под кола или во Канди како и стално....плазење
Знаеш, се чувствувам као во цилиндар на високотуражна машина, онака те притиска клипот , дали под тебе , дали над тебе бог знае но од кога ќе те смачка целосно (кога ќе кулминираат срањава и сето ќе се заврши безразлика како) имаш простор во кој можеш да се џиткаш каде сакаш и како сакаш додека повторно не се заврти радилицата...
Не знам, глупаво ми е, не можам и можеби ,веројатно , односно сигурно НЕ САКАМ.... можеби сеуште не сум доволно созреан или можеби е потребно уште нешто
(FULL UPGRADE) за да биди нешто поинаку и од моја страна... можеби и сепак ова вечерва ми беше само искушение во кое требаше некој севишен да ме провери и сам да се проверам колку можам да одолеам на таква бедна провокација и да се научам слепо да не се залетувам по нештата.... јбг, знам дека до сега најтрезвено е ова, ама можеби треба уште нешто повеќе...
добро бе, како можат толку неозбилни особи да одржуваат врска од по 2 години и повеќе и да се справат со сопките што му ги прави партнерот....??
 НЕ.... (момент на „Аха доживување“) .... ту бре.... ми пиша малиов во меѓувреме и ми летна мислата... ај ебббб... устави ај друг пат....плазење


Ех... што не преживеал пусти Пинки од времето уште кога го видел Тито....

И што ме тера утре да одам Охрид кога знам дека нема да ја сретнам?? И за кое „такво“ не можам да и пишам на таа малата другата?  Слатка е и... , не знам, одамна ја симпатизирам и ми е како некој вид совршено суштество (ееееј... од 6то ме влечи око....) ....


ааааааа...... еј ми ги уништивте нервиве , мамата ваша мамина  и немам повеќе сила да мислам на оваа кокошкава.... нерви ми искина а само некој бакнеж имаме разменето... а тек да легневме ќе ме умреше беее....


eeej... ќе и пишам стварно.... морам... не можам повеќе вака...тага глупаво е жими се....

п.с...... Боже те молам нека биди ко шо мислам....голема%20насмевка
и нека се појави Тиги од некадеееееееплачењеголемо%20гушкањетрепкање


Изменето од volkswagen - 27.Јули.2010 во 23:39
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2010 во 23:42
Драг Идивидиголемо%20гушкање
оваа недела ептен малерозно ми тргна прво со болки во вратот,
денес имав една незгода и добро што не се исеков салам,
поминав со лесно за среќа...
како што се наближува времето да се фатам за книгата
така моето раположение се менува од + во - тага и така наизменично, добро е што не е цело време на -
а и ти си тука да ме расположиш кога требасреќа
Што друго да ти кажам...хмм сакам да сум повторно таму ми недостигаат некои пријатели оттаму и тоа премногу...
тешко ми паѓа кога ќе помислам дека можеби нема никогаш повторно да ги видамсршено%20срце зарем е фер?
Животот понекогаш си поигрува со нас.
 
Толку од мене засега...се надевам следниот мој пост ќе биде со поведра содржина за разлика од овој... 
биди ми поздравенголемо%20гушкање


Изменето од Schatzii - 27.Јули.2010 во 23:44
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 10:48
Драг идивиди...
...си имал ли некад олку лош период? Усвари си немал, ти си форум... а ја будала... се обраќам на форум. -.-

Какоидае...
Периодов ни јас незнам што ми е, ваљда хормони и такви
лајненици. Немам искочено од дома недела дена. А обично сум главна џукела во маало.
Татко ми ко татко ми, ми иде на живци 24/7. Мајка ми ко мајка ми, се смееме ко нездрави на ептен глупи муабети. Сестра ми ко сестра ми, голем крлеж, кој само сака да се гали. Кучето изгледа ми е најдобар пријател сега. Само тој ми оди по желба. Нели е тоа тажно?
Плус кожата ми е гадна. А мрзам пудра.

И така вчера...
Од што немав што да правам... Фу Фајтерс ги гледав на МТВ (а мтв гледам 3-4 пати годишно) и цртав нешо... глупости...

Си мислам плус, да се издрогирам со кафетини, или да оставам мензисов да ме дотепа? А башка, мајка ми љуби да ме дрогира, па ми вика на ти апчево, испиј и не цвикај веќе (доказ + дека и на неа сум и здосадила)
И така...
Хев а најс ден.

П.С: Жал ми е дневникот да си го фрлам. Патетика во боја.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 14:07
Драг ИдиВиди...

Воопшто нежалам бидејќи искористив неколку гигабајта на мојов праисториски компјутер за да ја соберам целата дискографија од The Doors...
И одамна го увидов ова ама сега ќе го споменам , The Doors не е рок група , The Doors е само поезија придружена со брилијантна композиција-создадена за да се долови моментот.
Незнам на кој повеќе да се молам , на Морисон? Или на останатите идоли кои толку фино го доловуваат зборот на Морисон и самиот момент?
Ај да не тутњам толку , Морисон ќе ми прати невреме одозгора...
-Не разбирам луѓе кои се повредени заради некоја ‘врска‘ , или некоја ‘љубов‘ која била чисто само slideshow во екранот на нивното его.
Луѓе на кои сум бил наклонет и лојален , а сепак , единственото нешто што сум го барал од нив , нешто како обична и нормална комуникација без предуслови и меѓусебна доверба не успеале ни тоа да ми го остават.
Знам дека нешто не ти пишувам често во последно време , ама тоа е прилично бидејќи животот оди убаво.
О ИдиВиди се чувствувам како Пес пред пцовисување.
Ама и пес со ентузијазам.
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 19:23
драг идивиди.... стварно ми е жал што не можам да користам хрватска поддршка за да пишувам по твоите виртуелни простори, пошто по дифолт јас пишувам латиница... и глупаво ми е кога морам да си ги изменувам работите на кои сум навикнат заради нешто што „така требало“... добро бе, во ред... јас не сум против твоите правила , со тебе се дружам неколку години со ред, ама кога некој ќе ми влета во „коловоз“ и бара јас да отстапам е тогаш ми шлајфова на живци....
Мислам... којзнае што ми е.... сите ми се криви, ама нема прв да попуштам бре , има маргини и не можи преку тоа ... ако планира некој да ме вози по калдрма ќе го добие и тоа на големо во наредната кривина , ќе го истресам мајсторски в ендек....
Испровоциран од тоа што ме влечеше нешто 150 километри југозападно од Прилеп , јас будала тргнав со моменталната заблуда во глава па повторно се чувствувам ко ѕвонче од точак...не Можеби беше позитивно што пијав едно убаво кафе во Акварису , а богами поприлично грозни кафиња испив денес, па некогаш можеби повторно ќе добијам желба за макијато.... можеби и единствено позитивно.... И На враќање ми „закачија“ приколица полна со „зошто , како и каде“ што си ја донесов дома... Хм... чудо... обично нешто може да испадне по пат, ама по толку мозгање во тие 2 сати сватив дека си дојдов со многу повеќе „зошто“ и уште повеќе „не ми е гајле“... Каде ли го накачив сето тоа по патзбунетост... и на крај краева каде ли да го растоварам сето тоа??? Главите - гаражи.... сакам да кажам , главните гаражи на другарите ретко можат да соберат повеќе од : ДУПИИИИ....   а не се тоа гуми бре мајко му, многу се посложени за дупење... а и кога ќе го дупниш којзнае каде ќе се одлее и кој ќе го види...па и што ќе си помисли налет тоа...изненадување
Иако  глупаво беше и приколката по пат се наполни ко за чудо... (можеби и очекував...) , некако чувствував дека  еден вентил „тиши“ од деклата и  побрзо се спушташе... хм... тензијата... ааа.... сега туражирање во место ја прегрева пред време... и се плашам дека ќе дојди момент кога ќе попуштат имбусите и ќе распрсне врело масло на сите страни па ќе ги попари сите наоколу кои се мотаат покрај „чудото“ што произведува високи вртежи....
Се на се се вратив со полна педала , без многу прашина и врева иако цевката на средниот лонец е дупната...  На неколку пати ми се одлепија мислите од тоа „возењето“...,  па се мислав уште колку ќе ме возат.... и одвреме на време си викав... ајде де... сум ги возел и пак ќе ги возам, само да нема патрола на околу, ко ќе ги начекам - тогаш...намигнување
Јбг... нема каде да ми избегаат, иако немам дозвола за тоа од надреденитеголема%20насмевка

Немојте да си помислите нешто... ма јас само правам муабет за денештното шеткање до Охрид со брррм-мобилот..... или...црвенеењеголема%20насмевка

Хот-линијата е отворена за прашања...голема%20насмевка
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 20:15
Драг Идивиди

Денес сумтагаплачењеплачењеплачењеплачењеплачење..Цеел ден...Како пред очи да ми помина овој ден пред три години. И од тогаш, ништо не е како порано. Повеќе ја нема неа, а јас никако да најдам замена. Но животот продолжува...иако боли...морав да научам да живеам со тоа.
Но денес кога го држев тој краток говор...како нешто да ме прободе во срце..и ми помина една мисла...што направив јас за неазбунетост..Едно големо ништо...Деновите поминаа...луѓето се променија...само таа ни остана во сеќавањата...
---
И да гледаме од поубавата страна на животот...среќа.....ама нема ништо убаво...кај да гледам бре плачењеплачењеплачење.....
Ај чаоголемо%20гушкање
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.