IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3536373839 100>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 00:05
Бро,

Многу е убаво да си се качиш понекогаш на некое вовче и да те вози. Да те вози онака релаксирано, пополека, без одредена дестинација. Да те носи на места ваму-или таму. А онаму пак кај што ќе стигнеш, да биде ко од фантазија, место кое одсекогаш си посакувал да го посетиш. Места кои ги посетуваат луѓе за кои се прави ваков муабет, како во песнава:

Lily was here
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 11:38
Драг идивиди... точак со ѕвонче...

она... као не не не, па као да.... голема%20насмевка као забрана , као саобрачајна дозвола за томос 14 тлц.... уфне Ми титна сабајлево во безвреме и ме разбуди, а ноќеска во 3 и пол си легнав.... нема везе ја сакам многу бакнеж
и... фак фејсбук.... за што „тииит“ ќе ми е....

Уф.... дали ќе дојди денеска, цел ден само тоа си се мислам.... што ли стори...??? кој бе целден, нетуку ги лажи форумџииве... сега стана и ти мрзо една.... чупето од 8 е станато , а ти се тегниш по креветине... пу пу пу... не така вие ко што си мислите за по креветине, не разбирајте се`  погрешно....

Немам инспирација сабајлево и ај реков да пишам некој пост колку да не заспијам.... поспаност
Леле на одмор... ко да не сум бил таму... ништо не памтам 10 дена , пута, 24 сати нон никогаш подобар од полутрезенизненадување моооре, море будала...

ЗАспаааав....неизненадување




Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 17:09
Драг Идивиди.... аман... зарем неможи некако да се има контрола над ова ерекцијава...црвенеење Добро де... сакам да кажам... нема везе... нека знае со што си има работаплазење
 и ... онај се качил на покрив... хм... другио пат нека се качи на поправ....плазење
Уствари.... мислам дека супер ми оди.... само посакајте ми среќа....






Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 20:29
Драг идивиди...
По набљудувањето на машкиот (посилен, како не!) пол... донесов заклучок: сите се исти!
И така фино депримирана (иако е ова јак збор за моменталната ми состојба, нема везе)  си мислам: ќе се најде ли некој? Е ајде де...
Се јадам себеси: зошто не искочив со него. Ама... изгледа тоа е. Нема везе.

П.С: Се одјавуем на неколку дена. Wish me luck...да не личам на циганела кога ќе поцрнам (малку веројатно)
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 20:33
драг идивиди ........
 
што да ти кажам кад све веќ знаш ........ смеење
што не било , ќе биде , што било , не се враќа ......
wish you luck ......... ( купи копертоне за секој случај ........ не е секогаш и се’ до среќата ....... некад је и во превентивата намигнување )
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 22:28
Бро,

Фак, пак ја...

Можит немаше да ти пиша, ама гледа дека некои всушност не знат што е дневник, а што е форум, а што е ебан реален живот. Се надева, некој ден ќе разберат што се тие 3 работи.

Инаку, имат една работа што не ми е јасна. Не зна оти појќе не се пишуваат вакви песни anybody seen my baby дали дека немат појќе вакви жени, или пак маживе немаат појќе инспирација?збунетост
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 22:42
драг идивиди,
животот е убав и на сите твои членови им посакувам да си го изживеат максимално
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2010 во 22:12
Драг идивиди , ела ќе дојдам....

Значи... едно ненормално затрескување и сега таа оди на одмор... малку ми беа 50 километри па треба фазла???? Абе ај оди у три лепе точак со ѕвонче.... Ми се чини 100тина години поминаа од ко се видовме... тага
Ај белки и јас ќе имам шанса пак да бребегам негде покрај езерана... у... да го еее... е овај де.... го забораев штимерот да му го пратам на скараџијата.... аман бе цреп еден ...
и вечерва ќе јачи Цецето.... ја мразам заради она задникон на гради... грозно делува...  и на сето тоа занесување на народов , најмногу сакам да дојди во узвратка... или ролка ако така преферирате да кажите...не
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 10:21
Драг Идивиди, после се, вчера ми помина супер, беше психолошки исцрпувачки со толку луѓе да се видам, ама вредеше.само што, имаше еден мааал проблем-се направи поплава во кујната.идивиди, сега можеш да ме замислиш, мене роденден, а ја фино собирам 100 литра вода од кујнскиот под-гревче но, all`s well, that ends well
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 12:48
Драг Идивиди

До утре да пишувам, малку е.
Само ќе ти кажам дека се беше....WooooW...од убаво - поубаво. Одамна не ми било вака. Полна со позитивна енергија..а да не ти зборам колку сум вредна ....нешто чудно се случува со мене..а има само една причина за тоа... ...ама убаво е..иако знам дека кратко ќе трае
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 15:56
Драг ИдиВиди...
Малце ќе пробам да те туторирам , и да извлечеме колатерални животни поуки....
Поглавјето почнува...
Болката е Илузија.
-Погрешно набљудување на одредена порака , со криптична , Виша мисла.
Па такај јас ја добив пораката.Од другар со кој сиот живот бев тотално искрен , пријателски настроен , секогаш тука за помош.
Се ќе беше да не бев тотално искрен.
Искреноста ја искажувам или со некој со кого имам поминато долг период на време , или со некој ментално и духовно сроден.
После сите тие години дружење , фер ли е еден ден , после краток период без комуникација , кога даваш најситен гест - како обичен поздрав...тој ‘другар‘ , да те гледа како ништо освен обичен туѓинец...
-И сите идеали што сте ги делеле одеднаш да сфатиш дека биле само твои , а тие неговите биле само адаптација , и ‘одскочна штица‘ .
Епа ќе треба еднаш да се совлада Правилото За Адаптација.
Како би се примила Пораката.
Дотогаш...ќе седиме во илузијата...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 18:02
Драг идивиди трепкање
 
Ти пишувам денес после пауза од неколку денови, ( I know you didn `t miss me ), забележително посреќна, поисполнета, понасмеана трепкање.
Интересни работи се случија изминативе денови, видов личности што ги немав видено многу години.трепкањепа се потсетивме на старите добри времиња ( ма да јас тогаш имав само 10 години  изненадување ) какви се глупости правевме и како ни поминуваа дните кога тие престојуваа кај нас трепкање
Нејсе, очите не ги поместив од нив, трепкање вака гледав ко идиот трепкање, се обидував да сфатам што е поразлично кај нив. Цртите на лицата им останале исти, само што во карактерите бајаѓи се смениле. Изгледа тој нивниот систем таму ги сменил, им ги зголемил амбициите, па сега затоа тука кај нас гледаат како на една промашена мала 2 милионска земјичка што нема идеја за бизнис и што нема просперитет во иднина.
Па луѓето се во право. НАли? трепкање
 
 
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 01:55
Драги мој Идивиди

од кај да почнам ...турбулетните три дена поминаа и сега назад во реалноста...

сфатив дека од многу пијајње глава боли,ама тоа ради стадиумот во кој се наоѓам "пијем да заборавим" ...брдејот на Бро се славеше два дена бога ми ептен весело ... и доста од мемори не ми се избришало за среќа...

и да чекам наредниве денови да ми се јават и да почнеме...конечно
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 13:42
Драг ОтидовВидов...

Денеска , со желба за пократка и поуредна фризура , и фактот што да се чува грмушка на глава не е баш конвенционално...Отидов да се шишам...
Не се жалам на новиот изглед мада изгледам ко Пјер Жиголо од Париз...замисленостхерој
Сеа чекам , ми фалат уште 2-3 бона па да се изнакупувам со нова музичка опрема...
Биди ми поздравен...
Твој...Пјер..пардон ...Џо.

Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3536373839 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.